Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję Brama Portowa

Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję Brama Portowa

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Brama Portowa miała miejsce 11 maja 2011 roku w Szczecinie. Budynki biurowe są budowane przy skrzyżowaniu ulicy Stefana Wyszyńskiego i Alei Niepodległości.

 

Wydarzenie odbyło się na placu budowy kompleksu biurowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Prezydent Miasta Szczecina – Piotr Krzystek, wraz z reprezentantami Ratusza, inwestora i generalnego wykonawcy. Symbolicznego poświęcenia kamienia węgielnego dokonał Ks. Kanonik Jan Kazieczko. "Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że realizacja Bramy Portowej – inwestycji realizowanej w samym centrum Szczecina - przebiega tak sprawnie i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zapewnimy jej stałych najemców" – mówi Roger Andersson ze SwedeCenter.

 Brama Portowa to inwestycja składająca się z dwóch budynków biurowo-usługowych – Brama Portowa I i Brama Portowa II. Budynki o nazwie „Grzybek” oraz „Poczta” są idealnie dopasowane do potrzeb najemców. Oba posiadają niski współczynnik powierzchni wspólnych, systemy techniczne oszczędzające zużycie energii i spełniają zasady zrównoważonego budownictwa wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom ich przyszłych użytkowników. Rozwiązania zastosowane w tym „zielonym” projekcie umożliwią mu otrzymanie certyfikatu LEED. Bazuje on na rozwiązaniach proekologicznych, innowacyjności w gospodarowaniu wodą, energią elektryczną i regulacją oświetlenia dzięki otwieranym oknom i systemom chroniącym przed światłem słonecznym. Budynki zapewnią także segregację odpadów oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych. Na terenie kompleksu znajdzie się również parking rowerowy dla najemców i gości.

 

Brama Portowa I będzie sześciokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 4,500 mkw (4,000 mkw powierzchni biurowej i 580 mkw handlowo – usługowej) z 22 dedykowanymi miejscami na parkingu podziemnym. Z kolei Brama Portowa II składać się będzie z 7 kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 8,000 mkw (6,800 mkw powierzchni biurowej i 1,400 mkw handlowo – usługowej) z 36 miejscami przeznaczonymi dla samochodów. Budowa ma zostać zakończona w IV kwartale 2012 roku. Generalnym wykonawcą kompleksu jest firma Hochtief Polska.

 

 

Kompleks biurowy Brama Portowa jest jedną z kilku inwestycji komercyjnych realizowanych przez SwedeCenter w Polsce. Do pozostałych należą m. in. Business Garden Warszawa, Business Garden Poznań oraz Business Garden Wrocław.

 

2011-05-11
Źródło: KostrzewaPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Hazard Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Niedawno odkryłem na tej stronie https://www.10najlepszekasyna.pl/recenzj a-kasyna-bob/ ogromną kolekcję gier i możesz od razu zacząć w nią grać na dowolnym pref...
  • wywóz gruzu Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... a z Bochni znacie tego typu firmę?
  • Jak mężczyzna może znaleźć miłość? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Co przyciąga mężczyzn do kobiet? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wszelkie związki są cechą konkretnego człowieka.
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 337 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Opony na lato Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... A czy jakiś sklep z felgami jesteście w stanie polecić? Zastnawiam się, czy felgi stąd są warte uwagi... Co sądzicie?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 292

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >