Jak wyglądają promocje u deweloperów?

Jak wyglądają promocje u deweloperów?

W przeciwieństwie do promocji w supermarketach, obniżki cen na rynku mieszkań pozwalają klientom zaoszczędzić realne pieniądze. Deweloperzy nie podwyższają sztucznie cen tuż przed ogłoszeniem promocji, tylko zmniejszają własną marżę na mniej popularnych mieszkaniach, np. na parterze. Korzystając z okazji, można więc zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na każdym metrze kwadratowym. Czytaj dalej

 

Klienci często spotykają się z różnymi promocjami oferowanymi przez deweloperów i zastanawiają się, czy warto z nich korzystać – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości Home Place w Lublinie. – Moim zdaniem warto, bo nie są to takie promocje, jak w supermarketach. Deweloperzy, w przeciwieństwie do sklepów, nie podwyższają swoich cen w przeddzień promocji, tylko po to, aby później ogłosić obniżkę. Działają rzetelnie i schodzą ze swojej marży.

 


Dlaczego deweloperzy się na to decydują? –  Może być to spowodowane np. dużą konkurencją na danym osiedlu. Wówczas deweloper obniża cenę, żeby zachęcić kupujących do wybierania mieszkań właśnie z jego oferty. Może wtedy liczyć na większe zainteresowanie, a co za tym idzie, również na większą sprzedaż  – tłumaczy Marcin Rogowski.

 Czytaj również: Program MDM pomaga w kupnie większego mieszkania

 

Inną przyczyną ogłaszania promocji może być również mniejsze zainteresowanie mieszkaniami na parterze – dodaje Marcin Rogowski. – Jeśli chodzi o funkcjonalność, to niczym nie odbiegają one od mieszkań na wyższych piętrach. Często jednak podejmując decyzję, kierujemy się obawami przed kradzieżą. A przecież na rynku jest tyle systemów zabezpieczeń, że również na parterze można spać spokojnie.

 

Obecnie promocyjne ceny mieszkań na parterze proponuje lubelski deweloper Willowa II. Obniżka dotyczy lokali w budynkach przy ul. Gęsiej. W ramach promocji, można zaoszczędzić nawet do 300 zł na każdym metrze kwadratowym. – Powinniśmy skorzystać, jeśli tylko uważamy, że parter jest dla nas odpowiednim miejscem. W sąsiednich budynkach mieszkania na parterze są droższe – zauważa Marcin Rogowski.

 

 Czytaj również: Domy czy mieszkanie

 

Nasza promocja obowiązuje do końca maja. Wszystkie mieszkania na parterach naszych budynków przy ul. Gęsiej kosztują teraz 4500 zł za metr kwadratowy – potwierdza Ewa Starownik z biura dewelopera Willowa II. – To przestronne, funkcjonalne lokale. Większość z tych, które oferujemy w promocji, ma około 50 mkw. powierzchni, ale są też większe.

 

Rozkłady i metraże mieszkań oferowanych przez dewelopera Willowa II można sprawdzić na stronie internetowej www.willowa2.pl

Źródło: Willowa II / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 47

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >