Wymarzony grill w ogrodzie. Jak go wybrać?

Wymarzony grill w ogrodzie. Jak go wybrać?

Urządzając ogród wiele osób marzy, by znalazł się w nim grill. Taki asortyment podoba się nie tylko amatorom potraw z rusztu, ale także okazjonalnym grillującym. Co może być lepszego od słonecznego popołudnia czy wieczoru spędzonego w ogrodzie wśród zapachów pieczonej kiełbasy i mięsa lub warzyw? Osoby, które zamierzają wyposażyć swoją zieloną przestrzeń w taki osprzęt, nie zawsze wiedzą, który rodzaj grilla wybrać. Czytaj dalej

Grill węglowy

W grillach węglowym oczywiście paliwem opałowym jest węgiel. Tego rodzaju sprzęt zazwyczaj wykorzystują osoby, które potrzebują grilla przenośnego, albo jeszcze nie wybudowały stacjonarnego paleniska. Niewielkie grille na węgiel można kupić już za kilkanaście złotych. Nie mniej jednak dostępne są również modele z pokrywami i popielnikami. Dzięki nim, grill nie zapala się otwartym ogniem i można go czyścić w trakcie użytkowania. Modele z pokrywami często są wyposażone również w termometr. Grille gazowe zrobione są najczęściej ze stalowej blachy i nierdzewnego rusztu.

 

Grill gazowy

Coraz większą popularnością cieszą się grille gazowe. Smak potraw przyrządzonych na takim urządzeniu nie różni się od tych przygotowanych na grillu węglowym. Nie mniej jednak używając paleniska gazowego nie trzeba doglądać ognia i można rozpalić je w krótkim czasie. Przed grillowaniem trzeba jedynie napełnić butlę z gazem. Takie urządzenia są cięższe nić osprzęt węglowy i nie nadaje się jako przenośne palenisko. Budowa takiego grilla jest bardziej skomplikowana, a wyglądem przypomina on szafkę na kółkach z pokrywą nad rusztem. Grill wyposażony jest w kurki do regulacji mocy płomieni. Taki sprzęt łatwo i szybko się czyści, po użytkowaniu nie pozostają nadpalone węgle, ani popiół. Szeroki asortyment grilli ogrodowych dostępny jest na: https://www.top-grille.pl/. Firma proponuje solidny i modnie wyglądający sprzęt, który sprawdzi się w każdym ogrodzie.

 

Czytaj również: Trafiony prezent dla miłośników ogrodnictwa

 

Wymarzony grill w ogrodzie. Jak go wybrać?

 

Grill elektryczny

Grille elektryczne świetnie sprawdzają się jeśli mamy do dyspozycji niewiele miejsca. Podobnie jak urządzenia gazowe mają one ruszt, nóżki, stolik i pułki. Sprzęt jest prosty w użyciu i bardzo łatwo się go czyści. Po grillowaniu wystarczy umyć ruszt, a po włączeniu do zasilania, urządzenie jest już gotowe do pracy. Trzeba jedynie pamiętać, że przedłużać wykorzystywany do podłączenia grilla powinien być dostosowany do użytku zewnętrznego, a gniazdka muszą być odporne na wilgoć.

 

Jak widać, oferta grilli jest szeroka i z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Potrawy przygotowywane na poszczególnych urządzeniach nie różnią się między sobą smakiem, dlatego wybór grilla w dużej mierze zależy od własnych preferencji i dostępnej przestrzeni. Warto pamiętać, że pokrywa grilla pozwala na przyrządzanie bardziej soczystych potraw, dlatego najlepiej zwracać uwagę na wyposażenie i akcesoria pasujące do konkretnego urządzenia. Każdy rodzaj grilla ma swoje zalety. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób lubimy grillować i w jakim stopniu chcemy angażować się w proces przygotowywania potraw z rusztu.   

 

Czytaj również: Narzędzia gospodarcze niezbędne w każdym ogrodzie

 

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15807 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >