Ogród i działka – lista artykułów

Drewniane altany ogrodowe przydatne w każdym ogrodzie

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu to idealny sposób na relaks. Potrzebne jest do tego odpowiednie miejsce, które zapewni wygodę i prywatność. Idealnie sprawdzą się tu drewniane altany ogrodowe, które wyróżniają się wyjątkowymi walorami estetycznymi i zapewniają doskonały schronienie. Czego jeszcze nie może zabraknąć w ogrodzie?

Dlaczego warto wybrać szklarnię ze szkła do uprawy warzyw?

Szklarnie umożliwiają całoroczną produkcję warzyw i owoców, co w dobie malejących plonów i coraz mniej żyznych gleb może mieć ogromne znaczenie. Aby zapewnić najwyższą jakość zbiorów, niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości szkła.

Jakie meble wybrać na taras ogrodowy?

Taras z widokiem na niebo i korony drzew to marzenie. Tym piękniejszy jest, gdy urządzimy go designerskimi meblami. To naprawdę nic trudnego. Holenderska marka Exotan potrafi przewidzieć nie tylko wnętrzarskie trendy, lecz również zmienną europejską pogodę. Jej meble wyglądają świetnie i są odporne na słońce oraz deszcz.

Bezpieczne ogrodzenie placówki, w której przebywają dzieci

Priorytetową kwestią przy organizacji przestrzeni wokół szkoły jest bezpieczeństwo. Przepisy regulują m.in. jak powinno wyglądać ogrodzenie. O roli parkanu w przestrzeni, w której przebywają dzieci, na przykładzie realizacji wokół placówki edukacyjnej w Bielanach Wrocławskich opowiada ekspert firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie? Kilka sprytnych rozwiązań

Z badań marketingowych wynika, że Polacy są prawdziwymi pasjonatami ogrodów. 75% badanych traktuje ogród jako miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. 67% miłośników ogrodnictwa uprawia owoce i warzywa, 87% kwiaty, a 68% sadzi krzewy i dba o trawnik. Posiadanie pięknego ogrodu wiąże się z całoroczną pracą, która niejednokrotnie jest uciążliwa, pracochłonna, a bez odpowiedniego sprzętu – praktycznie niewykonalna. W co zatem warto się zaopatrzyć?

Jak przygotować wieloletnie nieużytki pod uprawy? Prezentujemy pomocne narzędzia

Odchwaszczanie terenu pod inwestycję budowlaną czy ogrodową jest jednym z ważniejszych etapów prac przygotowawczych działki do nowego rozdziału jej istnienia. Dokładne oczyszczenie podłoża z niepożądanych roślin umożliwia zmianę przeznaczenia działki, a przede wszystkim stworzenie czegoś nowego, co będzie zgodne z zaplanowanym efektem. Może to być piękna posesja w nowej odsłonie, nowa aranżacja ogrodu czy po prostu przygotowanie terenu pod budowę. Przy mechanicznym odchwaszczaniu terenu liczy się czas, dokładność pracy i odpowiednia maszyna, która te prace wykona.

W obecnych warunkach klimatycznych uprawa ogrodu bez dobrze zorganizowanego nawadniania może się nie udać

Jeśli chcemy utrzymać ogród w dobrej kondycji powinniśmy go odpowiednio nawadniać, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Do tego potrzebujemy kilku niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Oto pięć kluczowych kroków, które pozwolą nam zadbać o ogród i skutecznie go nawodnić.

Korzyści z uprawiania ogrodu

Uprawianie ogrodu ma wiele zalet, które mogą poprawić stan zdrowia i jakość życia. Oto niektóre z najważniejszych korzyści płynących z uprawiania ogrodu.

Jak zaaranżować estetyczne miejsce na grill i ognisko z gotowych elementów betonowych

Wiosna i lato zachęcają do przygotowania posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli w Waszym ogrodzie nie ma jeszcze grilla, paleniska lub miejsca na ognisko, podpowiadamy, jak szybko je wybudować z gotowych elementów betonowych.

Wiosenne naprawy i konserwacja ogrodzenia posesji - poradnik

Ogrodzenie to niezwykle istotny element posesji – wyznacza strefę prywatną, chroni przed dostępem niepowołanych osób i stanowi estetyczne zwieńczenie architektury domu. Dlatego tak istotne jest regularne kontrolowanie jego stanu, a w razie konieczności naprawa czy wymiana pojedynczych elementów lub w skrajnych przypadkach - całości.


Stron: 281 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >