Eksponat wystawy „Ikony Designu”

Eksponat wystawy „Ikony Designu”

Grzejnik Heatwave firmy Jaga był jednym z eksponatów wystawy „Ikony Designu”, która odbyła się w Szczecinie w ramach projektu „Design Festival 2012 - Edycja dziecięca”. I choć wystawa przygotowana została z myślą o dzieciach, to prezentowała zupełnie poważny design.

 

Wystawa „Ikony Designu” (9-18 marca br.) odbyła się w ramach projektu o nazwie „Design Festival 2012 - Edycja dziecięca”. Trwająca 10 dni impreza była pierwszym festiwalem designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszym takim wydarzeniem w Polsce, które przybliżało tematykę wzornictwa dzieciom. Celem, jaki postawili sobie organizatorzy przedsięwzięcia, było oswojenie najmłodszych z pojęciem designu i pokazanie im dobrych wzorów. Stąd też na wystawie znalazł  się spory zbiór eksponatów reprezentujących współczesną sztukę użytkową. Były to: meble, lampy, akcesoria i różne sprzęty domowego użytku, których forma wywarła znaczący wpływ na rynek. Wiele z prezentowanych rzeczy, jak na przykład „krzesło nad krzesłami” Michaela Thoneta czy „karteczkowy żyrandol” Ingo Maurera to przedmioty kultowe.

 

Czytaj również: Nagrodzono nowoczesne rozwiązania źródła światła

 

 

Jednym z eksponatów szczecińskiej wystawy był grzejnik Heatwave marki Jaga, zaprojektowany przez belgijskiego producenta we współpracy z Jorisem Laarmanem. Betonowy grzejnik o formie kunsztownego ściennego ornamentu od początku swego istnienia budzi ogromne emocje i przełamuje schematy w projektowaniu urządzeń grzewczych. Wygląda niczym ozdobna roślina pnąca się po ścianie, a grzeje tak efektywnie, jak klasyczny kaloryfer. Dzięki temu, że  przygotowany został jako system modułów pozwala stworzyć urządzenie grzewcze idealnie dopasowane gabarytami i mocą cieplną do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Jeden element Heatwave zajmuje powierzchnię ok. 70x55 cm i waży ok. 12 kg. Maksymalnie można połączyć ze sobą 6 elementów. Grzejnik oferowany jest w kolorach: jasnoszarym oraz czarnym.

 

 

W ramach szczecińskiego festiwalu, oprócz wystawy „Ikony Designu”, odbyły się również inne imprezy związane ze wzornictwem, m.in. warsztaty dla dzieci prowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie, projekcje filmowe oraz spotkania autorskie, w tym także spotkanie z Ewą Solarz, autorką książki D.E.S.I.G.N., na podstawie której przygotowana została wystawa. Festiwal planowo „rozprzestrzenił” się poza granice Szczecina - kilka warsztatów odbyło się w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdyni a także w Berlinie.

 

Czytaj również: Ekskluzywny pokaz na 43. piętrze wznoszonego apartamentowca


 

Na koniec warto zarekomendować książkę Ewy Solarz, gdyż jest ona jednym z jasnych punktów na mapie współczesnej literatury dziecięcej. Ciekawy pomysł, znakomity język i atrakcyjne ilustracje utrzymane w formie komiksu to mocne atuty tej publikacji. Nie do przecenienia jest też walor edukacyjny książki - autorka zadbała o przekrojowy wybór produktów oraz o to, żeby każda z prezentowanych „dizajnerskich rzeczy” miała swoją historię, nierzadko z wątkiem ekologicznym. Organizatorem wystawy „Ikony Designu” była szczecińska Fundacja Artmosphere.

 

 

 

2012-03-28
Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pojazd turystyczny Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta elektryczne pojazdy turystyczne polecacie?
  • sklep z hulajnogami elektrycznymi Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jaki sklep z hulajnogami elektrycznymi polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy do pracy.
  • Zawodowy kurs podologiczny Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Stopy są niestety wrażliwe, nie trudno o odciski czy nawet infekcje! Ważne jest by o nie dbać. Z tego co wiem hurtownia podolologiczna oferuje szeroki asortymen...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 27 Grupa: Trudne tema... Jeśli chcesz mieć zapewnione fajne warunki, to uderzaj w takim kierunku - https://nomade.pl/grecja. I tam masz gwarancję pogody. W niektórych częściach Grecji o...
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 393 Grupa: Opinie myślę że najtańszym transportem będzie wypożyczenie busika albo znalezienie kogoś kto jedzie przez te miejsca w których musiałbyś być. https://studiapsychologic...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >