Budynek Biurowy Kliwer w Warszawie

Budynek Biurowy Kliwer w Warszawie

Jak informuje właściciel, hiszpański fundusz inwestycyjny Lighthouse Properties, budynek biurowy Kliwer w Warszawie zakończył rok 2011 transakcjami najmu na ponad 2.500m², co stanowiło ponad 40% całkowitej powierzchni najmu budynku.

 

 Za wynajem budynku odpowiada agencja doradcza Savills Polska. Budynek, o całkowitej powierzchni najmu 6.140m², oferuje moduły biurowe o powierzchni 230-300m² i większe, stąd też cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony małych i średnich firm. Jego popularność potwierdza fakt, że na ten rok, dostępne są jedynie dwa wolne moduły: o powierzchni ok. 260m²  każdy, a w sierpniu dodatkowo zwolni się biuro o powierzchni 482m². W 2011 roku odnowione zostały dwie umowy najmu z dotychczasowymi najemcami. W Kliwerze zostaną na dłużej: biuro zarządu firmy SOKOŁÓW S.A. (860m²), wiodący producent mięsa i przetworów oraz Grontmij Polska Sp. z o.o. (270m²), wiodąca europejska grupa konsultingowo-inżynierska. Te dwie firmy nie stanowią wyjątku. Rok wcześniej w 2010, umowy najmu przedłużyły: pracownia projektowa FGA Fabiński, Gocłowski Architekci Sp. z o.o. z grupy ECO Classic (260m²) oraz IMCD Polska Sp. z o.o. (560m²), dostawca rozwiązań dla przemysłu spożywczego.

 

Czytaj również: Mniej dopłat do kredytów mieszkaniowych

 

Oprócz tego, Kliwer wciąż przyciąga nowych najemców. Firma Savills będąca wyłącznym agentem podpisała umowy najmu z Groupe SEB Polska Sp. z o.o. (580m²), światowym liderem produkującym sprzęt z segmentu małego AGD pod markami Tefal, Moulinex, Rowenta, Krups, All-Clad i Logostina, Meritum Bank ICB S.A. (260m²), który specjalizuje sie w obszarze consumer finance oraz w obsłudze mikro- i małych firm oraz  ECO Classic Sp. z o.o. (300m²), grupą deweloperską działającą na rynku mieszkaniowym.

 

 

 

- "Pomimo dużej konkurencji ze strony oddawanych do użytku na Mokotowie nowych projektów biurowych, Kliwer cieszy się sympatią najemców. Niewątpliwie ma na to wpływ dogodne połączenie komunikacyjne ze Śródmieściem (tylko 8 minut metrem do stacji „Warszawa Centrum”) i z lotniskiem oraz dbałość właściciela o budynek, jego infrastrukturę i komfort pracy najemców. W biurowcu na bieżąco dokonywane są inwestycje i ulepszenia. Ostatnio zmieniono kolorystykę fasady, dzięki czemu widzialność budynku z ulicy jest dużo większa, odnowiono i przearanżowano główny hol wejściowy oraz hole windowe. W najbliższym czasie zostanie odnowiony podziemny garaż,  zmodernizowany system monitoringu (CCTV), a także odnowiona zostanie fasada na poziomie parteru" - mówi Małgorzata Brawura-Biskupska, Senior Negotiator w dziale wynajmu powierzchni biurowych Savills.

 

Czytaj również: Prestiżowe lokalizacje

 

Kliwer to 12-kondygnacyjny budynek biurowy, położony w doskonałej lokalizacji w prestiżowej, dynamicznie rozwijającej się części Mokotowa, przy metrze, na ulicy Bukowińskiej 22b. Jest doskonale rozpoznawalnym budynkiem, widocznym z głównych szlaków komunikacyjnych w okolicy. Wkrótce budynek zyska bezpośredni dostęp do ulicy Nowobukowińskiej, łączącej Aleję Komisji Edukacji Narodowej (Ursynów) i ulicę Puławską/Domaniewską (Mokotów). Zakończenie budowy ul. Nowobukowińskiej planowane jest na IV kwartał 2013 roku.

 

Źródło: savills / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >