Panattoni triumfuje w konkursie CIJ Awards. Nagrody dla inwestycji i osobowości roku

Panattoni triumfuje w konkursie CIJ Awards. Nagrody dla inwestycji i osobowości roku

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowej w Europie, zdobył aż dwie nagrody w prestiżowym konkursie CIJ Awards, organizowanym przez jeden z wiodących miesięczników poświęconych branży deweloperskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Gala
Uroczystość rozdania nagród CIJ Awards odbyła się 13 listopada br. w warszawskim hotelu InterContinental. Podczas uroczystej gali park dystrybucyjny, Panattoni Park Pruszków, otrzymał nagrodę w kategorii Best Warhouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2008, a szef Panattoni, Robert Dobrzycki, uhonorowany został nagrodą w kategorii Osobowość Roku (Personality of The Year). Siódma edycja konkursu – poza Polską organizowanego także w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji - zgromadziła w Warszawie ponad 250 specjalistów branży nieruchomości.

Najlepszy Park Logistyczny
Nagrodzony Panattoni Park Pruszków jest wyjątkową inwestycją w portfolio dewelopera. Położony jest w Pruszkowie, 15 kilometrów na zachód od Warszawy i składa się z 2 budynków o łącznej powierzchni 78 tys. m2. O zdobyciu nagrody zdecydowały doskonała lokalizacja parku - w pobliżu planowanej autostrady A2 z Berlina do Moskwy i dróg ekspresowych S-2 i S-8 - oraz wysoki standard rozwiązań proponowanym najemcom. Nagrodzony park został oddany do użytku w III kwartale 2008 r. Inwestycja w Pruszkowie jest również udanym przykładem działań dewelopera na rzecz społeczności lokalnej. Oprócz obsadzenia terenu zielenią i zainstalowania małej architektury Panattoni uregulował system odwodnienia rowów, poprawiając sytuację zalewową obszaru. Inwestycja przyniosła gminie nowy impuls dla rozwoju i zdynamizowała tamtejszy rynek pracy.Osobowość Roku 2008

Oprócz podwarszawskiej inwestycji Panattoni w konkursie CIJ Awards doceniono również dynamiczny i efektywny sposób zarządzania firmą. Nagrodę w kategorii „Osobowość Roku” otrzymał Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni na Europę Środkowo-Wschodnią. Kierowany przez niego polski oddział Panattoni, po zaledwie trzech latach działalności wysunął się na pozycję lidera, zdobywając 31% rynku, według wynajętej powierzchni. Nagrody w konkursie CIJ są kolejnym wyróżnieniem ze strony profesjonalistów branży nieruchomości dla firmy Panattoni Europe. W bieżącym roku łódzka inwestycja dewelopera, Panattoni Park Łódź East, zdobyła już nagrody w dwóch prestiżowych konkursach: CEE Quality Awards oraz CEPIF Awards.

Rok wielkich sukcesów
Rok 2008 należy do bardzo udanych w działalności Panattoni Europe. W ciągu trzech kwartałów br. deweloper podpisał umowy najmu na ponad 366 tys. m2, w tym największą umowę na polskim rynku: 56 tys. m2 dla firmy Leroy Merlin w Panattoni Park Stryków. W roku 2008 firma dostarczy na rynek prawie 500 tys. m2 najwyższej jakości powierzchni przemysłowej, w najlepszych lokalizacjach Polski i Czech. Obecnie deweloper realizuje 10 inwestycji o łącznej powierzchni 343 200 m2. Na koniec października br. portfolio Panattoni liczyło 1 mln 81 tys. m2 powierzchni zrealizowanej, zarządzanej bądź będącej w budowie.
Źródło: TBWAPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >