Zakończono kolejny etapu budowy konstrukcji na osiedlu Capital Art apartments

Zakończono kolejny etapu budowy konstrukcji na osiedlu Capital Art apartments

Pogranicze warszawskich dzielnic Wola i Śródmieście dynamicznie zmienia swoje oblicze, między innymi w związku z rychłym uruchomieniem drugiej linii metra. Capital Art Apartments to jedna z najwcześniejszych inwestycji mieszkaniowych w tej okolicy i jednocześnie nasz flagowy projekt, którego pierwsze dwa etapy okazały się być sukcesem.

 

Firma deweloperska Atlas Estates poinformowała o zakończeniu prac nad żelbetową konstrukcją ostatniego budynku (E2) w osiedlu Capital Art Apartments, położonym przy ul. Giełdowej 4 w Warszawie w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Tym samym budynek osiągnął swoją maksymalną wysokość 8 pięter.

 

Czytaj również: Centrum Medyczne w Katowicach 

 

Spółka podsumowała też wyniki sprzedaży, zgodnie z którymi nabywców znalazło już 70% z 265 lokali z trzeciego etapu Capital Art Apartments. Na wynik ten składa się sprzedaż 80% ze 189 mieszkań z pierwszej fazy tego etapu projektu (budynki D i E1, planowane zakończenie budowy w IV kwartale br.) i 40% z 76 lokali z drugiej fazy (budynek E2, planowane zakończenie budowy w III kwartale 2015 r.).

 

 

Pogranicze warszawskich dzielnic Wola i Śródmieście dynamicznie zmienia swoje oblicze, między innymi w związku z rychłym uruchomieniem drugiej linii metra. Capital Art Apartments to jedna z najwcześniejszych inwestycji mieszkaniowych w tej okolicy i jednocześnie nasz flagowy projekt, którego pierwsze dwa etapy okazały się być sukcesem. Właśnie osiągnęliśmy kolejny stopień zaawansowania robót budowlanych w ramach trzeciego etapu inwestycji, jakim jest zawieszenie »wiechy« na ostatnim z budynków. Dowodzi to, że prace budowlane zbliżają się ku końcowi, a wybór lokali jeszcze dostępnych w ofercie w Capital Art Apartments to dobre rozwiązanie” – mówi Reuven Havar, dyrektor generalny Atlas Management Company.

 

Zakończenie konstrukcji budynku E2 oznacza osiągnięcie ważnego etapu realizacji prac, przybliżając ich finalizację zgodnie z założonym harmonogramem. Ku końcowi zmierzają również prace murarskie przy wznoszeniu ścian zewnętrznych w budynku, które aktualnie prowadzone są już na poziomie ostatniego, ósmego piętra. Dodatkowo, rozpoczął się montaż stolarki okiennej. Zdecydowanie bardziej zaawansowane są roboty w budynkach D i E1. Całkowicie zrealizowano już w nich prace murarskie, montaż okien oraz przyłączenia instalacji do miejskich sieci dostarczających media. W 80%-90% zakończono także prace tynkarskie oraz układanie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Rozpoczęto także montaż drzwi wewnętrznych oraz prace wykończeniowe w częściach wspólnych. W czasie dotychczasowych robót w trzecim etapie inwestycji, generalny wykonawca, firma UNIBEP, zużył 15 tys. m sześc. betonu oraz 1,6 tys. ton stali.

 

Czytaj również: Rynek Nieruchomości: W dużych miastach sprzedawcy dyktują warunki

 

Z okazji zwieńczenia prac konstrukcyjnych w budynku E2 generalny wykonawca inwestycji zorganizował okolicznościową uroczystość. Świadkami zawieszenia „wiechy” przez prezesa zarządu UNIBEP Leszka Marka Gołąbieckiego byli przedstawiciele firm współpracujących przy budowie osiedla.

 

Ostatnie budynki Capital Art Apartments charakteryzować będzie nowoczesna i minimalistyczna stylistyka elewacji, w tym przewieszone pod kątem elementy fasady, charakterystyczne dla wcześniejszych etapów osiedla. Przy projektowaniu kompleksu deweloper zwrócił szczególną uwagę na jakość materiałów wykończeniowych oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie wysokiego standardu wykończenia.

Źródło: bm / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17328 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >