Baumit otwiera fabrykę w Czechach. Produkcja materiałów budowlanych rozpoczęta.

Baumit otwiera fabrykę w Czechach. Produkcja materiałów budowlanych rozpoczęta.

2 września w Detmarovicach (Czechy) nastąpi uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego Baumit. Mimo, że otwarcie fabryki nastąpi we wrześniu, to produkcja w nowym zakładzie trwa już od ponad roku. Czytaj dalej

Zakład produkuje blisko 300 tys. ton materiałów budowlanych rocznie. Jego lokalizacja tuż przy polskiej granicy, stanowi duże ułatwienie, w zakresie obsługi rejonów takich jak Śląsk, Małopolska czy Opolszczyzna. – Z uwagi na niewielkie odległości możemy szybko reagować na zapotrzebowanie rynku – mówi Aleksandra Gilewska z firmy Baumit.  W fabryce produkowany jest cały asortyment mieszanek suchych (tynki - w tym również gipsowe), zaprawy murarskie, kleje do płytek, wyprawy wierzchnie, zaprawy klejowo – szpachlowe, jastrychy (w tym również płynne) oraz beton w formie suchej mieszanki. Zakład jest w pełni zautomatyzowany oraz wyposażony w system komputerowego sterowania produkcją. W fabryce będzie zatrudnionych 42 pracowników.

 

 

Fabryka została zbudowana na bazie doświadczeń wynikających z budowy innych dotychczasowych realizacji europejskich zakładów produkcyjnych w koncernie. Do wyposażenia należą maszyny (mieszarki, suszarnia, rotopaker) znanych i niezawodnych marek. Wartość inwestycji wyniosła 16,5 mln euro.  
 

 

Baumit to czołowy austriacki producent materiałów budowlanych. Firma obecna jest w 29 krajach Europy, w tym od 16 lat w Polsce, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Łowiczu. W przyszły roku Baumit otworzy swoją czwartą fabrykę w Polsce – w Pobiedziskach koło Poznania. W 2011 roku nowy zakład wyprodukuje ok. 250 tys. ton materiałów budowlanych. Docelowo znajdzie w niej zatrudnienie blisko 100 osób. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 16 mln euro.

 

Źródło: inplusPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >