Ogród i działka – lista artykułów

Jesienne porządkowanie terenu wokół domu - pielęgnacja trawnika i zakładanie nowego

Tegoroczna jesień przychodzi z chłodem i rosą utrzymującą się długo w ciągu dnia co wpływa na rytm pielęgnacji trawy, który powinien być dostosowany do lokalnych warunków meteorologicznych oraz kondycji danego trawnika. Początek jesieni jest dobrą porą na dokładne przyjrzenie się kondycji trawy, by jak najlepiej przygotować ją do zimy i kolejnej wiosny. Po deszczowym lecie niektóre trawniki mogą borykać się z mchem i chwastami czy z niedoborem substancji odżywczych, dlatego oprócz koszenia, warto zając się renowacją ubytków i nawożeniem. Optymistycznym akcentem jesieni jest fakt, że przy utrzymującej się dodatniej temperaturze można założyć nowy trawnik, który już wiosną będzie urzekać intensywną zielenią.

Róże, królowe ogrodów sadzimy jesienią - jak prawidłowo przeprowadzić prace krok po kroku

Październik to doskonały czas na sadzenie róż, zarówno tych w doniczkach, jak i z odkrytym systemem korzeniowym. Potrzebujemy kilku podstawowych narzędzi, jak sekator, szpadel i widły oraz zdrową sadzonkę i możemy przystąpić do działania. Róże z odkrytymi korzeniami trzeba posadzić od razu po zakupie, a te w doniczkach mogą poczekać kilka dni.

Jak samodzielnie ułożyć kostkę wokół domu - krok po kroku

Wygodny podjazd, elegancki chodnik wokół posesji, a może ścieżka ogrodowa? Z wykorzystaniem kostki brukowej stworzymy estetyczne otoczenie domu. Mnogość dostępnych wzorów i rodzajów kostki daje nam duże możliwości aranżacji przestrzeni, a co ważne, ułożyć ją możemy samodzielnie – potrzebne będą tylko odpowiednie narzędzia. Jak wykonać pracę, aby efekt cieszył oczy?

Produkty owadobójcze marki Target – jakie produkty są dostępne w ofercie?

W swoim domu lub mieszkaniu zauważyli Państwo małe latające insekty? Najprawdopodobniej to mole! Choć wyglądają na bardzo niegroźne, to bardzo szybko mogą okazać się prawdziwym utrapieniem, ponieważ atakują ubrania, materiały, a nawet żywność. Dlatego tak ważne jest, by się z nimi rozprawić jak najszybciej. Jak mogą to Państwo zrobić? Z pomocą przychodzą środki na mole Target, które czekają w naszej ofercie!

Jak można wykorzystać palisadę łupaną w aranżacji ogrodu?

Obrzeża, krawężniki ogrodowe, palisady wytyczają i zabezpieczają ogrodowe ścieżki. Ale nie tylko. Zabezpieczają skarpy, uskoki i boczne krawędzie schodów.

Imperata cylindryczna - czerwona trawa 'Red Baron' (Imperata cylindrica)

Odmiana ‘Red Baron’ jest wyjątkowo efektowną trawą. W naturalnych warunkach występuje w obszarze śródziemnomorskim, Azji, Afryce i Australii, gdzie porasta brzegi rzek, nadmorskie wydmy i często miejsca zdegradowane. Rozprzestrzenia się przez kłącza bardzo wolno. Jej sztywne, równowąskie liście o długości ok 50 cm tworzące luźne kępy wiosną są zielone u podstawy a na wierzchołkach czerwone, w pełni lata stają się intensywnie czerwone a późnym latem i jesienią całkowicie czerwienieją Kwiatostany w kształcie wąskich kłosów dorastają do 60 cm wys. są pokryte białymi jedwabistymi włoskami, jednak ten gatunek rzadko u nas kwitnie. W ogrodzie wprowadzi wyrazisty czerwony akcent.

Rozplenica słoniowa (Pennisetum purpureum) 'Vertigo' - uprawa i zastosowanie

Niezwykle efektowna wysoka trawa, dorastająca do 70-90 cm wysokości i szerokości. Pochodzi z Afryki, więc jest trawą ciepłolubną, dlatego w naszym rejonie klimatycznym nie przetrwa zimy, należy ją traktować jako roślinę jednoroczną. Rozplenica słoniowa 'Vertigo' to prawdziwa ozdoba ogrodów. Ta odmiana jest szczególnie efektowna w grupowych nasadzeniach lub jako soliter na trawniku w miejscu szczególnie eksponowanym w ogrodzie. Jej sztywne liście w kolorze purpurowym do czarnego są bardzo atrakcyjne, trawa ta będzie upiększać ogród od lata do późnej jesieni.

Oczko wodne w ogrodzie - co warto wiedzieć zanim je wybudujemy?

Przydomowe oczko wodne to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego – nawet niewielki zbiornik wzbogaca aranżację ogrodu, tworzy przestrzeń dla relaksu, a do tego poprawia mikroklimat panujący w pobliżu, co jest szczególnie ważne w upalne dni. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy budowie oczka i jak je uszczelnić?

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liści

Sprzątanie liści z trawnika i grządek, czyszczenie posadzek czy rynien w altanach to ważne czynności w ramach jesiennych porządków w ogrodzie. Aby wykonać je sprawnie i z przyjemnością pomyślmy o odpowiednim sprzęcie, który będziemy mogli również bez problemu przechowywać. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca w garażu, a potrzebujemy szerokiej gamy narzędzi to doskonałym rozwiązaniem będą narzędzia QuikFitTM

Skuteczny preparat na kleszcze. Jaki wybrać?

Aktywność na świeżym powietrzu, zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w lesie czy na łące, wiąże się z narażeniem na ukąszenie kleszcza, które może być potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Aby się przed nim uchronić, wiele osób stosuje preparat na kleszcze.


Stron: 275 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17005 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >