Dlaczego warto sprzedać nieruchomość w uznanym skupie?

Dlaczego warto sprzedać nieruchomość w uznanym skupie?

Czasami właściciele domów muszą szybko sprzedać swoje nieruchomości. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane przeniesieniem się w celach zawodowych, zbliżającym się przejęciem przez zadłużenie, czy po prostu potrzebą pozbycia się starszej lub niepotrzebnej nieruchomości, sprzedaż domu – zwłaszcza w nadziei na sprzedaż komuś, kto oferuje Ci gotówkę za dom czy mieszkanie– może wydawać się niemożliwa.

 

Każdy, kto kiedykolwiek sprzedawał dom, może ci powiedzieć – to proces. Są pokazy, negocjacje i prośby. Bardzo rzadko transakcje dokonywane są w sposób szybki. Jednym ze sposobów na przyspieszenie procesu sprzedaży domu jest sprzedaż domu za gotówkę w uznanym skupie.

 

W większości przypadków ten rodzaj sprzedaży nie będzie dotyczył kogoś, kto chce kupić i zamieszkać w twoim domu. Zamiast tego będzie skierowany do inwestora nieruchomości, który chce albo przebudować i wystawić Twój dom, sprzedając go z zyskiem, albo może przekształcić go w nieruchomość na wynajem.

 

Dlaczego warto sprzedać nieruchomość w uznanym skupie?

 

Czytaj również: Co wpływa na szybką sprzedaż nieruchomości?

 

Dobrym pomysłem jest poznanie zalet i wad sprzedaży domu za gotówkę, zanim zdecydujesz się na ten ruch.

 

Plusy:

– Szybkie transakcje

Podczas gdy standardowa sprzedaż może zająć tygodnie, aby ustalić szczegóły i osiągnąć ostateczne zamknięcie tematu, zakup gotówkowy zwykle może zostać zamknięty w ciągu kilku dni – zwłaszcza jeśli sprzedajesz skupowi nieruchomości.

 

– Wygoda

Sprzedaż inwestorowi za gotówkę jest bardzo wygodna. Znajdujesz inwestora, każesz mu zaoferować cenę, a następnie, jeśli chcesz ją zaakceptować, zamykasz transakcję. Wielu kupujących za gotówkę rozważy nawet wynajęcie domu z powrotem, gdy będziesz szukać nowego, co eliminuje stres związany z próbą wyprowadzki w nagłym terminie.

 

- Sprzedaż w stanie jak jest

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę często oznacza, że zakup będzie szybszy i bez konieczności przebudowy, remontu i tak dalej. Dotyczy to zwłaszcza sprzedaży w skupach, które kupują nieruchomości w każdym stanie.

 

– Brak finansowania

Nie ma potrzeby zajmować się kwestiami kredytów hipotecznych i finansowania przez banki. Skupy odkupią od nas dom czy mieszkanie za gotówkę.

 

– Inwestorzy się nie wycofają

Kiedy sprzedaż domu nie powiedzie się, dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że kupujący zmienił zdanie. Czasami bez żadnych tłumaczeń potencjalni kupujący po prostu rezygnują. Ponieważ inwestorzy w nieruchomości postrzegają to jako decyzję biznesową, nie będą kierowali się emocjami ani preferencjami, tak jak ktoś, kto chce zamieszkać w Twoim domu. Jest znacznie mniej prawdopodobne, że się wycofają.

 

Wady i wątpliwości:

–  Dowód funduszy

Upewnij się, że osoba kupująca Twój dom może Ci zapłacić. Skup lub inwestor w nieruchomości powinien być bezpieczny, ale jeśli sprzedajesz innej osobie, pamiętaj, aby poprosić o dowód posiadania środków przed zamknięciem sprzedaży. Nie chciałbyś zostać przyłapany na oszustwie.

 

– Niższa cena sprzedaży

Szybkość i wygoda sprzedaży gotówkowej wiąże się z kosztami: zazwyczaj można oczekiwać, że otrzymasz 60-80% wartości rynkowej swojego domu. Dzieje się tak dlatego, że kupujący gotówką oferują szybką sprzedaż, a inwestorzy kupują ją w stanie „tak jak jest”. W końcu jednak, jeśli sprzedajesz dom, który wymaga dużo pracy, może to być lepsza oferta niż czas i pieniądze, które kosztowałoby cię naprawa i remont domu.

 

– Brak pośrednika

Sprzedaż kupującemu za gotówkę eliminuje wielu pośredników. Jeśli sprzedajesz inwestorowi, żadna ze stron nie będzie miała pośrednika w obrocie nieruchomościami. Może to być dobre, jeśli masz pewność prowadzenia negocjacji i dbałość o szczegóły. Może to być również negatywne, jeśli nie jesteś w stanie lub nie chcesz poświęcić czasu i energii na kontrakt i tym podobne. Wszystkie rzeczy, które pośrednik handlu nieruchomościami i inni zwykle zajmowaliby się, należeć będą do Ciebie.

 

– Łatwiejsze oszustwo

Ogólnie rzecz biorąc, łatwiej jest dokonać oszustwa za pomocą gotówki (lub obietnicy gotówki) niż za pomocą finansowania i pożyczek. Upewnij się, że jeśli sprzedajesz inwestorowi, że jest on pewny. W przypadku sprzedaży osobie fizycznej poproś o dowód posiadania środków. Poproś prawnika ds. kontraktów o sprawdzenie umowy przed podpisaniem. I kieruj się zdrowym rozsądkiem.

 

Czytaj również: 5 powodów, dla których warto sprzedać mieszkanie do skupu nieruchomości

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18201 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >