Zrywaczka i zbieraczka do owoców znacznie odciąży kręgosłup podczas prac ogrodowych

Zrywaczka i zbieraczka do owoców znacznie odciąży kręgosłup podczas prac ogrodowych

Zbliża się jesień, co oznacza zbiory jabłek, gruszek, czy śliwek. O ile łatwo jest zebrać owoce, znajdujące się w zasięgu ręki, o tyle zerwanie ich z korony drzewa wymaga nieco więcej wysiłku. Ogrodnicy radzą sobie z tym wyzwaniem na różne sposoby. Wchodzą na drzewo lub drabinę. Na szczęście z tym już koniec. Zrywaczka i zbieraczka do owoców pomogą w zbieraniu owoców zarówno prosto z drzew, jak i tych, które już opadły. Czytaj dalej

 

Do prac na wysokości

Soczyste owoce na drzewach kuszą swoim widokiem, a koniec wakacji oznacza jedno –rozpoczynają się zbiory. Dla wielu osób ten okres to nie lada wyzwanie. Zbieranie owoców z korony drzewa to czynność kojarzona ze wspinaniem po drabinie oraz bólem stawów i mięśni. Dodatkowo wchodzenie na wysoką drabinę może zakończyć się upadkiem i niebezpieczną kontuzją. GARDENA wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli ogrodów i sadów stworzyła wyjątkową zrywaczkę do owoców.

 

zbieraczka do owoców

 

Czytaj również: Glebogryzarka - dlaczego jest przydatna w ogrodzie?

 

Charakteryzuje ją dwojakie zastosowanie: owoce z niskich drzew i krzewów można zbierać bez pomocy trzonka teleskopowego, a wyposażając ją w trzonek, możemy zebrać owoce z wysokości nawet 5 metrów. Ponadto w zrywaczce istnieje możliwość ustawienia kąta pracy, dzięki czemu łatwiej zerwać owoce i manewrować zrywaczką w koronie drzewa. Wykorzystując to urządzenie możemy być pewni, że nie uszkodzimy naszych owoców. Zerwanie ich prosto z gałęzi pozwala uniknąć obijania owoców po upadku, jak ma to miejsce w trakcie np. potrząsania drzewem.


Ulga dla kręgosłupa

Częste schylanie się znacząco obciąża kręgosłup. Niestety, zbieranie owoców z ziemi wiąże się z wielokrotnym powtarzaniem tej uciążliwej czynności. Z pomocą naszemu kręgosłupowi przychodzi zbieraczka do owoców marki GARDENA. Wystarczy najechać obrotowym koszem na owoc i już znajdzie się w naszym sprytnym urządzeniu. Dzięki elastycznym plastikowym rozpórkom możliwe jest zbieranie owoców o średnicy od 4 do 9 cm. Nie ma znaczenia, czy zbieramy orzechy włoskie, czy jabłka. Nasza zbieraczka zbierze wszystko, a dzięki wygodnemu wylotowi zebrane owoce z łatwością przesypiemy do kosza lub wiaderka.

 

Zrywaczka i zbieraczka do owoców znacznie odciąży kręgosłup podczas prac ogrodowych

 

Czytaj również: Jak wybrać bezpieczną drabinę do prac na zewnątrz?

 

Zbieraczka do owoców przeznaczona jest nie tylko dla właścicieli drzewek owocowych. Idealnie nadaje się także do zbierania szyszek na działkach leśnych lub piłek tenisowych i golfowych.” – powiedział Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.


Źródło: MWM PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15810 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >