Ogród i działka – lista artykułów

Jakie lampy i akcesoria będą potrzebne, aby ogród był dobrze oświetlony

Umilają nam wieczorny wypoczynek na tarasie, ułatwiają poruszanie się ogrodowymi ścieżkami, zwiększają bezpieczeństwo posesji, podświetlają podjazd, parking, elewację, ogrodzenie, wejścia do budynków, sylwetki drzew czy krzewów. Lampy zewnętrzne stanowią dziś nieodłączny element przydomowej aranżacji. Wyeksponowane w wybranych miejscach stanowią estetyczne i praktyczne zwieńczenie całej instalacji, dzięki której osiągamy pożądany efekt. Jakie akcesoria wchodzą w jej skład i czym powinny się charakteryzować?

Myślisz o basenie w swoim ogrodzie? Na te 3 elementy koniecznie zwróć uwagę

Basen w ogrodzie to jeszcze więcej relaksu latem, prawdziwe wytchnienie w upalne dni i mnóstwo frajdy dla całej rodziny. Odpowiednio dobrany może być także Twoim sprzymierzeńcem w treningach i dbaniu o smukłą sylwetkę. Jeśli planujesz wybudowanie lub montaż basenu w swoim ogrodzie, podpowiadamy 3 istotne kwestie, na które warto zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Do jakich prac, poza sprzątaniem liści, można wykorzystać dmuchawę ogrodową?

Dmuchawa ogrodowa służy przede wszystkim do wygodnego i szybkiego sprzątania liści w sezonie jesiennym. Inne spojrzenie na to urządzenie pozwala dostrzec, że wygenerowany silny strumień powietrza ma jeszcze inne, praktyczne w codziennym życiu zastosowania.

4 ważne zasady jesiennego przycinania krzewów i drzew

Jesień to ważny moment w kalendarzu każdego ogrodnika. Od jakości przeprowadzonych prac zależy bowiem późniejsza kondycja naszego ogrodu. Jedną z nich jest przycinanie drzew i krzewów. I choć zazwyczaj w okresie wiosennym najmocniej skupiamy na tym uwagę, jesienią także warto wykonać tę czynność. O czym zatem należy pamiętać, przygotowując się na jesienne przycinanie drzew i krzewów? Przedstawiamy 4 najważniejsze zasady.

Kostka brukowa przetykana zielenią - kilka sposobów aranżacji

Najprostszym sposobem połączenia nawierzchni z kostki brukowej z zielenią są elementy ażurowe. To dobre rozwiązanie, jednak nie zawsze wystarczające. Przede wszystkim oferta kostek ażurowych jest zdecydowanie szczuplejsza od tradycyjnej kostki czy płyt tarasowych. Zdarza się też, że po prostu nie chcemy wprowadzać do ogrodu kolejnego materiału nie pasującego do ogólnej koncepcji estetycznej. Powodów może być wiele, wszystkie jednak można podsumować jednym pytaniem: jak wprowadzić zieleń w nawierzchnię brukowaną nie używając produktów ażurowych? Sposobów jest wiele. Proponujemy trzy z nich.

Zobacz idealne skrzynie do ogrodu

Każdemu zależy, aby jego ogród prezentował się naprawdę pięknie. Kwiaty, ozdobne krzewy to nie wszystko, co pozwala poczuć się wyjątkowo w swoim małym zielonym raju.

Jak sprawdza się kostka brukowa na ścieżce rowerowej ?

W miastach rower stał się bardzo popularną alternatywą zarówno dla samochodu, jak i dla komunikacji zbiorowej. Ważne, by projektowana dla niego infrastruktura zapewniała nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort wszystkim uczestnikom ruchu.

Narzędzia, które usprawnią czyszczenie ogrodowych nawierzchni z mchu i rynien z liści

Jesień zawitała do nas na dobre. To ostatni dzwonek na oczyszczanie posadzek i rynien przed zimą. Często nie zdajemy sobie sprawy ile gałązek, liści czy mchu może się w nich zgromadzić przez lato. Porządne udrożnienie rynien i posprzątanie posadzki na tarasie czy w ogródku to gwarancja zachowania ich w dobrym stanie na kolejne lata oraz sprawnego przepływu wody w deszczowe dni.

Ogród w nierównym terenie - jak prawidłowo zakładać ścieżki pochyłe

Pochylnie, zwykłe ścieżki i schody ogrodowe wymagają od wykonawcy znacznie więcej wiedzy, umiejętności i pracy niż ogrodowe dróżki układane na płaskim terenie. Temat można podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Każdy z nich wiąże się ze specyficznymi decyzjami i ma specyficzne wymagania.

Pięknotka Bodniera (Callicarpa bodinieri) "Profusion" – krzew o pięknych fioletowych owocach

Pięknotka to średniej wielkości krzew liściasty dorastający 2-3 m wys. i podobnej szerokości. Szczególnie ozdobny jesienią, kiedy jego gałązki gęsto pokrywają się drobnymi, intensywnie fioletowymi bądź purpurowymi owocami w kształcie jagód zebranych w kuliste grona. Liście matowo zielone jesienią przebarwiają się na żółto. Kwitnie od VII – VIII drobnymi niepozornymi, liliowymi kwiatkami.


Stron: 242 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18109 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 580

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >