Badanie GANT Development- jak chcą mieszkać Polacy?

Badanie GANT Development- jak chcą mieszkać Polacy?

Blisko terenów zielonych, w budynku zbudowanym z dobrej jakości materiałów budowlanych, z którego nie zaglądamy sąsiadowi do okna – tak, według pilotażowego badania realizowanego przez Gant Development, chcą mieszkać Polacy.

Ogólnopolski deweloper, który właśnie rozpoczyna budowę swojej pierwszej inwestycji w Warszawie, przeprowadził badanie słabych stron firm deweloperskich oraz inwestycji mieszkaniowych podczas targów nieruchomości w Warszawie. Druga część badania, poświęcona słabym stronom inwestycji, pokazała jakie elementy projektu najbardziej przeszkadzają potencjalnym nabywcom mieszkań. Według ankietowanych deweloperzy powinni zwrócić szczególną uwagę na większą przestrzeń między budynkami, tereny rekreacyjne w pobliżu inwestycji czy lepszą jakość materiałów budowlanych. Okazało się, że mało atrakcyjny wygląd budynku nie jest aż tak dużym problemem – tylko 4% uczestników badania wskazało na tę wadę – mówi Małgorzata Urbaniak, Analityk rynku nieruchomości w Gant Development.

 Jeśli chodzi o lokale mieszkalne, najczęściej wskazywane były: aneks kuchenny zamiast samodzielnej kuchni (14%), zła jakość materiałów wykończeniowych (13%) oraz brak piwnicy/komórki lokatorskiej (12%). Problemem nie okazały się natomiast duże skosy w mieszkaniach – wskazało na nie  5% respondentów.

Bardzo ważna okazuje się komunikacja z firmami deweloperskimi. Nabywcom nie podoba się to, że stan faktyczny jest niezgodny z wizualizacjami budynku zamieszczanymi w reklamach. Tak wskazało 34% ankietowanych. Dla co piątego respondenta ważne jest uzyskanie jak najpełniejszej informacji o inwestycji, również o postępach na budowie.

Odpowiedzialna komunikacja w zakresie inwestycji to jedno z wyzwań, przed jakim stoi branża deweloperska w Polsce -  mówi Dariusz Wilk, Dyrektor ds. Marketingu w Gant Development – Analiza wyników naszego pilotażowego badania dobitnie potwierdza, że rzetelność  w informowaniu klientów jest niezwykle ważna.

 

Źródło: fleishmaneurope / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zam... Liczba postów: 425 Grupa: Trudne tema... A czy macie swój stały warsztat samochodowy, z którego usług korzystacie? Polecam Wam od siebie serwis mitsubishi lublin: https://technotop.pl/mitsubishi/serwis.. .
  • Zegarki Daniel Wellington-co sądzicie? Liczba postów: 42 Grupa: Trudne tema... Chcę kupić tacie na urodziny zegarek. Myślałem o zegarku Daniel Wellington, co o tym sądzicie? Nosi ktoś może? Jakieś opinie?
  • Zabawki dla dzieci Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... Wybór jest ogromny. ___ igły do pobierania krwi
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 311 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o terapie to jeśli potrzebujesz wsparcia w leczeniu depresji, uzależnień czy też chcesz pozbyć się traumatycznych przeżyć możesz skorzystać z tej m...
  • Marketing Liczba postów: 48 Grupa: Trudne tema... Dobrze jest też postawić na ozdobne witryny w momencie gdy prowadzicie własny sklep. Firmy takie jak https://www.windowstories.com.pl/ są w stanie wykonać witry...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18069 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 654

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >