Chcesz kupić mieszkanie? Teraz bez prowizji

Chcesz kupić mieszkanie? Teraz bez prowizji

Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z niepewnej przyszłości i konieczności oszczędzania. Według badań przeprowadzonych przez Fundację Kronenberga aż 68 % kobiet deklaruje, że warto oszczędzać. Podejmując decyzję o dużych wydatkach jesteśmy bardziej zdeterminowane. Czytaj dalej

Kobiety  coraz częściej  podejmują decyzję również o inwestowaniu środków. Według badań Fundacji najbezpieczniejszą formą inwestowania środków wg ankietowanych jest zakup nieruchomości. Najoszczędniejszą zaś formą inwestowania w nieruchomości jest ich zakup bez kosztownej prowizji pośrednika.

Świnka skarbonka na diecie


Ubiegły rok przyniósł niekorzystne zmiany na rynku pracy. W wyniku kryzysu gospodarczego aż 48,6% firm wykorzystało rosnące bezrobocie i obniżenie oczekiwań finansowych wśród poszukujących pracy, jako podstawę do wstrzymania podwyżek wynagrodzeń. Odczuły to niemal wszystkie sektory gospodarcze, a co za tym idzie niemal każde gospodarstwo domowe w kraju. Taka sytuacja wpływała  na decyzje o zakupie nieruchomości. Spowolnienie gospodarcze nauczyło nas jednak wielu praktycznych umiejętności. Kobiety dzięki temu, że lepiej orientują się w budżetach domowych, planując zakup nieruchomości są o wiele bardziej wyczulone na dodatkowe koszty wiążące się z jej nabyciem, zwłaszcza te dotyczące wysokich prowizji pośredników. Dla wielu osób planujących zakup własnego M alternatywę stanowiły dotychczas transakcje zawierane samodzielnie. Czy aby na pewno kupowanie mieszkania na własną rękę jest zawsze opłacalne?  Na pewno musimy wziąć pod uwagę czas potrzebny na znalezienie we własnym zakresie nieruchomości spełniającej nasze oczekiwania. To jednak nie wszystko,  musimy wziąć pod uwagę również  to, że o wiele więcej naszego cennego czasu potrzebować będziemy w celu zweryfikowania ewentualnych obciążeń danej nieruchomości oraz dokonania wszelkich formalności. Trzeba przyznać, że jest to zajęcie wymagające nie tylko wolnego czasu, ale i nie małej wiedzy specjalistycznej, tym bardziej, jeżeli chcemy ustrzec się oszustw i nieporozumień.

Czas to pieniądz

 Różowe będą pasować do sukienki, ale beżowe są śliczne – dylematy dotyczące obuwia niektórym paniom spędzają sen z powiek. A co dopiero zakup mieszkania?! Na pewno korzystanie z usług pośrednika daje nam o wiele więcej możliwości  wyboru nieruchomości. Zazwyczaj biura oferują kupującym pełną pulę informacji na temat nieruchomości spełniających kryteria kupujących. Mamy więc  liczne oferty zebrane w jednym miejscu, a te, ostatecznie przedstawiane kupującym, są dobierane według kluczowych dla nich kryteriów: cena, lokalizacja, infrastruktura osiedla. Dla każdej kobiety, już w trakcie wstępnego przeglądania ofert,  ważne są informacje na temat dostępu do sklepów, przedszkoli, szkół czy ośrodków zdrowia w obrębie danego osiedla czy miejscowości. Panie zwracają uwagę na tego typu szczegóły nie tylko, gdy dokonują zakupu mieszkania z myślą o własnej rodzinie. Podobne cechy lokalizacji biorą pod uwagę również w przypadku inwestowania w nieruchomości pod kątem wynajmu – spełnianie podstawowych warunków jeśli chodzi o infrastrukturę lokalną zwiększa bowiem zainteresowanie potencjalnych najemców. Profesjonalni pośrednicy nieruchomości, są przede wszystkim naszymi doradcami,  dzięki którym zyskujemy nie mało czasu na poszukiwanie tej idealnej lokalizacji.

Grunt to mieć grunt pod nogami


Jednym z najważniejszych zagadnień z jakim boryka się każdy kupujący nieruchomość, nie zależnie od płci jest bezpieczeństwo transakcji. Decydując się na spłacanie kredytu mieszkaniowego przez 30 lat chcemy mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru oraz, że nie spotka nas żadna niespodzianka związana z nieruchomością. Z tego tez względu małym zaufaniem darzymy deweloperów, którzy sprzedają przysłowiową „dziurę w ziemi”, a o wiele bardziej ufamy w bezpieczeństwo zakupu nieruchomości z rynku wtórnego.  Tutaj również nie możemy zapominać o dokładnej weryfikacji informacji na temat nieruchomości. Pomoc pośrednika nieruchomości w takich sytuacjach bywa nieoceniona. Przed sfinalizowaniem umowy pośrednik sprawdza informacje dotyczące ewentualnych obciążeń hipotecznych nieruchomości, weryfikuje prawo własności sprzedającego. Co więcej, dokonując zakupu mieszkania samodzielnie możemy nie sprawdzić innych bardzo istotnych informacji, na które pośrednicy są wyczuleni i weryfikują je w imieniu klienta. Kupujący często zapominają  o zweryfikowaniu takich informacji jak np. czy mieszkanie nie jest obciążone z tytułu opłat eksploatacyjnych, czy budynek jest oddany do użytkowania, jakie inwestycje są planowane w najbliższej okolicy – mówi Izabela Damięcka, Kierownik Działu Sprzedaży w INDEPRO Sp. z o.o. Niestety brak informacji często sprawia, że marzenia o idealnym domu pryskają niczym bańka mydlana. Nie tylko ze względu na oszustów, którzy wykorzystują niewiedzę kupujących. Częste są też konsekwencje wynikające z  braku informacji na temat pełnoprawnych podłączeń instalacji gazowych, elektrycznych, wodnych, czy też  nieznajomości planu zagospodarowania osiedla. Niejednokrotnie kupujący są rozczarowani, gdy po roku użytkowania nieruchomości naprzeciw ich tarasu budowany jest wielokondygnacyjny wieżowiec zasłaniający dotychczasową panoramę i obniżający znacznie komfort mieszkania, a przecież takich przykrych niespodzianek można uniknąć ¬-przestrzega Damięcka.

 


Oszczędzaj na bezpiecznych inwestycjach


Poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w momencie dokonywania zakupu jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji. Lecz nie możemy zapominać o drugim aspekcie równie ważnym przy wydawaniu kwot, które niejednokrotnie są znaczącym wydatkiem – oszczędność pieniędzy. Planując zakup mieszkania nie możemy sobie pozwalać na kompromisy. Z drugiej strony każda z nas jest zabiegana pomiędzy obowiązkami domowymi i zawodowymi może już nie wystarczać czasu na dokładne sprawdzenie nieruchomości, która planujemy kupić. To ile wobec tego kosztuje mnie pośrednik? Standardowa prowizja pośrednika wynosi w granicach 3% wartości, a zatem przy zakupie mieszkania o wartości 400 tysięcy złotych  jest to wydatek rzędu 12 tys. zł netto – w sam raz na nową kuchnię lub meble do salonu. Do tego podatek, notariusz i opłaty sądowe – może lepiej dajmy sobie spokój?  Drogie Panie, zachowajmy zimną krew! Rynek nieruchomości  coraz bardziej elastycznie nagina się do potrzeb kupujących. Coraz częściej można korzystnie negocjować koszty prowizji, dostępne są również rozwiązania umożliwiające całkowite jej uniknięcie. Jeśli chodzi o pośredniczenie w zakupie nieruchomości bez pobierania prowizji od kupującego doskonałym przykładem jest INDEPRO NIERUCHOMOŚCI. Jak to wygląda w praktyce, zapytamy Izabelę Damięcką: Kupujący otrzymuje ze strony naszych specjalistów pełne wsparcie przy zakupie nieruchomości. Klient otrzymuje pełną informację na temat ofert, które spełniają jego oczekiwania, spośród ponad 1700 ofert nieruchomości. Po wybraniu nieruchomości w imieniu klienta zajmujemy się weryfikacją wszelkich informacji potwierdzających bezpieczeństwo transakcji, przygotowujemy dokumentację, oferujemy porady prawnicze oraz kierujemy do notariusza. Ważnym elementem jest brak prowizji biura  po stronie kupującego, co pozwala na oszczędności nawet kilkunastu tysięcy złotych.


Kolejną ważną informacją dla osób planujących zakup jest to, że biura pośrednictwa nieruchomości współpracując na stałe z notariuszami i radcami prawnymi oferują swoim klientom o wiele korzystniejsze ceny od tych realizowanych jednorazowo. W przypadku taksy notarialnej kupując mieszkanie o wartości 400 tys. zł jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 1000zł. Dodatkowo powinniśmy mieć na uwadze możliwości wsparcia pośrednika nieruchomości w pozyskaniu atrakcyjnych ofert kredytowania.
Kobiety, które chcą inwestować bez narażania się na wysokie koszty prowizji pośredników nie są już zdane wyłącznie na siebie. Rynek weryfikuje potrzeby konsumentów, dlatego oczywistym jest, że pojawiła się możliwość kupowania nieruchomości bez prowizji, którą w całości pokrywa sprzedający. Nie musimy już wybierać pomiędzy bezpieczeństwem a oszczędzaniem.

 

 

 

Źródło: timessquare / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19065 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >