Ogród i działka – lista artykułów

Jakich narzędzi potrzebujemy do jesiennych prac w ogrodzie?

Jesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Morwa szerokolistna (Morus latifolia) 'Spirata' - dekoracyjne drzewko

Morwa szerokolistna, to duży krzew lub małe efektowne drzewko o parasolowatej gęstej, nieregularnej koronie i charakterystycznych pofałdowanych pędach, dorastające do 8 m wys i tyle samo średnicy. Dekoracyjne, ciemnozielone, błyszczące liście są wyjątkowo duże (15-22 cm) i rozmieszczone na pędach zygzakowato. Drzewko ze względu na swoje niewielkie wymiary jest szczególnie polecane do małych ogródków. W naturalnych warunkach gatunek występuje w Japonii i wyspie Kiusiu.

Pomysły na aranżację tarasu z użyciem stopni schodowych wykonanych z bloków betonowych

Taras przed domem to miejsce wypoczynku i relaksu, a także jedna z ważniejszych stref w ogrodzie. Warto podkreślić jego znaczenie, umieszczając go na podwyższeniu.

Suchodrzew mirtolistny (Lonicera nitida) - dekoracyjny krzew zimozielony

Suchodrzew mirtolistny jest to ciekawy, zimozielony, ozdobny krzew liściasty, który idealnie wkomponuje się w ogrodową rabatę lub jako roślina okrywowa. Jego liście są drobne, gęste, ciemnozielone, skórzaste podobne do mirtu, charakteryzują się cytrynową lub szarozieloną ozdobną obwódką. Drobne kremowe kwiatki pojawiają się na przełomie V-VI i są słabo widoczne. Purpurowe owoce w kształcicie jagód, dojrzewają w X i jest ich niewiele.

Tradycyjny polski dom - jaki rodzaj ogrodzenia frontowego będzie najlepszym wyborem?

Klasyczne ogrodzenia są najbardziej uniwersalne – pasują zarówno do tradycyjnego budownictwa, jak i nowoczesnej architektury.Prezentowany w artykule model ogrodzenia dodaje dobrze znanemu rozwiązaniu nieco świeżości. Typowe ogrodzenie z metalowych, pionowych profili wzbogacono oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Lampa, która pięknie oświetli przestrzeń w ogrodzie

W tym roku spędzimy więcej czasu w ogrodach, na balkonach i tarasach. Ponieważ miejsce, w którym żyjemy ma na nas wielki wpływ, zadbajmy aby było ono wyjątkowe, przytulne i sprzyjająca relaksowi! Z myślą o wzbogaceniu aranżacji w przestrzeni zewnętrznej, przedstawiamy lampę ORCA w zewnętrznej odsłonie!

Pomysły na ciekawe aranżacje ogrodowe z betonowymi kwietnikami

Beton to materiał, z którego powstaje coraz więcej oryginalnych i dizajnerskich elementów małej architektury ogrodowej. Prefabrykaty betonowe można również wykorzystać w projektach różnego rodzaju terenów zielonych.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim zaczniemy brukowanie?

Układaniem nawierzchni zajmują się brukarze. Inwestor – zlecając wykonanie takich prac powinien mieć o nich przynajmniej podstawowe pojęcie. Po pierwsze, by precyzyjnie przedstawić swoje wymagania. Po drugie – by móc skontrolować prawidłowość prowadzonych prac.

Winorośl japońska (Vitis coignetiae) - pnącze o dekoracyjnych liściach

Winorośl japońska to wieloletnie, liściaste pnącze o dużych mięsistych liściach w kształcie serca, wiosną i latem zielonych a jesienią przebarwiających się na wielokolorowo od zółci, fioletu, różu, czerwieni do szkarłatno brunatnych. Winorośl charakteryzuje się umiarkowanie silnym wzrostem, w końcowym efekcie osiąga 12 m wysokości. Pochodzi z Azji, gdzie głównie występuje w Japonii, Korei i na wyspie Sachalin.

Dom od frontu - jak zaprojektować elegancką i komfortową strefę wejściową?

W myśl zasady „jak cię widzą, tak cię piszą” większość właścicieli domów stara się, aby widoczna z ulicy część posesji prezentowała się możliwie najpiękniej. Nie zapominajmy jednak, że strefa frontowa pełni nie tylko funkcję reprezentacyjną. Trasę między furtką a drzwiami wejściowymi będziemy pokonywali każdego dnia i wszelkie, nawet pozornie niewielkie niedogodności z czasem mogą stać się naprawdę uciążliwe. Na co zatem zwrócić uwagę, planując zagospodarowanie tej przestrzeni?


Stron: 258 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16137 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >