Kupno mieszkania: mieszkanie w standardzie

Kupno mieszkania: mieszkanie w standardzie "pod klucz"

W Europie Zachodniej większość nowych mieszkań jest sprzedawanych w standardzie "pod klucz". Moda na takie rozwiązanie dotarła również do Polski. Powód? Kupowanie gotowego M pozwala zaoszczędzić mnóstwo stresu, pieniędzy i czasu. Czytaj dalej

 

Gotowe do zamieszkania  

Moda sprzedawania gotowych mieszkań narodziła się stosunkowo niedawno i była odpowiedzią rynku na ogarniający go kryzys. Przed dwoma laty mieszkania „schodziły” w zawrotnym tempie jeszcze w fazie dziury w ziemi. Sytuacja na rynku nieruchomości uległa jednak dużej zmianie. Popyt spadł, a Polacy wolą wprowadzić się do gotowego już budynku, niż czekać 2 czy też 3 lata na mieszkanie, które możne obejrzeć tylko na wizualizacji projektu.To nabywcy dyktują warunki, a deweloperzy prześcigają się w pomysłach, aby spełnić ich oczekiwania. Dlatego klientom, którym bardzo zależy na czasie, deweloperzy oferują coraz częściej możliwość wykończenia mieszkania, czyli tzw. standard „pod klucz”. Takie rozwiązanie  jest dla kupujących bardziej atrakcyjne i bezpieczne. Otrzymują swoje mieszkanie gotowe do wprowadzenia zaraz po zakończeniu budowy, zachowując przy tym możliwość wyposażenia pomieszczeń według indywidualnych preferencji.
– Kupujący według własnego uznania może dobrać styl wnętrza i dopasować pod niego meble – mówi Adam Morajda z firmy DIVA, której realizacje znalazły się w podwarszawskim Osiedlu z Gwiazdami.Argumentem jest też cena. Decydując się na opcję „pod klucz” można zaoszczędzić pieniądze dzięki różnicy w kwocie podatku VAT. Podatek za zakup materiałów budowlanych wynosi 22%, podczas gdy usługa wykończenia przez dewelopera kosztuje 7% VAT.

Mieszkania „pod klucz” od wielu lat są standardem w Wielkiej Brytanii, Irlandii, ale również w Czechach i na Węgrzech. Choć do Polski ten trend dopiero nadchodzi, to już zdobywa ogromną popularność. 

 

kupno mieszkania w standardzie pod klucz

 

Czytaj również: Kupujemy mieszkanie, działkę - jak prowadzić negocjacje?


Źródło: inplusPR/ budnet / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >