Nowy trend developerów - kompleksowość inwestycji.

Nowy trend developerów - kompleksowość inwestycji.

Nowe osiedla coraz częściej przypominają małe miasteczka, w których odległość do punktów usługowych jest niewielka. Deweloperzy już podczas planowania inwestycji starają się uwzględniać najważniejsze potrzeby przyszłych mieszkańców. A dla młodych rodziców jednym z podstawowych warunków jest bliskość przedszkola.

 

Podczas wyboru nowego mieszkania klienci w szczególności biorą pod uwagę takie czynniki jak lokalizacja, cena i coraz częściej bliskość usług. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, gdy  na parterowych piętrach nowych osiedli powstają apteki czy sklepy spożywcze. Zaprojektowanie przestrzeni dla tego typu punktów w ostatnich latach stało się jednym z podstawowych elementów przy wyborze ostatecznej koncepcji budynku przez dewelopera. W wielu przypadkach bliskość punktów handlowych może nawet decydować o wyborze inwestycji.

 

 

Czytaj również: Mikroapartamenty - funkcjonalna aranżacja

 

Deweloperzy już podczas planowania inwestycji uwzględniają lokale o dużych powierzchniach, w których mogą powstać, m.in. przedszkola. –  Podczas projektowania inwestycji zależało nam na tym, aby w budynku znajdowały się lokale o powierzchni nawet do 300 mkw. Nie ukrywam, chcieliśmy, aby Malta Fountain  mogła pochwalić się przedszkolem. Dla wielu rodziców bliskość takiej placówki była priorytetowa – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny spółki Łacina Dom.

 

Młode małżeństwa, które planują lub posiadają dzieci, dużą uwagę zwracają właśnie na dostępność przedszkoli. Jest to związane z szeregiem czynników, zarówno ekonomicznych, jak i logistycznych. – Rodzice chcą, by dziecko znajdowało się blisko miejsca zamieszkania. Czują się wtedy bezpieczniej. Kolejny powód to komfort, ponieważ jadąc do lub z pracy mają po prostu „po drodze”. Niektórzy zwracają także uwagę na czynnik ekonomiczny, bo nie trzeba robić dodatkowych kilometrów, a oszczędza się i czas, i pieniądze. – mówi Karolina Sikora, właścicielka powstającego przedszkola Ciuciubabka.

 

Czytaj również: Większy ruch w sektorze nieruchomości „z drugiej ręki”

 

Osoby poszukujące mieszkań zwracają uwagę na to, by ich „M” gwarantowało maksymalne bezpieczeństwo, na które składa się dobry standard wykonania budynku, ale i bliskość poszczególnych usług, m.in. apteki czy sklepów spożywczych. Wraz z powiększeniem się rodziny zmianie ulegają również priorytety, w tym uwzględnienie potrzeb najmłodszych lokatorów. Wymogi klientów kształtują rynek, dlatego w kolejnych latach można się spodziewać nowych trendów zwracających uwagę na jeszcze większą kompleksowość inwestycji. 

Źródło: Mission Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18039 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 778

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >