Loft pokazowy Woronicza Qbik

Loft pokazowy Woronicza Qbik

Loft Industrial, zaprojektowany przez cenioną projektantkę wnętrz – Justynę Smolec, zdobył I miejsce w kategorii „wnętrze ekskluzywne” w konkursie FoorniFEST.

 

Loft Industrial, zaprojektowany przez cenioną projektantkę wnętrz – Justynę Smolec, zdobył  I miejsce w kategorii „wnętrze ekskluzywne” w konkursie FoorniFEST. Do sześciu konkursowych kategorii zostało zgłoszonych ponad 440 prac. Zwycięski loft to mieszkanie pokazowe w inwestycji Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie. Przestronne wnętrze ma ponad 180 m2 i prawie 6-metrowe okna.

 

Czytaj również: Historyczne kamienice i ich urok

 

 

Konkurs FoorniFEST to przedsięwzięcie skierowane do architektów oraz projektantów wnętrz, zarówno prywatnych jak i publicznych. Konkurs ma na celu zaprezentowanie jak najszerszej publiczności, również tej spoza granic kraju, ciekawych wnętrz domów, apartamentów, mieszkań, restauracji, hoteli czy sklepów stworzonych przez polskich projektantów i architektów oraz nagrodzenie najlepszych realizacji. FoorniFEST odbył się w maju w Polsce po raz pierwszy, a  zgłoszone projekty oceniane były przez międzynarodowe jury, w którym zasiedli uznani redaktorzy naczelni pism wnętrzarskich, autorzy blogów poświęconych wystrojowi wnętrz, dyrektorzy artystyczni i inne osobistości związane z rynkiem wyposażenia i aranżacji wnętrz z Polski, Danii, Hiszpanii, Belgii i Francji.

 

 

Różnorodne aranżacje walczyły o nagrody w sześciu kategoriach: małe wnętrze, wnętrze otwarte, wnętrze na poddaszu, wnętrze dla Kowalskiego, wnętrze ekskluzywne, wnętrze publiczne.  Przestronny, indsutrialny loft zaprojektowany przez Justynę Smolec urzekł członków jury i uzyskał tytuł najlepszego wnętrza ekskluzywnego. 

 

Czytaj również: Najmniej dostępne mieszkania są we Francji


 

„Projektując przestrzeń w Woronicza Qbik zaproponowałam rozwiązania inspirowane klimatem surowych wnętrz budynków przemysłowych. W lofcie Industrial podkreśliłam widoczne elementy konstrukcji oraz mocowań,  zastosowałam naturalne materiały takie jak beton, stal, szkło i drewno. Industrial jest adresowany do otwartego, kreatywnego odbiorcy, zwolennika wolnych skojarzeń, który nie boi się eksperymentować. To wnętrze dla miłośnika chłodnych odcieni i minimalistycznych form, który wolną przestrzeń wypełni emocjami. Nagroda w konkursie FoorniFEST jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i zaszczytem, szczególnie biorąc pod uwagę uznane nazwiska w konkursowym jury.” – mówi Justyna Smolec, projektantka loftu Industrial.

 

 

Industrialny loft Woronicza Qbik imponuje przestrzenią, wyróżnia się designerskimi, nietuzinkowymi meblami i elementami wykończenia, które podkreślą oryginalny styl życia jego właściciela. Wnętrze przyciąga swoją estetyką, ładem i minimalizmem. Często pojawiają się tu typowe dla tego stylu elementy z betonu, metalu i szkła.
Najbardziej charakterystyczna w loftowym wnętrzu jest szklana balustrada na antresoli z widocznym mocowaniem z dużych śrub i centralnie usytuowane, kręcone, techniczne, stalowe schody. Niestandardowa wysokość mieszkania umożliwiła projektantce wprowadzenie do jego wnętrza niecodziennych elementów. Wszystkie dodatki zostały przemyślane i dobrane tak, by nadać całemu wnętrzu spójności i surowego, industrialnego klimatu. Całe wnętrze loftu jest monochromatyczne, a barwami, które dominują są chłodne odcienie szarości, bieli oraz czerni, których pozorną monotonię przełamują elementy w żywym, turkusowym kolorze.

 

Czytaj również: Udany debiut drugiej inwestycji Gant Development na warszawskiej Woli


 

Inwestycja Woronicza Qbik, w której mieści się nagrodzony loft, utrzymana jest w oryginalnym, loftowym stylu, choć budowana jest od podstaw. Wszystkie mieszkania w Woronicza Qbik charakteryzują się otwartą przestrzenią doświetloną przez ogromne, nawet 6-metrowe okna, a także wysokimi sufitami i antresolami. W Woronicza Qbik dostępne są już cztery propozycje wykończenia loftów: autorstwa Justyny Smolec – styl Industrial, Orient, Art i Romantic. Deweloper, firma Ghelamco, oferuje lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu – od 32 m² do  206 m². Aktualnie trawa specjalna oferta – mieszkania w Woronicza Qbik zaczynają się od 8 000zł/m2 w tym wykończenie w stylu Art. i Romantic według projektu Justyny Smolec jest w cenie.

 

 

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18936 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >