Ogród i działka – lista artykułów

Jak stworzyć żywopłot, który będzie wizytówką domu?

Żywopłot to naturalna osłona zapewniająca nam prywatność, chroniąca przed wiatrem, hałasem czy kurzem. Nic dziwnego, że tak chętnie otaczamy nimi posesje - bujny, zdrowy żywopłot może być powodem do dumy i bez wątpienia może stanowić prawdziwą wizytówkę naszego domu.. Dbanie o nie to jednak trudne zadanie. Aby mu sprostać warto pamiętać o kilku zasadach już na etapie tworzenia żywopłotu, a także jego pielęgnacji. O jakich? Podpowiadamy!

Dlaczego warto zamontować pochwyt w drzwiach balkonowych?

Balkon spełnia wiele funkcji w naszych mieszkaniach – od użytkowych po czysto wypoczynkowe. Niełatwo sprawić, by ta niewielka przestrzeń odpowiadała na wszystkie nasze potrzeby – zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Z pomocą przychodzi nowy pochwyt balkonowy, który zapewnia wygodę osobom przemieszczającym się między tarasem a wnętrzem.

Podwójna huśtawka ogrodowa - przepis na relaks we dwoje

Jesteśmy zmęczeni, zabiegani, zaabsorbowani tysiącem codziennych spraw. Żyjemy w ciągłym w pędzie, co nie służy ani naszemu organizmowi, ani rodzinie. Cała sztuka jednak w tym, by nauczyć się równoważyć intensywną pracę relaksem, i to nie tylko w czasie urlopu – codziennie albo przynajmniej w weekend. Warto stworzyć w domu specjalną strefę, w której „zwolnimy tempo” – z myślą o sobie i bliskich. Przepis na luksusowy relaks z bliską osobą? Może tak: letni wieczór, spokojne miejsce na tarasie lub w ogrodzie, podwójny fotel wiszący.

Jak wybrać bezpieczną drabinę do prac na zewnątrz?

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi sezon wzmożonych prac wokół domu. Majsterkowicze oraz działkowcy po miesiącach spędzonych w domu z radością biorą się za drobne naprawy poszycia dachowego lub elewacji oraz obowiązkowe o tej porze roku prace ogrodowe. Z ulubionych skrzynek wyjmują niezbędne narzędzia, a z szopy lub garażu - drabiny. Kondycję tych ostatnich warto dokładnie sprawdzić, by bezpiecznie przystąpić do wykonywania zadań.

Azalia japońska, różanecznik (Rhododendron molle (Blume)

Miniaturowa azalia japońska odmiana Karminowa ta zachwycająco piękna roślina należąca do gatunku wrzosowatych. Rośnie bardzo powoli dopiero po 10 latach uprawy osiąga zaledwie 40 cm x 70 cm szerokości. Może być uprawiana w ogrodzie, donicach lub skrzynkach balkonowych. Różaneczniki naturalnie występują w Himalajach, Birmie, Tybecie południowo-zachodnich Chinach oraz od Alaski po Kanadę do wschodnich i zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej.

Taras wykończony deskami z naturalnego drewna

Aby przydomowy taras służył przez długie lata, należy wykończyć go materiałami spełniającymi najwyższe kryteria jakości, a przy tym odzwierciedlającymi nasz styl oraz charakter otoczenia. Z bogatej oferty desek tarasowych można wybrać produkty idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, a co za tym idzie, także do każdej sytuacji projektowej.

Mulczowanie trawy – ekologiczne zagospodarowanie pokosu

W trakcie całego sezonu ogrodniczego, a zwłaszcza w fazie intensywnego wzrostu trawy, wskutek koszenia tworzymy ogromne masy bioproduktu jakim jest pokos. Szacuje się, że pokos stanowi 2/3 odpadów ogrodowych i dlatego warto go wykorzystać w praktyczny sposób: ściętą trawę można odkładać na kompostownik, można nią ściółkować rabaty, zbierać do specjalnych worków i przekazywać służbom komunalnym. Praktycznym, ekologicznym i łatwym w realizacji sposobem zagospodarowania pokosu jest też mulczowanie trawy.

O jakich zasadach należy pamiętać podczas projektowania ogrodu?

Projekt to podstawa zarówno, gdy zlecamy wykonanie ogrodu projektantowi, jak i gdy chcemy zaprojektować go samodzielnie. Aby nie rozminąć się z oczekiwaniami, uwzględnijmy m.in. warunki otoczenia, poszczególne rozwiązania dostosowując do funkcji, jaką będą pełnić.

Estetyczne wykończanie obrzeży w ścieżkach ogrodowych

Jednym z trudniejszych do rozwiązania pod względem estetyki detali nawierzchni brukowanych są zawsze ich obrzeża. Po pierwsze z racji krzywizn i małych promieni łuków układanych z tradycyjnych krawężników. Po drugie z racji ich charakterystycznej stylistyki, która nie zawsze odpowiada stylizacji ogrodu. Odpowiedzią jest wykorzystanie obrzeży Eko bord.

Betonowe elementy w ogrodowych aranżacjach

Kalendarzowe lato tuż, tuż jednak pogoda w tym roku nas rozpieszcza. Wysokie temperatury oraz bezchmurne niebo sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Okres grillowy trwa w najlepsze. Czy Twój ogród również jest już gotów na oficjalne otwarcie sezonu i pierwsze garden party?


Stron: 217 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18032 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 39

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >