Rampa przeładunkowa ze zintegrowaną technologią RFID

Rampa przeładunkowa ze zintegrowaną technologią RFID

Czas to pieniądz – również w logistyce. Tutaj wszystko zależy od dobrego planowania i sprawnego przebiegu procesów związanych z transportem. Firma Hörmann, znany producent bram przemysłowych i urządzeń techniki przeładunku, ma teraz w swojej ofercie rampy przeładunkowe ze zintegrowaną technologią RFID, które gwarantują bardziej niezawodny i szybszy przebieg za- i rozładunku.

 

Rampy przeładunkowe ze zintegrowaną technologią RFID pozwalają przy pomocy transpondera i odbiornika bezdotykowo i niezawodnie rejestrować ruch towarów
w trakcie załadunku i rozładunku. Firma Hörmann instaluje odbiorniki RFID  bezpośrednio pod rampą przeładunkową, a zatem w bezpośredniej bliskości transpondera umieszczonego na europalecie. Pozwala to na bardziej niezawodny odczyt i rejestrację wszystkich danych z dokumentów przewozowych. Zdarza się bowiem, że anteny umieszczone nad lub z boku stacji przeładunkowej nie odczytują urządzeń umieszczonych pod paletą ze względu na zbyt długą drogę sygnału lub zakłócenia transmisji spowodowane przez towar umieszczony na palecie.

 

 

Czytaj również: To, co w miastach ich pociąga, innych zaczyna męczyć

 

Jednocześnie odbiornik RFID jest optymalnie zabezpieczony przed uderzeniami i uszkodzeniem przez wózki widłowe. W ciągu ostatnich kilku lat firma Hörmann opracowała rozwiązanie pozwalające wyposażyć rampy przeładunkowe w anteny w taki sposób, że nie dochodzi do zjawiska ekranowania sygnału przez blachę stalową.
Jednocześnie rozwiązanie to nie ma ujemnego wpływu na stabilność i żywotność rampy. Technologię RFID można też bez problemu instalować w gotowych rampach Hörmann.

 

 

Czytaj również: Nowe domy w Trójmieście

 

Skrócenie dystansu oznacza polepszenie przekazu – transponder RFID umieszczony na palecie (kod kreskowy na palecie) jest odczytywany przez odbiornik RFID zainstalowany pod rampą przeładunkową. Niewielka odległość zapewnia niezawodną transmisję danych drogą radiową.

Źródło: pem.biz / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19195 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 613

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >