,,Wysmażony'' projekt

,,Wysmażony'' projekt

Drewno, skóra, szkło, ciepłe oświetlenie i industrialne elementy wystroju – to surowy koncept wnętrza nowej krakowskiej restauracji typu steakhouse.

 

Aranżacja w stopniu medium rare – czyli o wystroju nawiązującym do menu

 

 Autorami oryginalnego projektu są Jacek Grycaj z Grycaj Design oraz Grzegorz Kłos – właściciel restauracji.  Restauracja Ed Red składa się z pięciu sal o łącznej powierzchni 160 m2, znajdujących się na parterze, które są w stanie pomieścić około 80 gości. Wnętrze zaprojektowane zostało w sposób surowy, z wykorzystaniem drewna, metalu, szkła i skóry. – Chcieliśmy połączyć elementy modnego obecnie we wnętrzarstwie stylu industrialnego z krakowskim klimatem, unikając jednocześnie jego charakterystycznej ciężkości. Restauracja położona jest w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego, dlatego w nawiązaniu do lokalnych tradycji, wszystkie elementy drewniane są olejowane, lampy pochodzą z odzysku, a podłogę pokrywa dębowy parkiet przedwojenny – mówi Grzegorz Kłos, właściciel i współautor projektu.   

 

 

 

Czytaj również: Nowa inwestycja biurowa w Krakowie oddana do użytku

 

Lekkości nadają wnętrzom duże okna z widokiem na ulice Sławkowską i Tomasza. Dodatkowe oświetlenie zapewniają industrialne, emaliowane lampy, podwieszane na bloczkach umożliwiających regulację wysokości. W dwóch pomieszczeniach w pokrytą drewnianym, przedwojennym parkietem podłogę, wkomponowane zostały podesty naturalnie dzielące przestrzeń sal. Proste stoły z zaokrąglonymi blatami wykonane są z olejowanego drewna. Uzupełniają je drewniane krzesła, boazeria z surowego drewna oraz skórzane kanapy z brązowymi i ciemno niebieskimi obiciami. Całości dopełniają, na pierwszy rzut oka niewidoczne, elementy rzeźnicze, takie jak haki, tasaki i noże, będące jedynymi elementami dekoracyjnymi. – Wnętrze zaprojektowane zostało nieco ascetycznie. Dominują w nim różne odcienie brązów złamane dodatkami w kolorze morskim i niebieskim. Całość dopełniają elementy okuć przejść, baru, wieszaki oświetleniowe wykonane z surowej stali – mówi Jacek Grycaj z Grycaj design. Po wejściu do lokalu uwagę przyciąga szafa Maturmeat – wielka chłodnia o pojemności półtorej tony wyładowana po brzegi kruszejącymi antrykotami, rostbefami i T-bonami. Niezwykle ciekawym komponentem całości jest również zamontowany w pierwszej sali metalowy element inspirowany dźwigiem suwnicowym, nadający aranżacji industrialny charakter. Idąc dalej mija się bar obudowany przedwojennym parkietem.

 

 

 

Czytaj również: Na warszawkim Bemowie powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa. Jest zainteresowanie...

 

Goście decydujący się na posiłek w ostatniej sali, mogą obserwować pracę kucharzy dzięki przeszklonej, otwartej kuchni. Na uwagę zasługuje również zastawa – deski na steki i noże finki oraz talerze z wzorem wykonanym z wąsów ED Reda sprzyjają modzie na zdjęcia kulinarne umieszczane po wizycie w restauracji na portalach społecznościowych.

 

 

Drewniany parkiet i meble, skóra, szkło, ciepłe oświetlenie i industrialne elementy wystroju budują we wnętrzu przyjemną atmosferę. Wystrój lokalu jest równie konsekwentny jak menu – krótkie, trafne i w dużej części surowe.  Ed Red to restauracja o profilu mięsnym powstała we wnętrzach dawnego lokalu Metropolitan przy ulicy Sławkowskiej 3 w Krakowie. Projektanci: Jacek Grycaj z Grycaj Design oraz Grzegorz Kłos – właściciel restauracji.  Lokalizacja: Sławkowska 3, KrakówPowierzchnia: 200 m²Realizacja: 2014Zdjęcia: Bartłomiej Senkowski

Źródło: 990pr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >