Rozświetlony stadion na Euro 2012 w Poznaniu

Rozświetlony stadion na Euro 2012 w Poznaniu

Próba nocnej iluminacji poznańskiego stadionu odbędzie się 13 czerwca. Trwa też rozruch oświetlenia płyty boiska.

Na poznańskim stadionie na 13 czerwca planowany jest festyn dla niepełnosprawnych dzieci. Będzie okazja do zapoznania się z planami usytuowania miejsc dla osób niepełnosprawnych na widowni, a miejsc takich przewidziano na wszystkich trybunach oprócz drugiej, przeznaczonej dla najbardziej zagorzałych kibiców, 220. Niektóre znajdą się na poziomie najniższych rzędów, inne na wysokości 6 metrów z dojazdem windą. Wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności.

Atrakcją festynu będzie próbne oświetlenie membrany stanowiącej zewnętrzną elewację stadionu. Reflektory, skierowane na stadion i świecące różnymi kolorami zainstalowane są na daszku chroniącym przed zsuwaniem się śniegu.

Pod konstrukcją dachu zainstalowane zostały reflektory oświetlające boisko. Lada chwila zacznie się rozruch tych urządzeń i takie ustawienie lamp, które zapewni równomierne oświetlenie każdego fragmentu boiska. Nie jest jeszcze gotowe nowe łącze z siecią energetyczną biegnącą wzdłuż ulicy Bułgarskiej, ale na tym etapie można jeszcze korzystać ze starej instalacji, a w razie konieczności skorzystać z nowych agregatów prądotwórczych zainstalowanych na wypadek braku dostawy energii.

Wszystko wskazuje, że nowe lampy oświetlą boisko już podczas pierwszego meczu przyszłego sezonu, choć być może jeszcze nie z pełną mocą. Docelowo wielkość oświetlenia ma przekroczyć 2 tysiące luxów. Zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie stadionu to element prac wykończeniowych. Prawdopodobnie sfinansowane one zostaną dzięki zwrotowi podatku VAT. Wykonawcy naliczali go do każdej faktury, miasto pieniądze te odzyska.

 

Źródło: AGAT Dziennikarska Agencja Usługowa / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 74

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >