Osiedle Santorini zwycięzcą konkursu

Osiedle Santorini zwycięzcą konkursu

Osiedle Santorini zrealizowane przez Unidevelopment Sp. z o.o. na warszawskiej Pradze Południe zdobyło pierwszą nagrodę w dwóch kategoriach ogólnopolskiego konkursu na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2008-2011.

 

Inwestycja została uznana numerem jeden wśród zespołów budynków wielorodzinnych oraz zdobyła tytuł na najlepszą zabudowę zgodną z zasadą zrównoważonego rozwoju. Plebiscyt został zorganizowany przez  Polski Związek Firm Deweloperskich.  Jury Konkursu Mieszkaniowego przyznało Osiedlu Santorini zrealizowanemu przez spółkę Unidevelopment pierwsze miejsce w kategorii głównej na „Zespół budynków wielorodzinnych”.

 

Czytaj również: Zakończyła się II edycja targów mieszkaniowych w Pruszkowie

 

Oprócz tego inwestycja zdobyła nagrodę w kategorii specjalnej „Zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju”, którą organizator wręcza deweloperom za uwzględnienie w inwestycji aspektów urbanistycznych, architektonicznych, przyrodniczych, gospodarczych i społecznych, tworzących przestrzeń społeczną przyjazną dla mieszkańców i środowiska. Plebiscyt na Najlepszy Projekt Deweloperski został rozstrzygnięty dnia 18.10.2012 podczas Gali Jubileuszu Dziesięciolecia Istnienia PZFD.

 

„Nagrody przyznane Osiedlu Santorini są dla nas niezwykle ważnym wyróżnieniem, ponieważ potwierdzają nasze zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji inwestycji. Cieszą nas one tym bardziej, że konkurowaliśmy przecież z wieloma projektami innych bardzo doświadczonych deweloperów.” – mówi Zbigniew Gościcki Wiceprezes Zarządu Unidevelopment Sp. z o.o. - „Badania satysfakcji klientów, które przeprowadziliśmy po zakończeniu realizacji inwestycji wskazały, że również mieszkańcy wysoko oceniają Santorini. Projekt tego osiedla był obok lokalizacji, ceny oraz funkcjonalnych rozkładów mieszkań najbardziej przyciągającym elementem naszej oferty.”


 

Celem Konkursu Mieszkaniowego, jest wyłonienie najbardziej przyjaznej mieszkańcom, proekologicznej oraz interesującej architektonicznie inwestycji. Do rywalizacji o tytuł Najlepszego Projektu Deweloperskiego zrealizowanego w latach 2008-2011 zgłoszonych zostało ponad 40 obiektów z całej Polski, które konkurowały o wyróżnienie w ramach 8 kategorii: 4 głównych i 4 specjalnych (zabudowa przyjazna środowisku, zabudowa przyjazna niepełnosprawnym, zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju oraz budownictwo nisko-energetyczne). Weryfikacji projektów dokonało jury składające się z wielu wybitnych osobistości, wśród których znaleźli się m.in. dr inż. arch. Jerzy Grochulski, Prezes Stowarzyszenia Architektów RP, prof. Zygmunt Niewiadomski ze Szkoły Głównej Handlowej, czy prof. dr hab. Tadeusz Markowski, Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich.

 

Czytaj również: Zakład produkcyjny Ferrero w Belsku zwiększa wydajność energetyczną

 

Osiedle Santorini zarówno swoją nazwą, jak i architekturą nawiązuje do zabudowy słonecznej greckiej wyspy. Inwestycja składa się z siedmiu 4-piętrowych, jasnych budynków, które harmonijnie współgrają z okoliczną zabudową. Choć osiedle położone jest poza centrum dzielnicy, to jego lokalizacja zapewnia dobry dostęp do miejskiej infrastruktury. O przyjazności Santorini decyduje też rozkład budynków, lokale usługowe i aranżacja przestrzeni wspólnych, w których architektura w ciekawy sposób przenika się z przyrodą. Osiedlowe patio mieści m.in. plac zabaw, skwery zieleni, ławeczki. Stały się one miejscami, w których mieszkańcy chętnie spędzają wolny czas. 

 

Osiedle Santorini znajduje się w Warszawie przy ul. Kwatery Głównej 46. Powstało tu 355 mieszkań o powierzchniach od 26 do 118 mkw. Inwestycja została zaprojektowana przez warszawską pracownię JEMS Architekci Sp. z o.o.. Unidevelopment Sp. z o.o. zrealizowało inwestycję przy ulicy Kwatery Głównej, po przejęciu jej od poprzedniego inwestora Spółdzielni Inwestycji Mieszkaniowych „Ursynów”. Generalnym wykonawcą osiedla była giełdowa spółka Unibep S.A.. 

 

 

2012-10-22
Źródło: Made in PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >