Odbędzie się wernisaż „Play Name No Name“

Odbędzie się wernisaż „Play Name No Name“

Wystawa prac Justyny Górowskiej, laureatki 7. edycji konkursu Samsung Art Master, w krakowskiej Galerii Szara Kamienica Czytaj dalej

 


W piątek, 17 czerwca br., o godz. 19:00 w Galerii Szara Kamienica w Krakowie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Play Name No Name“ Justyny Górowskiej, laureatki 7. edycji konkursu Samsung Art Master. Prezentowane prace to obrazy wideo pochodzące z dwóch stworzonych w latach 2009 – 2011 cykli: „FW-JG“ oraz „Mandragora“. Samsung Electronics Polska jest partnerem technologicznym wystawy.

 

Czytaj również: Rusza kolejna edycja konkursu Samsung Art MasterWystawa prac wideo Justyny Górowskiej, studentki krakowskiej ASP, rozpocznie się w piątek, 17 czerwca br., o godz. 19:00 w Galerii Szara Kamienica w Krakowie. Prezentowane dzieła to obrazy wideo stworzone przy pomocy najnowszych technik artysycznych m.in. cykl „FW-JG“, za który młoda artystka w 2010 roku zdobyła główną nagrodę 7. edycji konkursu Samsung Art Master. Nagrodzone dzieło prezentowane było na zbiorowej wystawie finałowej konkursu w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

 

 

Cykl „FW-JG“ powstał z inspiracji postacią amerykańskiej fotografki Francesci Woodman. Praca Justyny Górowskiej to zapis doświadczeń z próby utożsamienia się z nieżyjącą już artystką i wcielenia się w jej postać. Drugi prezentowany na wystawie cykl wideo, „Mandragora“, to rejestr wielomiesięcznych studiów antropologicznych i performances artystki nad mandragorą – rośliną o leczniczym, magicznym i mitologicznym znaczeniu. Wystawa, której kuratorem jest Roman Lewandowski, potrwa do 10 lipca br.

 

Czytaj również: Kobi Light otrzymał certyfikat rzetelności

 

Firma Samsung Electronics, pomysłodawca i organizator konkursu Samsung Art Master, wspiera wystawę Justyny Górowskiej, zapewniając sprzęt audiowizualny niezbędny do prezentacji prac wideo. Chcemy promować młodą twórczość nie tylko w trakcie konkursu Samsung Art Master, ale też poza nim. Wiemy, że droga do profesjonalnej kariery, nie tylko na polu artystycznym, jest długa i trudna, dlatego zapewniamy wsparcie laureatom Samsung Art Master również po zakończeniu konkursu – mówi Blanka Fijołek, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.Justyna Górowska jest obecnie jedną z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia. Jej prace można podziwiać również na wystawach międzynarodowych m.in. „Christmas Palm“ w berlińskim Freies Museum (2009), „Aesthetics and Bias“ w jerozolimskiej Barbur Gallery (2010), „700IS2010“ podczas International Video Art Festival na Islandii (2010) oraz w trakcie IX Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Akcji „Interakcje“ (2009).

 

2011-06-13
Źródło: Euro RSCG / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Prezent dla dziewczyny Liczba postów: 158 Grupa: Trudne tema... Znalezienie idealnego prezentu nie zawsze jest takie proste jak to się wydaje po przeczytaniu paru poradników zakupowych. Jest z nimi jeden problem, są bardzo o...
  • Piec gazowy Liczba postów: 17 Grupa: Trudne tema... Witam wszystkich. Szukałem niedawno informacji na temat pieców konwekcyjno-parowych i odkryłem stronę https://gastroprodukt.pl/piece-konwekc-p arowe. Ich oferta....
  • Elzap Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Polecacie producenta krzeseł firmowych Elzap? Szukam sklepu, w którym kupię dobrej jakości ergonomiczne krzesła do firmy.
  • Zlewozmywaki stalowe Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Potrzebne mi zlewozmywaki stalowe. Polecicie mi jakąś markę, która takie oferuje?
  • Sprzedaż mieszkań - gdzie najlepiej kupić mieszkan... Liczba postów: 38 Grupa: Aktualności Jeżeli ktoś z wa szuka firmy, która oferuję profesjonalne usługi z zakresu nadzoru budowlanego to polecam wejść na stronę firmy Baks https://bakskatowice.pl/ofe...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18519 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >