Inwestycje budowlane w Wielkopolsce: nowe rozwiązania infrastrukturalne wokół Galerii Malta w Poznaniu

Inwestycje budowlane w Wielkopolsce: nowe rozwiązania infrastrukturalne wokół Galerii Malta w Poznaniu

Firma NEINVER, inwestor poznańskiej Galerii Malta ukończył już budowę pierwszej w Poznaniu wiszącej kładki, która zapewni – poza dostępem do Galerii - bezpieczne przejście ruchliwej ulicy Abpa A. Baraniaka pieszym, rowerzystom i jeżdżącym na rolkach

„Galeria Malta jest kluczową inwestycją firmy NEINVER na polskim rynku. Stanowi podsumowanie 40-letniej historii firmy w Europie i blisko 10-letniej działalności w Polsce. Galeria została zaprojektowana tak, aby dopasować się do charakteru pięknego otoczenia, w którym powstaje, wzbogacić je i podkreślić jego wyjątkowość. Poza nowoczesną, jasną bryłą obiektu, zbudowanego przy użyciu naturalnych materiałów, zastosowano dodatkowe rozwiązania, które dosłownie i w przenośni zintegrują Galerię Malta z jej sąsiedztwem.  ” - mówi Barbara Topolska, Dyrektor Generalna NEINVER w Polsce.

Stalowa kładka o długości 160 m zaprojektowana została tak, aby ułatwić pieszym przejście ruchliwej ul. Abpa. A. Baraniaka i zapewnić mieszkańcom miasta wygodne połączenie z poznańską Maltą. Na kładce wydzielone zostały specjalne pasy dla rowerzystów oraz jeżdżących na rolkach.

„Montaż trwał od lipca do października 2008 roku i był ciekawym przedsięwzięciem konstrukcyjnym: najpierw na placu budowy stanął 40-metrowy, stalowy pylon, do którego w kolejnym etapie podwieszono kładkę, wykorzystując cięgna prętowe i liniowe.” – mówi Rafał Elżanowski, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie NEINVER.
Budowie kładki towarzyszyły prace drogowe, mające na celu usprawnienie komunikacji w tej części miasta, m.in. remont skrzyżowania ul. Katowickiej i Abpa A. Baraniaka, poszerzenie ul. Baraniaka i Jana Pawła II. Powstały też nowe uliczki: Nowowołkowyska (pomiędzy ulicami Kaliską i Katowicką) oraz ulica Obsługująca, która połączy ulice Abpa A. Baraniaka i Nowowołkowyską.

Dodatkowym udogodnieniem, zastosowanym przez inwestora, są rozwiązania infrastrukturalne wewnątrz Galerii Malta: powstaje tu wielopoziomowy parking dla 1.800 samochodów oraz podziemna platforma rozładunkowa dla dostawców Galerii. Rozwiązania te zapewnią sprawne funkcjonowanie obiektu oraz ułatwią organizację ruchu drogowego wokół Galerii.

Powierzchnia handlowa Galerii Malta wynajęta jest już w 100%, za proces komercjalizacji odpowiada firma Cushman & Wakefield. Otwarcie Galerii zaplanowano na marzec 2009.
Źródło: Advanced PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19239 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >