Odbędzie się prezentacja procesu przebudowy Amfiteatru w Opolu

Odbędzie się prezentacja procesu przebudowy Amfiteatru w Opolu

W czwartek, 31 maja, o godz. 17.30, w klubie Sztuka Architektury przy ulicy Andersa 13 w Warszawie, architekt Marek Nowacki z biura 87a Architekci poprowadzi prezentację procesu przebudowy Amfiteatru w Opolu. Czytaj dalej

 

Amfiteatr Opolski usytuowany jest w miejscu szczególnym. Położony na wyspie Pasieka w zabytkowej dzielnicy willowej, nad brzegiem rzeki Odry, przy bulwarach spacerowych. Obiekt powstał na początku lat 60-tych, a jego widownia została tak ukształtowana aby wykorzystać fragmenty istniejących umocnień dawnego Zamku Piastów Śląskich.

 

Czytaj również: Jaka będzie Budma w 2013 roku?

 

 

Widok sceny z charakterystycznym zadaszeniem w którego tle widać budynek Urzędu Wojewódzkiego i Wieżę Piastowską  jest obrazem-ikoną kojarzącą się z Festiwalem Piosenki. Zadaniem architektów było wpisanie się w ten pejzaż i zachowanie oryginalnego układu przestrzennego. Przebudowa objęła więc zmianę zadaszenia nad sceną, przebudowę widowni i sceny, budowę budynku obsługi widzów oraz zagospodarowanie terenu.

 

 

Nowy, otwarty pawilon  obsługi widzów stanął między widownią a rzeką Odrą. Jego głównymi elementami są dwa rozległe tarasy. Niższy stanowi foyer dla widzów, górny, to atrakcyjny taras widokowy z dodatkową lożą dla ok. 200 osób. W uzyskanej przestrzeni umieszczono  pawilony gastronomiczne. Wieczorem, w trakcie wydarzeń kulturalnych, obiekt iluminuje specjalnie zaprojektowane oświetlenie. Oświetlenie ledowe pozwala na układanie scenariuszy świetlnych i uzyskanie efektu zmiany kolorów.

 

Czytaj również: Dni otwarte w Apartamentach Wiślanych


 

Wnętrza są w szarościach betonu architektonicznego, bieli ścian i zadaszeń membranowych, oraz naturalnych kolorów drewna. Uzupełnienie stanowią sufity podwieszone z siatki, zmieniające połysk i fakturę w zależności od kąta patrzenia, oraz  szklane refleksy prostopadłościennych pawilonów.

 

Czytaj również: Nagrody Komisji Europejskiej – Sustainable Energy Europe Award 2012


 

Wykład odbędzie się 31 maja w Klubie Sztuka Architektury:

 

ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów), Warszawa

 

Początek godzina 17.30.

 

Wstęp na wykład jest bezpłatny.

 

Po wykładzie planowana jest dyskusja.

 

Klub Sztuka Architektury jest wspólnym projektem portalu Sztuka-Architektury.pl oraz Stowarzyszenia Stacja Muranów

 

2012-05-29
Źródło: KLAXON Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >