Popyt na gotowe mieszkania

Popyt na gotowe mieszkania

Wiosna to najlepszy okres na poszukiwanie własnego mieszkania na rynku nieruchomości. Wyraźne zainteresowanie kupnem przekłada się na zwiększoną liczbą transakcji.

Warto zauważyć, że na rynku pierwotnym największą uwagę przyciągają mieszkania gotowe do wprowadzenia - te kupowane jeszcze parę lat temu na etapie dziury lub w trakcie budowy przechodzą do lamusa. 

Ceny nieruchomości ustabilizowały się, a nawet daje się odczuć ich pewien wzrost. Duży wpływ na taką sytuację ma obecna polityka banków, które powróciły do finansowania na 100% wartości nieruchomości - zarówno w polskiej jak i obcej walucie.

Najważniejsza lokalizacja i rozkład mieszkań

Wciąż największym marzeniem Polaków pozostaje własny dom, ale coraz częściej wybieramy nowe mieszkania od dewelopera. Dla większości najważniejsza jest lokalizacja – Warszawiacy coraz bardziej cenią sobie dobry dojazd, zagospodarowaną okolicę i infrastrukturę. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim Mokotów, Żoliborz i okolice wzdłuż linii metra. Z naszych obserwacji wynika, że kupujący w tym sezonie pilnie poszukują mieszkań trzypokojowych, jednakże o mniejszej niż dotychczas powierzchni – twierdzi  Łukasz Dołęga, wiceprezes zarządu Mermaid Properties. Największą popularnością cieszą się niezmiennie mieszkania rozkładowe. W nowym budownictwie poszukiwane są mieszkania na wyższym piętrze.

Do wprowadzenia
Gotowy do zamieszkania budynek pozwala dokładnie przyjrzeć się jakości jego wykonania i wykończenia, istotnie wpływając na decyzje o zakupie mieszkania. Mermaid Properties przygotował, w oddanym do użytku budynku na warszawskim Mokotowie, apartament pokazowy River House, by kupujący mogli zobaczyć już gotowy projekt do zamieszkania. Najważniejsze jest to, że zarówno architektura osiedla, rozkłady mieszkań, wszelkie udogodnienia projektowe tzw. części wspólnych w połączeniu z lokalizacją, czynią z inwestycji jedną z najatrakcyjniejszych propozycji na lokalnym rynku nieruchomości.
Z osiedla River House przy ulicy Bluszczańskiej wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by znaleźć się w centrum Warszawy. Bliskość miasta nie oznacza w tym przypadku braku terenów zielonych. W najbliższym otoczeniu inwestycji znajdują się Łazienki Królewskie, Stawy Łazienkowskie, Park Morskie Oko oraz rezerwat przyrody Jeziorko Czerniakowskie.

Polacy chętniej decydują się na zakup lokalu w gotowym budynku. Nie chcą już czekać 2 lata na mieszkanie, które można obejrzeć tylko na wizualizacji projektu, ryzykując tym samym, że inwestycja po ukończeniu znacznie będzie odbiegać jakością i wyglądem od tego, co widzieli w folderach w biurze sprzedaży. Teraz przed zakupem mieszkania mamy szansę dokładnie je obejrzeć i sprawdzić na co wydamy pieniądze. Warto dobrze się rozejrzeć, bo na rynku pojawiają się lokale, w których można zamieszkać od zaraz.

 

 

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Moda Liczba postów: 56 Grupa: Trudne tema... Zaprojektujecie dla siebie nadruk na koszulkę lub bluzę jaki tylko chcecie dzięki wizycie na stronie https://koszulkowo.com/projektuj-mezczyz ni-bluzy-meskie/ Zl...
  • W cenie szybka przeprowadzka Liczba postów: 18 Grupa: Aktualności Od siebie wrzucam namiar na tę firmę od przeprowadzek w Warszawie https://przeprowadzki-warszawskie.pl/ działają bardzo sprawnie, mają konkurencyjne ceny i co w...
  • Ruszyły zapisy na listopadowe XVI Forum Rynku Spoż... Liczba postów: 0 Grupa: Aktualności
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 362 Grupa: Trudne tema... Każdy kto chce być zdrowy powinien zdrowo się odżywiać i uzupełniać braki witamin w organizmie. Przyda się coś z oferty marki Tymofarm która tworzy swoje produk...
  • Jakie leki przeciwhistaminowe? Liczba postów: 17 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem warto korzystać z usług specjalistów, ponieważ w ten sposób uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty. Jeżeli szukacie specjalistycznej pomocy lekarski...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18793 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 76

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >