Nowoczesna architektura w Poznaniu

Nowoczesna architektura w Poznaniu

Jak wielu z nas potrafi wskazać projektanta domu naszego dzieciństwa? Nasi rodzice cieszyli się z mieszkania w wielkiej płycie. Dziś te czasy na szczęście są już dawno za nami. Wraz z postępującym dobrobytem zaczęliśmy też zwracać uwagę nie tylko na wnętrze naszych mieszkań, ale i budynki, w których się znajdują. Czytaj dalej

 

Przywiązujemy większa uwagę do wyglądu naszych miast i najbliższego otoczenia. Nawet najmniejsze skwerki poznańskiej zieleni miejskiej są uporządkowane i zadbane.
W starych dzielnicach powstają ogródki społeczne. Wolimy eleganckie szyldy od chaotycznych tablic reklamowych. Więcej też interesujemy się architekturą. Nowoczesne bryły nie są już tylko domeną biurowców, ale i wkraczają w budownictwo mieszkaniowe.
W ofercie deweloperów pojawiły się informacje, z jakiej pracowni pochodzi projekt budynku.

 

 

 

Czytaj również: Mieszkanie wykończone przez dewelopera

 

 

Tak jest w przypadku najnowszej inwestycji od Atanera przy ulicy Bóżniczej. Ten renomowany poznański deweloper zaufał studiu Ewy i Stanisława Sipińskich. Przy zbiegu Małych Garbar i ul. Bóżniczej powstaje obiekt z jasnymi mieszkaniami o powierzchni od 42 m2 do 87 m2 z dużymi panoramicznymi oknami i przestronnymi balkonami.

 

- Funkcję mieszkalną zlokalizowano w długim pierzejowym skrzydle wzdłuż ul. Bóżniczej, natomiast funkcja biurowa została wydzielona i znajduje się na narożniku ul. Małe Garbary, stanowiąc architektoniczny, modernistyczny akcent w pełni przeszklonej fasady w formie rozedrganego ekranu ze szklanych tafli. Zachodnią pierzeję ul. Bóżniczej zakomponowano jako formę łagodną, spokojną fasadę z kamienia z silnie zaakcentowanym rytmem okien, zwieńczoną w pełni przeszklonym „belwederem” – wycofanym planem ostatniej kondygnacji. Budynek zatem stanowić będzie kompozycję dwóch form: horyzontalnego skrzydła mieszkalnego oraz dynamicznego, wertykalnego akcentu narożnikowego, przestrzeni biurowej. Architektura ma wyraz modernistyczny w części mieszkalnej nawiązujący podziałami, rytmami i doborem materiałów do polskiego modernizmu lat 20 i 30 XX wieku – mówi Stanisław Sipiński, autor projektu, przedstawiciel Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.

 

W holu budynku znajdzie się recepcja, obiekt będzie monitorowany i wyposażony w nowoczesne rozwiązania oraz podziemną halę garażową umożliwiającą wygodne parkowanie w centrum. Obiekt znajduje się 100 metrów od Starego Rynku, 200 metrów od Warty, 300 metrów od Cytadeli, a prestiż lokalizacji podnosi niebanalna architektura. Lokale przy Bóżniczej to świetny pomysł na inwestycje.  

 

Czytaj również: Odpowiednia akustyka, bezpieczeństwo i funkcjonalność

 

Źródło: animagic / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18517 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 98

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >