Nagrody dla obu parków Panattoni w Czechach

Nagrody dla obu parków Panattoni w Czechach

Warszawa, 2009-12-03 - Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie, z dumą informuje, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni oba czeskie projekty firmy zdobyły nagrody; Panattoni Park Prague-Airport i D5 Logistics Park.

Panattoni Park Prague-Airport – nagrodzony podczas ceremonii rozdania nagród CIJ

Uroczystość rozdania nagród CIJ odbyła się 25 listopada 2009 r. w hotelu Marriott w Pradze. Podczas gali park dystrybucyjny Panattoni Park Prague-Airport, otrzymał nagrodę w kategorii „Best Warehouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2009” (najlepszy projekt magazynowy/przemysłowy i logistyczny roku 2009).
Panattoni Park Prague Airport, sztandarowy projekt dewelopera w Czechach, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska w Pradze – Ruzyne, można nazwać „zintegrowanym węzłem komunikacyjnym”. Dzięki świetnej lokalizacji park jest dostępny dla transportu drogowego (autostrady R6, R7 i R1), lotniczego (lotnisko Praga Ruzyně) i kolejowego (możliwa bocznica kolejowa).
W ramach inwestycji przebudowany został układ komunikacyjny przy nieruchomości. Panattoni zainwestowało w budowę ronda łączącego obiekt z autostradą R6. Dzięki inwestycji usprawniony został ruch w miejscowości Dobrovíz. Panattoni zainwestowało także w budowę publicznej oczyszczalni ścieków. Po ukończeniu centrum dystrybucyjne będzie składać się z 8 budynków o łącznej powierzchni 160 000 m². Istniejące obecnie trzy obiekty oferują łącznie 50 000 m², z których 90% jest wynajęte. Do klientów parku należą Domo Service, CEVA Logistics, Čechofracht i Great United Trading (TIME OUT).  

 

 

D5 Logistics Park – nagrodzony jako „park przemysłowy przynoszący największe korzyści gospodarcze w Czechach”, w ramach konkursu organizowanego przez CzechInvest we współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestycji Zagranicznych i Ministerstwem Przemysłu.

Kryteriami decydującymi o kwalifikacji w tej kategorii są rozwiązania inżynieryjne danego obiektu, jego wyposażenie techniczne i rozmiar. Inne czynniki brane pod uwagę to poziom współpracy z instytucjami edukacyjnymi oraz liczba nowotworzonych wyspecjalizowanych stanowisk pracy.
Centrum dystrybucyjne Panattoni D5 Logistics Park, oferujące łącznie 60 000 m² w dwóch obiektach, leży 45 km od granicy z Niemcami. Ze względu na usytuowanie w pobliżu zjazdu 107 z autostrady D5 Praga-Norymberga, park stanowi idealną lokalizację dla firm współpracujących z firmami produkcyjnymi z Czech i zagranicy. Wśród klientów parku są m.in. takie firmy jak: Assa Abloy, Lear Corporation, Bock Czech Kaltemaschinen, Oak Eurasia (Burr OAK), Leoni, Neumatic.

 

 „Czujemy, że rosnące bezrobocie w regionie Stříbro staje się coraz poważniejszym problemem. Panattoni i CzechInvest wspólnie starają się poprawić sytuację oferując korzystne warunki do prowadzenia działalności, w zakresie wyposażenia obiektu a także elastycznych warunków najmu” – powiedział Pavel Sovička, Managing Director na Czechy i Słowację.
„Z drugiej strony wysoka stopa bezrobocia może przyciągnąć nowych inwestorów do regionu.”
Źródło: TBWA PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18517 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >