Kawalerki ponownie zyskują popularność

Kawalerki ponownie zyskują popularność

Zmiany w programie „Rodzina na swoim”, zaostrzenie ocen zdolności kredytowej przez banki oraz rosnące koszty utrzymania mieszkań to tylko niektóre czynniki wpływające na rosnące zainteresowanie Polaków lokalami o mniejszej powierzchni.

Ponownie modne kawalerki cieszą się dużym powodzeniem. Tym bardziej, że nowoczesne projekty oraz rozmaite możliwości aranżacji wnętrz pozwalają na bardzo wygodne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni.

 

W ostatnich miesiącach na rynku nieruchomości zaszło wiele zmian, które miały wpływ na preferencje Polaków odnośnie wielkości nabywanych mieszkań. Wprowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacja S zobowiązuje banki do zaostrzenia ocen zdolności kredytowej. Wysokość udzielonego kredytu jest uzależniona od dochodu. Rata nie może przekraczać połowy miesięcznego wynagrodzenia. W związku z tym osoby, które dotychczas mogły otrzymać optymalny kredyt, dostaną nawet o jedną piątą mniej środków na zakup mieszkania. Wpływa to na wybór lokali o mniejszych metrażach.

 

Czytaj również: O czym należy pamiętać, sprzedając mieszkanie?

 

Kolejnym czynnikiem podnoszącym popularność kawalerek są wprowadzone zmiany w programie „Rodzina na swoim”. Jesienią umożliwiono uzyskanie dopłat nowej grupie beneficjentów - singlom. Według danych GUS jednoosobowe gospodarstwa domowe stanowią aż 5 milionów i zgodnie z prognozami ich liczba będzie wzrastać. A to właśnie single decydują się na wybór mniejszych lokali, ale z jak najlepszą funkcjonalnością.

 

Kawalerki są też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości. Wynajmowane mieszkanie o dobrej lokalizacji zawsze znajdzie najemcę.

 

Nowym trendem na rynku nieruchomości są ciekawie zaprojektowane mieszkania o mniejszej powierzchni, w których stosowane są nowatorskie rozwiązania. Znajdują one zainteresowanie głównie wśród młodych par, które wchodzą w dorosłe życie, a także osób samotnych tzw. singli. Staramy się dostosowywać naszą ofertę mieszkaniową do zmian, jakie mają miejsce na polskim rynku. Mamy do dyspozycji lokale odpowiadające oczekiwaniom klientów, również te o najmniejszej powierzchni. Odpowiednia ich aranżacja pozwala dostosować niewielką przestrzeń do potrzeb singla, pary, a nawet trzyosobowej rodziny mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

 

Czytaj również: Powstanie kolejny budynek wielorodzinny

 

Mieszkania o małych metrażach mają wiele zalet. Zdecydowanie łatwiej je urządzić, a przede wszystkim są tańsze w utrzymaniu. Dobrze zaprojektowane małe M można umeblować bardzo wygodnie i funkcjonalnie. Podstawą jest staranna aranżacja każdego kawałka ściany czy podłogi. W takich lokalach sprawdzą się meble wykonane na wymiar, wykorzystujące wnęki, miejsca pod parapetami na szafki czy półki. Meble powinny być proste i funkcjonalne, a także lekkie w konstrukcji i łatwe do przestawiania. Dobrze jest zastosować również ażurowe parawany wydzielające miejsca o różnym przeznaczeniu użytkowym, a także sprzęty na kółkach.

 

Uzyskanie estetycznego wyglądu małego mieszkania wymaga wystroju zgodnego z konkretną konwencję stylistyczną. W kawalerkach sprawdzi się nowoczesny styl minimalistyczny, dzięki któremu wnętrze wygląda na przestronniejsze. Kolorystyka w takiej aranżacji opiera się najczęściej na jasnych odcieniach, które spowodują, że mieszkanie będzie sprawiać wrażenie przestronniejszego. Dodatkowo, fronty szaf można zabudować lustrem, co również optycznie powiększy pomieszczenie. Niezbędny element stanowią odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak grafiki czy proste lampy, które nadadzą wnętrzu nowoczesnego designu.

Źródło: On Board Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18526 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >