Pierwsze, oszklone mieszkania Woronicza Qbik w Warszawie

Pierwsze, oszklone mieszkania Woronicza Qbik w Warszawie

7 200 m2 szkła, 2 450 m2 egzotycznego drewna, 550 000 sztuk ręcznie formowanych, klinkierowych cegieł i 35 550 m3 betonu. Takie ilości wysokiej jakości materiałów pochłonie budowa jedynych w Warszawie soft - loftów. Czytaj dalej

 


Inwestycja Woronicza Qbik powstaje na Mokotowie, jednej z największych i najszybciej rozwijających się dzielnic miasta. Na przestrzeni ostatnich lat na poprzemysłowych terenach dzielnicy powstało wiele nowoczesnych centrów biurowych oraz inwestycji mieszkaniowych. W Woronicza Qbik deweloper Ghelamco wykorzystuje materiały, które charakteryzuje nie tylko najwyższa jakość, ale także idealne dopasowanie do loftowej idei inwestycji i postindustrialnego otoczenia.


"Woronicza Qbik zmienia swój wygląd z tygodnia na tydzień. Niedawno ukończone zostały wszystkie  kondygnacje, na których wybudowanie zużyto  ponad 35 500 m3 betonu, a już pojawiają się pierwsze fragmenty nietypowej elewacji. Budynek o klasycznej architekturze nie pasowałby do tej części miasta. Postawiliśmy na odważną i nowoczesną konstrukcję. Część kompleksu od ulicy Woronicza zakryje szklana fasada z widocznymi elementami konstrukcji z metalu, drewna i betonu. Elewacja  pozostałych części inwestycji wykonana będzie z cegły klinkierowej i płytek ceramicznych."– mówi Jeroen van der Torlen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

 

Szklane elementy zajmą aż 37 % powierzchni całej elewacji budynku i staną się jego wizytówką. Do stworzenia tych ogromnych, szklanych, 3 warstwowych ścian wykorzystano aż 7 200 m2 materiału. Istotnym elementem wyglądu zewnętrznego Woronicza Qbik i czynnikiem podnoszącym komfort mieszkania będą również okna.. Wykonane z drewna egzotycznego, osłonięte od zewnątrz nakładkami aluminiowymi, będą całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Okna w mieszkaniach dwupoziomowych wyróżni dodatkowo niestandardowa wysokość dochodząca nawet do 6 m. Przeszklona fasada i wielkie okna przyczyniają się do unikalnego charakteru inwestycji i zapewnią znakomity dostęp światła dziennego do wnętrza budynku. Termin ukończenia prac związanych z budową elewacji przewidywany jest na koniec września 2011 r.Woronicza Qbik to kompleks składający się z czterech budynków o zróżnicowanych wysokościach. W najwyższych miejscach Woronicza Qbik będzie liczył jedenaście, dziesięć, osiem lub sześć pięter. W inwestycji powstanie 350 mieszkań, w tym 187 dwupiętrowych soft - loftów oraz 167 mieszkań jednopoziomowych. Przyszli mieszkańcy mają szeroki wybór, ponieważ deweloper oferuje lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu - od 32 m2 do 206 m2. Niekonwencjonalny wygląd budynku jest zasługą międzynarodowej pracowni Investment Environments (INVI). Woronicza Qbik to idealne miejsce dla tych, którym marzy się nowoczesne wnętrze pełne przestrzeni. Wszystkie lokale w inwestycji charakteryzować będą przede wszystkim duże okna i proste formy. Między budynkami powstanie zaciszne, funkcjonalne patio i punkty usługowo - handlowe. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z klubu fitness i siłowni, zjeść w eleganckiej restauracji, a dzień rozpocząć od porannej kawy na parterze rezydencji.

 

 

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >