Ciepła zima sprzyja deweloperom

Ciepła zima sprzyja deweloperom

Dodatnie temperatury w ostatnich miesiącach sprawiają, że prace budowlane trwają bez przerwy. Ciepła zima pozwoliła na przyspieszenie budów, a w niektórych przypadkach nawet na wyprzedzenie zakładanego wcześniej harmonogramu.

 

Na pięciu osiedlach Dolcan widać wyraźnie przyspieszenie realizacji inwestycji, a osiedle Kamyk Zielony zostanie nawet oddane do użytku dwa miesiące przed terminem. Tak ciepła zima to dla deweloperów duży plus, nie zwiększają się koszty budowy, a prace budowlane mogą trwać bez przerwy. Brak śniegu spowodował, że inwestycje budowlane firmy Dolcan prężnie posuwają się naprzód. Osiedle Ogrody Ochota już ma czwartą kondygnację, choć jeszcze w październiku 2011 r. inwestycja była dopiero na poziomie parteru.

 

Czytaj również: Przejściowy rok dla polskiego rynku nieruchomości

 

Fot. Dolcan Kamyk Zielony na warszawskiej Białołęce zostanie oddany 2 miesiące wcześniej niż zakładano

 

Ciepła zima przyczyniła się też do dynamicznego rozwoju prac na osiedlach Kamyk Zielony i Konik Polny na warszawskiej Białołęce. - Dzięki sprzyjającej pogodzie budowlańcy osiedla Kamyk Zielony wybudowali nie tylko parter i pierwsze piętro, jak zakładał harmonogram, ale udało się też wykonać poddasza i położyć dachy. To pozwoli nam na wcześniejsze oddanie inwestycji. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tu, aż o dwa miesiące wcześniej – mówi  Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan. Pierwsze budynki na Kamyku zostały już ocieplone. Niebawem przygotowane zostanie także mieszkanie pokazowe dla tej inwestycji. Natomiast osiedle Konik Polny w większości urosło już do pierwszego piętra.

 

Czytaj również: Czy to będzie rok próby dla deweloperów?

 

 

Osiedle domów bezczynszowych

w Rembertowie – Rudy Rydz, już osiągnęło półmetek prac. - Większość segmentów Rudego Rydza ma już dachy, pierwsze segmenty zostały ocieplone i otynkowane. Osiedle będzie gotowe już w czerwcu. – mówi Alicja Dolińska z firmy Dolcan. – Dzięki tak sprzyjającej aurze zaplanowaliśmy już budowę i sprzedaż czwartego etapu osiedla o nazwie Rudy Rydz – Las. – dodaje. Również osiedle Tęczowe we Włochach rośnie za sprawą dodatnich temperatur. Dolcan już w listopadzie zakończył prace w czterech pierwszych budynkach. Na styczeń zaplanowano oddanie do użytku mieszkań w kolejnych budynkach.

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18065 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 729

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >