Inwestycje budowlane w Warszawie: zakończenie prac konstrukcyjnych w Platinum Towers

Inwestycje budowlane w Warszawie: zakończenie prac konstrukcyjnych w Platinum Towers

Wczoraj zakończyły się prace konstrukcyjne flagowej inwestycji Atlas Estates – apartamentowca Platinum Towers Czytaj dalej

W czwartek, 5 lutego 2009 r., na placu budowy przy ul. Grzybowskiej 63 w Warszawie, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na dwóch dwudziestodwupiętrowych wieżach Platinum Towers. To zwieńczenie prac budowlanych, które rozpoczęły się pod koniec marca 2007 r. W następnych etapach realizacji tego projektu zostaną wykonane m.in. instalacje i prace wykończeniowe wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Spółka do 30 września 2009 r. zamierza wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie. Termin przekazania mieszkań ich właścicielom zaplanowano na przełom 2009 i 2010 roku.

-  Platinum Towers, to jedna z najważniejszych inwestycji Atlas Estates. Zakończenie prac konstrukcyjnych jest istotnym etapem w realizacji tego projektu, który znacząco przybliża nas do jego zakończenia i przekazania apartamentów ich mieszkańcom – komentuje Nahman Tsabar, prezes Atlas Management Company, spółki która odpowiedzialna jest za zarządzanie portfelem aktywów Atlas Estates.  – Od początku rozpoczęcia projektu, mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Do tej pory podpisaliśmy wstępne umowy sprzedaży na niemal 85% wszystkich apartamentów, które oferowane są w Platinum Towers.

O Platinum Towers

Inwestycja Platinum Towers jest częścią ekskluzywnego kompleksu apartamentowo-biurowo-hotelowego, usytuowanego u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej w Warszawie. Powierzchnia apartamentów oferowanych w Platinum Towers wynosi od 37 m² do 100 m². Na dwóch ostatnich piętrach zaprojektowane zostały przestronne penthouse`y o powierzchni od 147 m² do 216 m², z dużymi tarasami bądź ogrodami zimowymi. Na parterze budynków znajdą się przestrzenne recepcje o wysokości 9 metrów. Ponadto, budynek będzie strzeżony i monitorowany. Sprawną komunikację pomiędzy piętrami zapewnią cztery w pełni skomputeryzowane windy w każdej z wież. Do dyspozycji mieszkańców oraz pozostałych użytkowników kompleksu będzie największy w Warszawie 3-kondygnacyjny parking. 

Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów budowlanych i wykończeniowych mieszkania są doskonale wyciszone. Penthousy, usytuowane na najwyższych kondygnacjach posiadają przestronne tarasy, z których  można podziwiać piękną panoramę miasta.

Mieszkańcy luksusowych apartamentów Platinum Towers będą mieli dodatkowo do dyspozycji wiele udogodnień dostępnych jedynie w pięciogwiazdkowych hotelach.  

Budowa konstrukcji dwóch dwudziestodwupiętrowych wież Platinum Towers, realizowanych w kompleksie z hotelem Hilton, rozpoczęła się 27.03.2007 roku i trwała 642 dni. Na placu budowy na pewnym etapie robót pracowało jednocześnie blisko 600 osób. Na dwudziestu jeden piętrach zaprojektowano 387 apartamentów, zajmujących łącznie powierzchnię 24 000 m². W części parterowej budynku przewidziano 2 300 m² powierzchni na lokale usługowo-handlowe.

Do budowy elewacji wykorzystano 10 000 m² szkła i aluminium, 7 000 m² okładziny ceramicznej oraz 1 500 m² okładziny kamiennej. Dzięki zastosowaniu takich materiałów budynek ma nie tylko nowoczesny i elegancki wygląd, ale również znajdujące się w nim mieszkania są odpowiednio doświetlone. Budowa konstrukcji wież pochłonęła 37 500 m³ betonu oraz 4000 ton stali. Objętość gruntu jaki należało wybrać pod fundamenty budynku równała się 7 tysiącom wywrotek. W konstrukcji Platinum Towers po raz pierwszy w Polsce zastosowano technologię sprężonych stropów płytowych. Dzięki temu uzyskano możliwość podniesienia wysokości pomieszczeń oraz swobodnego ich podziału.
Źródło: Lighthouse Consultants Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dom energooszczędny Liczba postów: 159 Grupa: Innowacje w... Witajcie! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony! Zajmujemy się frezowaniem pod ogrzewanie podłogowe! Z tą usługą dom będzie energooszczędny. https://szlifuj...
  • Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Chcesz się skutecznie pozbyć wilgoci w domu to wykorzystaj wiedzę i doświadczenie tej firmy https://optimal-osuszanie.pl/osuszanie-p omieszczen/ Oni wiedzą jak w...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 71 Grupa: Innowacje w... Jedna z najdłużej działających firm na rynku budowy domów z bali w Polsce https://domyzbali.eco/ i do tej pory się trzymają.
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 58 Grupa: Innowacje w... Ja jestem zwolennikiem tradycyjnych materiałów i dlatego polecam drewno a dokładniej drewniane podłogi. Odwiedź witrynę https://podlogizcharakterem.pl/ a przeko...
  • Realizacje budowlane - projekt i wykonanie Liczba postów: 3 Grupa: Innowacje w... Jakie Wy macie zdanie an temat obecnych cen materiałow budowlanych? Bluza chłopięca

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 89

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >