Sprawozdanie z II edycji konferencji BIOGAZ

Sprawozdanie z II edycji konferencji BIOGAZ

W dniu 16 marca 2011 roku w siedzibie Business Centre Club w Warszawie firma Progress Group zorganizowała drugą już edycję Konferencji „BIOGAZ - praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”. Spotkanie to zyskało już rangę platformy kontaktu podmiotów zainteresowanych technologią biogazową z autorytetami oraz z przedsiębiorstwami doświadczonymi w tej dziedzinie i oferującymi konkretne rozwiązania inwestorom. Czytaj dalej

 

II edycja Konferencji cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż edycja poprzednia - zgromadziła ponad 150 inwestorów poszukujących informacji na temat
możliwości wykorzystania biogazu w ich działalności.

O randze przedsięwzięcia świadczy lista branżowych organizacji, które wsparły konferencję w ramach Patronatów Honorowych: Prezydent M.St. Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Sejmowej Komisji ds Energetyki, Urząd Regulacji Energetyki, a także Agencja Rynku Energii, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Mazowiecka Agencja Energetyczna, Polskie Stowarzyszenie Biogazu, Małopolska Agencja Energii i Środowiska, Polskie Towarzystwo Biomasy POLBIOM oraz Portal szanuj-energie.pl.

 

 

Patronat Medialny sprawowały czołowe media związane z energią odnawialną i gospodarką.

Konferencja rozpoczęła się prelekcją Pana Profesora Wacława Romaniuka z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego na temat kierunków rozwoju biogazowni rolniczych w Polsce w latach 2010-2020.

Zagadnienia prawne i organizacyjne związane z budową biogazowni zostały omówione przez Pana mec. Dominika Strzałkowskiego, Radcę Prawnego reprezentującego Kancelarię FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz.

 

 

Kwestie prawne związane z podłączeniem biogazowni do sieci elektroenergetycznej po nowelizacji ustawy Prawo Energetyczne przedstawił Pan Robert Mikulski, Radca Prawny, Partner Zarządzający Kancelarii Stopczyk & Mikulski.


Odbędzie się krakowska konferencja o hipotekach

 

Pan Wojciech Nawrocki, Członek Zarządu, Doradca ds. finansowania inwestycji, Ekspert ds. inwestycji środowiskowych firmy METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. mówił o krajowych i unijnych mechanizmach dofinansowania budowy biogazowni.

 


Ekonomiczne aspekty wytwarzania energii z biogazu to temat rozwinięty przez Prezesa Zarządu firmy Cost Cutters Sp. z o.o., Pana Oskara Mikuckiego.

Temat rozwiązań kontenerowych agregatów kogeneracyjnych zasilanych biogazem przybliżył uczestnikom Konferencji Pan Grzegorz Gaudyn, KWE - Technika Energetyczna Sp. z o.o.

Przegląd surowców do produkcji biogazu to temat rozwinięty przez Panią dr Kerstin Busch z niemieckiej firmy Ecofys Germany oraz Pana Mirosława Baściuka reprezentującego firmę FUNDEKO Korbel, Krok-Baściuk Sp.j.

 

Relacja z konferencji docieplenia obiektów zabytkowych od wewnątrz

 

Dr Artur Olesienkiewicz, Kierownik Laboratorium, BIOGAZ ZENERIS Sp. z o.o. omówił interpretację wyników badań laboratoryjnych i ich przełożenie na parametry biotechnologiczne fermentacji metanowej.

Konferencję zamknął temat dotyczący czeskich przykładów funkcjonowania biogazowni rolniczych na niemieckich technologiach, który został omówiony przez Pana Tomasza Gangera, Dyrektora firmy BIOGAS-HOCHREITER EU.

 


Poza prelekcjami praktyków i specjalistów uczestnicy Konferencji mieli możliwość zapoznania się z ofertą firm:


•METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.
•KWE - Technika Energetyczna Sp. z o.o.
•GRUNDFOS Pompy Sp. z o.o.
•SEPARATOR Sp. z o.o.
•VOGELSANG Sp. z o.o.
•SUMO s.r.o. , EMEA Gateway
•Thermaflex Izolacji Sp. z o. o.

 

Międzynarodowa konferencja na temat efektywności energetycznej i zrównoważonego budownictwa

 

Niezwykle pozytywne sygnały ze strony uczestników i sponsorów Konferencji dały impuls do kontynuacji omawiania tematu biogazu, co stanowi odpowiedź na wymagania Dyrektywy 2009/28/WE obligującej do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym do 15% do 2020 r.

 

 

Już dzisiaj firma Progress Group zapowiada kolejną edycję konferencji dotyczącą biogazu na jesieni 2011 roku.

2011-03-25
Źródło: Progress Group / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Lampy do domu Liczba postów: 37 Grupa: Trudne tema... Z chęcią zerknę. Szukam teraz jakichś lamp wiszących w kolorze złota.
  • Projekt pod stojak reklamowy Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... W sumie takich rzeczy jeszcze nigdy nie miałem okazji zamawiać ale jestem zdania, że właśnie na dzień dzisiejszy kalendarze reklamowe są bardzo dobrą opcją. Mus...
  • Prezent dla dziewczyny Liczba postów: 120 Grupa: Trudne tema... Szukam jubilera, który posiada biżuteria Opole. Chciałabym zakupić naszyjnik i kolczyki na prezent. Zależy mi na wysokiej jakości złota w dobrej cenie. Jak na r...
  • Jak dbać o zdrowie? Pola elektromagnetyczne – zagr... Liczba postów: 127 Grupa: Aktualności Jeśli chodzi o zdrowie to warto o nie zadbać dużo ćwicząc i zdrowo się odżywiając. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu to zakup w tym sklepie https://www.marbo-sport.pl...
  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 348 Grupa: Trudne tema... Każdy z nas chce dobrze wyglądać i czuć się dobrze w swoim ciele, dlatego polecam Wam sprawdzić artykuł na stronie https://safepatientproject.org/pl/jak-sc hudna...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >