Raport tygodniowy Inwestycje.pl: Oprocentowanie depozytów nieznacznie rośnie

Raport tygodniowy Inwestycje.pl: Oprocentowanie depozytów nieznacznie rośnie

Banki zwolniły tempo obniżania depozytowych stawek. Niektóre instytucje zdecydowały się nawet na niewielkie podwyżki oprocentowania wybranych lokat i kont oszczędnościowych. Co w ciągu minionego tygodnia zmieniło się w bankowości dla klientów indywidualnych? Czytaj dalej

DEPOZYTY

Lokaty


Raiffeisen Bank Polska zaoferował lokatę WIBORną, której oprocentowanie zależy od 1-miesięcznej stawki WIBOR, pokazującej oprocentowanie kredytów na rynku międzybankowym. Do stawki WIBOR 1M bank dodaje 1 punkt procentowy, co daje ostateczną wysokość oprocentowania lokaty (przykład: gdy średnia miesięczna wartość wskaźnika WIBOR 1M wynosi 3,91%, to oprocentowanie depozytu w kolejnym miesiącu sięga 4,91%). Lokatę WIBORną można zakładać na 3, 6 i 12 miesięcy. Minimalna wpłata to 5 tys. zł. Oprocentowanie ustalane jest co miesiąc, w zależności od zmian stawki WIBOR 1M.

Millennium Bank obniżył oprocentowanie lokaty SuperProcent w PLN. Depozyt gwarantuje obecnie – w zależności od okresu trwania lokaty i salda – od 4,00% do 5,50% w skali roku. Dotychczasowe oprocentowanie lokaty nie zależało od zdeponowanej kwoty i wynosiło: 6,00% dla lokaty 3M oraz 5,00% dla lokat 6M i 12M. Niższe stawki obowiązują od 8 czerwca br.

10 czerwca br. MultiBank wprowadził nowe stawki oprocentowania dla depozytów terminowych oraz lokat w formie polisy, tzw. polisolokat, zwolnionych z podatku od zysków kapitałowych. Oprocentowanie lokaty 6- miesięcznej dla wkładu od 1 tys. zł wzrosło do 5,20% (zmiana o 1,50 p.p) i 5,40% (zmiana o 1,60 p.p) dla Członków Klubu Aquarius. Jednocześnie bank wprowadził dodatkowe progi kwotowe – po osiągnięciu poziomu 20 tys. zł oprocentowanie środków wzrasta do 5,50% i 5,70% dla Członków Klubu Aquarius. Od kwoty 100 tys. zł oprocentowanie wynosi 6,00% - dla Członków Klubu Aquarius. Oprocentowanie środków zgromadzonych na lokacie rocznej (minimalny wkład: 1 tys. zł) wzrosło o 0,10 p.p. i wynosi obecnie 5,60% i 5,80% dla Członków Klubu Aquarius (zmiana o 0,20 p.p.). Wzrosło również oprocentowanie 6- miesięcznej Strategii MultiZysk (lokaty w formie polisy ubezpieczeniowej).  Produkt gwarantuje obecnie 4,86% w ujęciu rocznym (wzrost o 0,76 p.p.) - odpowiednik 6,00% na tradycyjnej lokacie bankowej. Minimalna kwota składki: 5 tys. zł. Z uwagi na zmianę rynkowych stóp procentowych korekcie o 0,20-0,30 p.p. uległo z kolei oprocentowanie depozytów terminowych w USD.

Konta


MultiBank podwyższył oprocentowanie rachunków oszczędnościowych. Oprocentowanie środków ulokowanych na koncie oszczędnościowym MultiMax wzrosło o 0,30 p.p. i wynosi obecnie 4,30% (oraz 4,50% dla Członków Klubu Aquarius – zmiana o 0,40 p.p.). W obu przypadkach, po osiągnięciu progu 90 tys. zł, oprocentowanie środków zdeponowanych na rachunku wzrasta do 5,00% (wzrost o 0,40 p.p. wobec poprzedniej stawki, która wynosiła 4,60%). Wyższe oprocentowanie obowiązuje od 10 czerwca br.


PRODUKTY STRUKTURYZOWANE


Nordea Polska TUnŻ S.A wprowadziło do swojej oferty nowe produkty strukturyzowane z gwarancją kapitału – Nordea Gwarant - Złota Szansa oraz Nordea Gwarant – Euroszansa. Nordea Gwarant – Euroszansa daje możliwość osiągnięcia  zysku zależnego od wzrostu wartości koszyka walut, składającego się z kursów złotówki, funta brytyjskiego, korony norweskiej oraz szwedzkiej względem euro. Przy dwuletnim okresie inwestycji Nordea Gwarant – Euroszansa daje 97% ochrony zainwestowanego kapitału, a minimalna kwota inwestycji wynosi 5 tys. zł. Nordea Gwarant – Złota Szansa to natomiast oferta trzyletnia, która daje klientom 100% gwarancji zainwestowanego kapitału. Produkt umożliwia zarabianie zarówno na wzroście wartości złota, jak i utrzymaniu jego wartości na obecnym poziomie. Minimalna kwota inwestycji w Nordea Gwarant – Złota szansa wynosi 5 tys. zł. Subskrypcja produktów potrwa od 8 czerwca do 10 lipca br.

mBank rozpoczął subskrypcję 10-miesięcznych struktur Index PLUS oraz Index MINUS, opartych o kontrakty terminowe na indeks WIG20. Lokata strukturyzowana Index PLUS zakłada wzrost wartości kontraktów terminowych na indeks WIG20 w okresie trwania lokaty. Jeżeli w dniu 13.04.10. stopa zwrotu z aktywa bazowego będzie wyższa niż 15%, oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 9,00% w skali roku. Index MINUS pozwala natomiast na osiągnięcie zysku w przypadku, gdy wartość kontraktów terminowych na indeks WIG20 spadnie w okresie trwania lokaty. Jeśli w dniu 13.04.10. stopa zwrotu z aktywa bazowego będzie niższa niż -15%, wówczas oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 9,00% p.a. Według danych rynkowych z dnia 02.06.09., wysokość oprocentowania przy spełnieniu warunku lokat wyniosłaby 10% w skali roku. Ostateczna wartość oprocentowania zostanie ustalona 18.06.09. Otwarcie i zarządzanie obiema strukturami jest bezpłatne. Zrywając lokatę przed terminem, klient musi ponieść opłatę manipulacyjną, której wysokość określana jest każdorazowo w zasadach danej oferty. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%. Zapisy na oba produkty potrwają do 17 czerwca br.

Źródło: budnet.pl
Autor: E-Financial S.A./ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 109

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >