Złota 44 ma zapewnione finansowanie

Złota 44 ma zapewnione finansowanie

Złota 44, luksusowy apartamentowiec Orco Property Group i symbol nowoczesnej Warszawy, otrzymała dodatkową transzę kredytu domykającą pełną wartość realizacji projektu. Aneks do umowy z Bankiem Pekao S.A. gwarantuje zakończenie budowy w zaplanowanym czasie.

 

Złota 44 jest luksusowym apartamentowcem budowanym obecnie w ścisłym centrum Warszawy. Projekt autorstwa Daniela Libeskinda – światowej sławy architekta, od początku jest realizowany z ogromnym rozmachem.  Przy wznoszeniu wieżowca zostały użyte nowoczesne technologie budowlane i rozwiązania proekologiczne.  Tak duży projekt stanowi ogromne wyzwanie logistyczne, a także finansowe. Szybkie tempo prac na budowie i ich płynność, możliwe są dzięki współpracy Orco z solidnymi podwykonawcami na czele z włoskim Generalnym Wykonawcą -  INSO CCC. Uzyskanie 100% finansowania projektu jest gwarancją kontynuowania prac w zakładanym harmonogramie. Od czasu wejścia na plac budowy INSO, Złota 44 rosła w tempie jednego piętra tygodniowo. 21 listopada br. ukończone zostało 51 z planowanych 54 pięter, a budynek osiągnął wysokość 171 metrów.

 

Czytaj również: Multikino SA w Mokotowska Square

 

Orco Property Group planuje zakończyć stan surowy zamknięty wieżowca w lipcu 2012. W momencie rozpoczęcia Euro 2012 będzie już wykonana większa część fasady budynku, która przywita w centrum Warszawy turystów z całego świata.  Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do swych apartamentów na początku 2013 roku. Podpisany właśnie aneks do umowy kredytowej z Bankiem Pekao S.A. przewiduje uruchomienie dla Orco Property Group dodatkowej transzy kredytu w wysokości 190 mln złotych. Pula ta pozwala sfinansować całkowity budżet inwestycji, który wynosi ponad 700 mln złotych. Na pozytywną decyzję Banku Pekao S.A. o przyznaniu dodatkowych funduszy wpłynęło wiele czynników świadczących o stabilności inwestycji Złotej 44, m.in. wysokie zaangażowanie środków własnych Orco Property Group w realizację projektu, dane sprzedażowe, unikalny charakter i wizjonerska architektura budynku, brak konkurencji w danym segmencie rynku nieruchomości, a także duże zaufanie klientów.

 

 

„Zapewnienie dla Złotej 44 całkowitego finansowania budżetu jest ogromnym sukcesem Orco Property Group, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę obecne trudne warunki makroekonomiczne, problemy globalnego sektora bankowego oraz wysoką konkurencyjność na rynku mieszkań. Dla innych deweloperów niewątpliwie stanowimy przykład, iż wypracowanie dobrych warunków kredytowania z bankiem jest możliwe przy dużym zaangażowaniu i współpracy obu stron.” - powiedział Tomasz Rusak, Dyrektor Finansowy Orco Property Group w Polsce.

 

Czytaj również: Kolejni najemcy w Galerii Tęcza

 

„Świadomość, że budynek zostanie oddany do użytku w terminie, jest ważna także dla naszych obecnych i potencjalnych klientów. Bardzo się cieszymy, że taką pewność możemy oferować przyszłym mieszkańcom Złotej 44”.- dodaje Krzysztof Godleś Dyrektor ds. Rozwoju Orco Property Group w Polsce.

 

2011-12-08
Źródło: PR premium / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >