Zwiększony kapitał deweloperski

Zwiększony kapitał deweloperski

Unidevelopment Sp. z o.o. została właścicielem 100% udziałów w spółkach GN Invest i G81. Zmiana jest wynikiem decyzji Zarządu Unibep SA, który wzmacniając kapitał własny spółki deweloperskiej, wspiera jej samodzielny, dynamiczny rozwój.

 

 
Decyzja Zarządu Unibep SA dotycząca podniesienia kapitału Unidevelopment Sp. z o.o. została  zaaprobowana w dniu 17.11.2011 roku przez Radę Nadzorczą UNIBEP SA. Przejmując udziały w dwóch spółkach celowych, deweloper stanie się też właścicielem dużych, prestiżowych projektów, które obecnie prowadzi na podstawie umów z UNIBEP. Wartość rynkowa przejmowanych udziałów w spółkach to 53 mln zł.

 

- "Jest to potwierdzenie zaufania Zarządu i Rady Nadzorczej do realizowanej strategii rozwoju biznesu deweloperskiego Grupy Unibep. Jednocześnie jest to nasza reakcja na spodziewane zmiany na rynku premiujące dużych i silnych finansowo deweloperów. Z punktu widzenia właścicielskiego oba projekty pozostają pośrednio pod kontrolą Unibep, do którego należy 100% udziałów w spółce Unidevelopment" – mówi Mariusz Sawoniewski V-ce Prezes Zarządu Unibep S.A. , odpowiedzialny za biznes deweloperski w ramach Grupy Unibep.

 

Czytaj również: Od czego zacząć tworząc firmę budowlaną?


G81 Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku Podlaskim została powołana w celu realizacji projektu biurowego przy ulicy Grzybowskiej 81 w Warszawie. Budynek ten będzie składał się z 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemnych. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw., zgodny z najnowszymi standardami dla powierzchni biurowych klasy A, ma zostać ukończony w IV kwartale 2012 roku. W przyszłości będzie się w nim mieściła siedziba Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest Unibep SA

 

 

GN INVEST Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką celową powołaną do realizacji stołecznej inwestycji wielorodzinnej położonej u zbiegu ul. Wyścigowej i Rzymowskiego. Budynek o wysokim standardzie zostanie ukończony w tym roku. Obecnie sprzedano już ponad połowę z 236 mieszkań w tej inwestycji. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest również Unibep SA

 

Czytaj również: Pierwsi najemcy budynku Brama Portowa w Szczecinie

 

- "Po sukcesie rynkowym osiedla Santorini oraz Point House, a także udanym rozpoczęciu działalności w sektorze komercyjnym mamy kolejne zamierzenia w zakresie działania na rynku inwestycji mieszkaniowych, jak i biurowych. Dzięki decyzji Zarządu Unibep SA zyskaliśmy większą wiarygodność, co pozwoli nam na sprawne realizowanie projektów deweloperskich i wesprze nasz dalszy rozwój. Posiadając większy kapitał możemy m.in. samodzielnie pozyskać finansowanie dla naszych kolejnych przedsięwzięć." - mówi Zbigniew Gościcki Prezes Zarządu Unidevelopment Sp. z o.o.

 

Podjęte przez Zarząd UNIBEP SA decyzje dotyczące zwiększenia kapitału Unidevelopment Sp. z o.o. nie mają wpływu na umowy związane ze sprzedażą mieszkań w budynku Point House, jak i przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży biurowca przy ulicy Grzybowskiej 81 Bankowi Polskiej Spółdzielczości. Z uwagi na obecną strukturę właścicielską, w której 100% udziałów Unidevelopment Sp. z o.o. należy do UNIBEP SA transakcja przekazania  udziałów w spółkach GN Invest i G81 nie będzie miała wpływu na wyniki skonsolidowane Grupy UNIBEP.

2011-11-24
Źródło: Made In PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17083 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >