Wyspy sufitowe

Wyspy sufitowe

Kiedy biura, sklepy lub inne komercyjne obiekty są już oddane do użytku i zasiedlone, ich adaptacja akustyczna wydaje się bardzo pracochłonna, kosztowna i trudna technicznie. Czytaj dalej

 

Elegancko, szybko, cicho

 

Wyspy sufitowe, baffle i absorbery ścienne marki Knauf AMF to atrakcyjne rozwiązania, dzięki którym szybko i łatwo można poprawić akustykę w obiektach modernizowanych.

 

 Nie w każdym przypadku jednak dla poprawienia akustyki konieczne jest zamontowanie w nich sufitu podwieszanego. Knauf AMF ma w swojej ofercie baffle, absorbery ścienne i wyspy sufitowe, dzięki którym w prosty sposób, bez wielkiej ingerencji budowlanej, można podwyższyć jakość akustyczną pomieszczeń.

 

Wyspy sufitowe: okrągłe, kanciaste, wypukłe lub wklęsłe


Czasami są duże, niekiedy subtelne, jeszcze kiedy indziej w zdecydowanych kolorach i kształtach: w ofercie Knauf AMF znaleźć można rozwiązanie dostosowane do prawie każdych potrzeb i gustów. To, co je łączy, to specjalna, akustyczna powłoka o porowatej strukturze, doskonale połączona z płytą nośną. Płyta złożona z tych dwóch materiałów doskonale absorbuje dźwięki i poprawia warunki akustyczne w pomieszczeniu. Zawieszona nad biurkami w wielkiej przestrzeni typu open space pozwala na wyeliminowanie odgłosów klawiatury czy szumów rozmowy telefonicznej. 

 

Wielkopowierzchniowe, prostokątne wyspy typu THERMATEX® Sonic Sky posiadają ramę samonośną, dzięki której łatwo je podwiesić do sufitu dzięki specjalnym systemom zamocowań. Do ramy mocuje się płyty o różnorodnych powierzchniach wykończenia oraz właściwościach akustycznych. Szczególnie eleganckie wrażenie robią wypukłe i wklęsłe wyspy sufitowe typu THERMATEX® Sonic arc zawieszone na cienkich linkach stalowych, na wybranej wysokości. Są one dostępne w bogatej palecie kolorystycznej. O wyjątkowości owalnych lub też kubicznych płyt THERMATEX® Sonic stanowi z kolei brak ramek na ich obrzeżach. Także ten system może być podwieszony do sufitu na linkach i specjalnych zawiesiach.

 

Baffle, czyli płyty na sztorc


W pomieszczeniach szczególnie uciążliwych akustycznie, jak hale magazynowe lub produkcyjne, w których nie ma miękkich materiałów absorbujących dźwięki, jak meble, zasłony lub też dywany, szczególnie korzystnym rozwiązaniem są baffle marki Knauf AMF. Podwieszone pionowo do sufitu prostokątne płyty absorbują dźwięki i regulują poziom pogłosu zmniejszając tym samym poziom szumu akustycznego w pomieszczeniu. Dla stworzenia wrażenia płynięcia w powietrzu można zastosować prawie niewidoczne zawiesia płyt na cienkich linkach stalowych.

 

Tłumiący obraz


Szczególnie wyrafinowanym rozwiązaniem w ofercie Knauf AMF są absorbery ścienne. Stosuje się je przede wszystkim w salach konferencyjnych, gdzie doskonale sprawdzają się jako elementy łączące w sobie cechy akustyczne i architektoniczne. Absorbują szum akustyczny oraz eliminują tak zwane płaskie echo (Flattenecho) pomiędzy ścianami. W ten sposób w znaczącym stopniu spada zanieczyszczenie akustyczne pomieszczenia i rozmówcy mogą porozumiewać się między sobą dużo swobodniej, nie forsując gardeł. Specjalna warstwa wykończeniowa umożliwia nadruk na nich dowolnych elementów graficznych. Ich montaż jest równie prosty, jak zawieszenie obrazu.

 

Stosując rozwiązania Knauf AMF można skorzystać z bezpłatnej rady fachowców wyspecjalizowanych w dziedzinie akustyki.

 

 

                                                                                          

 

Fot. 1 Prostokątne sufity wyspowe THERMATEX® Sonic Sky

 

 

Wielkopowierzchniowe, prostokątne wyspy typu THERMATEX® Sonic Sky posiadają ramę samonośną, dzięki której można je łatwo podwiesić do sufitu dzięki specjalnym systemom zamocowań.

 

 

                                                                                  

 

Fot.2  Okrągłe sufity wyspowe THERMATEX® Sonic Sky

 

 

Skomponowane z wyrafinowanym systemem oświetleniowym wyspy typu THERMATEX® Sonic tworzą w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

 

 

 

Fot.3 Wklęsłe i wypukłe wyspy THERMATEX® Sonic arc 

 

 

Wklęsłe i wypukłe wyspy THERMATEX® Sonic arc nie tylko podwyższają komfort akustyczny pomieszczenia, ale także nadają mu niepowtarzalny, nowoczesny wygląd.

 

 

                                                                                               

 

Fot.4 Absorbery ścienne Knauf AMF

 

 

Wyglądają na ścianie jak obrazy, ale tak naprawdę służą do poprawy akustyki. Absorbery ścienne Knauf AMF dostępne są w wielu kształtach i wymiarach. Na ich powierzchnię można nanosić dowolne grafiki.

 

 

Fot.5 Baffle Knauf AMF

 

 

Podwieszone pionowo do sufitu prostokątne płyty absorbują dźwięki i regulują poziom pogłosu zmniejszając tym samym poziom szumu akustycznego w pomieszczeniu.

Źródło: klaxon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 128

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >