Ogród i działka – lista artykułów

Runianka japońska ' Green Carpet' (Pachysandra terminalis) - zimozielona roślina okrywowa do cienistych miejsc

Runianka japońska to znakomita krzewinka okrywowa, która może zastąpić trawnik w miejscach półcienistych i pod drzewami, tam gdzie inne rośliny słabo rosną. Ta wieczniezielona roślina należy do gatunku bukszpanowatych, wolno rośnie tworząc efektowne kobierce do 20 cm wysokości. Błyszczące, ciemnozielone, ząbkowane liście o długości 5-10 cm zebrane są w dekoracyjne rozety na końcach pędów. Drobne i niepozorne ale pachnące białe kwiatki o wyprostowanych kwiatostanach pojawiają się na przełomie IV-V. W swoich naturalnych warunkach runianka występuje w Azji i Chinach, ale w wielu krajach uprawiana jest jako oślina dekoracyjna.

Otoczenie domu i ogródek estetycznie spójne ze stylem domu - jak dobrze zaprojektować posesję?

Przeglądając magazyny poświęcone budowie i urządzaniu domu oraz odwiedzając serwisy internetowe o podobnej tematyce, dowiemy się, jak ważne jest harmonijne połączenie wyglądu budynku z jego otoczeniem. Osiągnięcie takiego efektu nie jest jednak proste. Eksperci podpowiadają, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę i czym się kierować przy ich wyborze.

Jak zaprojektować i pielęgnować rabatę pod drzewami

Utrzymanie efektownej rabaty w cieniu drzew nie jest zadnieniem trudnym nawet dla początkującego ogrodnika. Najważniejsze to zadbać o odpowiedni dobór roślin takich, które wytworzyły zdolność adaptacji do życia w specyficznych, cienistych warunkach. Większość z gatunków cieniolubnych preferuje stanowiska żyzne i mokre, zbliżone do tych występujących naturalnie w lasach pod koronami drzew. Gdy takich warunków brakuje w naszych ogródkach, należy o nie zadbać poprzez odpowiednią pielęgnację.

Plac budowy należy zawsze odgrodzić

Praca na budowie jest pracą niezwykle ciężką i wymaga stosownego zabezpieczenia okolicy. Właściciel - w tym przypadku deweloper - musi bardzo starać się o to, żeby wszystko było zrobione zgodnie z wytycznymi i jednocześnie stanowiło bezpieczną przestrzeń zarówno dla pracowników, jak i dla przechodniów. Nie jest to jednak sprawa prosta, bo w tym względzie potrzeba przecież odpowiednich ogrodzeń.

Już czas przygotować balkon na sezon

Nawet jeśli nie była zbyt śnieżna i mroźna to zima wreszcie dobiega końca. Na pikniki czy wielogodzinne spacery co prawda jeszcze za wcześnie, ale okazje do relaksu na świeżym powietrzu mogą nadarzyć się lada dzień – zwłaszcza, jeśli dysponujemy balkonem. Po długich zimowych miesiącach pewnie jest nieco zaniedbany, warto więc poświęcić kilka chwil już teraz, by przygotować sobie perfekcyjne miejsce do odpoczynku.

Kilka porad - jak założyć ogródek na balkonie

Przywitanie wiosny to dobry moment, aby pomyśleć o założeniu na balkonie domowego ogródka, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także dostarczy nam wartościowych ziół czy warzyw. Takie balkonowe ogródki cieszą się coraz większą popularnością i podobnie jak wiosna są źródłem wielu pozytywnych emocji.

Co należy wiedzieć przed postawieniem zadaszenia tarasowego?

Już niedługo, już zaraz znów zawita do nas najpiękniejszy w roku wiosenno-letni okres. To wtedy najczęściej przebywamy na świeżym powietrzu. Dopóki nie ma upałów, jest miło, gorzej, gdy przebywanie poza domem może być męczące przez coraz bardziej natrętne słońce. To samo powiemy o deszczu, który szybko wygoni nas do domu. Jak się chronić przed tymi negatywnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie korzystać z uroków przyjemnego ciepła? Doskonałym rozwiązaniem jest wybór zadaszenia tarasowego. Co należy wiedzieć przed jego postawieniem?

Miskant chiński (Miscanthus sinesis) odmiana "George" - jedna z najpiękniejszych traw ozdobnych

Miskant „George” to kępiasta, wieloletnia bylina dorastająca do 170 cm wysokości. Posiada proste, równowąskie, zielone liście o szerokości do 2 cm o ostrych brzegach. Kwiaty zebrane w duże, pierzaste, srebrne kwiatostany wysoko, wyniesione ponad liście, rozwijają się we wrześniu.

Jakim środkiem chemicznym najszybciej wyczyścimy drewniany taras po zimie?

Zanim wystawimy nasz ulubiony zestaw mebli i zasiądziemy z kawą w pierwszych promieniach wiosennego słońca, warto dać tarasowi chwilę na... regenerację po zimie. Choć w tym roku śniegu było jak na lekarstwo, deski i tak ciężko pracowały pod wpływem wilgoci, wahań temperatury i zmiennych warunków atmosferycznych. Przedstawiamy środek czyszczący do tarasów, który sprawnie usunie ślady długich, zimowych miesięcy i w pełni odsłoni urok naszego drewnianego tarasu.

Jak wybrać płytki tarasowe? Kilka praktycznych porad

Taras to z całą pewnością jedno z najważniejszych miejsc w domach jednorodzinnych. Przez cały sezon od wiosny do wczesnej jesieni jest doskonałym miejscem do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, przy odpowiedniej aranżacji dając schronienie przed upałami, a jednocześnie możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem. Urządzając taras należy jednak pamiętać, że dobór odpowiedniego wyposażenia ma ogromny wpływ na to, jaka będzie jakość naszego wypoczynku i czy nie będziemy łatać po każdej zimie szkód, jakie potrafi wyrządzić mróz.


Stron: 247 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15902 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >