Inwestycje budowlane w Warszawie: zakończenie prac konstrukcyjnych w Platinum Towers

Inwestycje budowlane w Warszawie: zakończenie prac konstrukcyjnych w Platinum Towers

Wczoraj zakończyły się prace konstrukcyjne flagowej inwestycji Atlas Estates – apartamentowca Platinum Towers Czytaj dalej

W czwartek, 5 lutego 2009 r., na placu budowy przy ul. Grzybowskiej 63 w Warszawie, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na dwóch dwudziestodwupiętrowych wieżach Platinum Towers. To zwieńczenie prac budowlanych, które rozpoczęły się pod koniec marca 2007 r. W następnych etapach realizacji tego projektu zostaną wykonane m.in. instalacje i prace wykończeniowe wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Spółka do 30 września 2009 r. zamierza wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie. Termin przekazania mieszkań ich właścicielom zaplanowano na przełom 2009 i 2010 roku.

-  Platinum Towers, to jedna z najważniejszych inwestycji Atlas Estates. Zakończenie prac konstrukcyjnych jest istotnym etapem w realizacji tego projektu, który znacząco przybliża nas do jego zakończenia i przekazania apartamentów ich mieszkańcom – komentuje Nahman Tsabar, prezes Atlas Management Company, spółki która odpowiedzialna jest za zarządzanie portfelem aktywów Atlas Estates.  – Od początku rozpoczęcia projektu, mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Do tej pory podpisaliśmy wstępne umowy sprzedaży na niemal 85% wszystkich apartamentów, które oferowane są w Platinum Towers.

O Platinum Towers

Inwestycja Platinum Towers jest częścią ekskluzywnego kompleksu apartamentowo-biurowo-hotelowego, usytuowanego u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej w Warszawie. Powierzchnia apartamentów oferowanych w Platinum Towers wynosi od 37 m² do 100 m². Na dwóch ostatnich piętrach zaprojektowane zostały przestronne penthouse`y o powierzchni od 147 m² do 216 m², z dużymi tarasami bądź ogrodami zimowymi. Na parterze budynków znajdą się przestrzenne recepcje o wysokości 9 metrów. Ponadto, budynek będzie strzeżony i monitorowany. Sprawną komunikację pomiędzy piętrami zapewnią cztery w pełni skomputeryzowane windy w każdej z wież. Do dyspozycji mieszkańców oraz pozostałych użytkowników kompleksu będzie największy w Warszawie 3-kondygnacyjny parking. 

Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów budowlanych i wykończeniowych mieszkania są doskonale wyciszone. Penthousy, usytuowane na najwyższych kondygnacjach posiadają przestronne tarasy, z których  można podziwiać piękną panoramę miasta.

Mieszkańcy luksusowych apartamentów Platinum Towers będą mieli dodatkowo do dyspozycji wiele udogodnień dostępnych jedynie w pięciogwiazdkowych hotelach.  

Budowa konstrukcji dwóch dwudziestodwupiętrowych wież Platinum Towers, realizowanych w kompleksie z hotelem Hilton, rozpoczęła się 27.03.2007 roku i trwała 642 dni. Na placu budowy na pewnym etapie robót pracowało jednocześnie blisko 600 osób. Na dwudziestu jeden piętrach zaprojektowano 387 apartamentów, zajmujących łącznie powierzchnię 24 000 m². W części parterowej budynku przewidziano 2 300 m² powierzchni na lokale usługowo-handlowe.

Do budowy elewacji wykorzystano 10 000 m² szkła i aluminium, 7 000 m² okładziny ceramicznej oraz 1 500 m² okładziny kamiennej. Dzięki zastosowaniu takich materiałów budynek ma nie tylko nowoczesny i elegancki wygląd, ale również znajdujące się w nim mieszkania są odpowiednio doświetlone. Budowa konstrukcji wież pochłonęła 37 500 m³ betonu oraz 4000 ton stali. Objętość gruntu jaki należało wybrać pod fundamenty budynku równała się 7 tysiącom wywrotek. W konstrukcji Platinum Towers po raz pierwszy w Polsce zastosowano technologię sprężonych stropów płytowych. Dzięki temu uzyskano możliwość podniesienia wysokości pomieszczeń oraz swobodnego ich podziału.
Źródło: Lighthouse Consultants Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 107

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >