Stan deweloperski najczęściej wybieraną formą wykończenia

Stan deweloperski najczęściej wybieraną formą wykończenia

Stan deweloperski jest najczęściej wybieraną przez klientów formą wykończenia mieszkania, szeregowca, czy domu. Jednak nie oznacza on zawsze jednakowego standardu. Czytaj dalej

Przed zakupem nieruchomości powinniśmy się dowiedzieć co nam proponuje deweloper jeśli chodzi o wykończenie, czy są to tylko gołe ściany, czy na przykład rolety zewnętrzne i instalacje internetowe. Stan deweloperski jest formą pośrednią między stanem surowym, a wykończeniem pod klucz. Stan surowy może być otwarty, czyli wyłącznie mury i dach, oraz zamknięty, zawierający dodatkowo okna i drzwi. Mieszkanie czy dom wykończone pod klucz pozwala nam praktycznie tuż po odbiorze wprowadzić się już z walizkami.

 

- "Kupujący chcą najczęściej sami wykańczać swoje mieszkanie, zadbać o każdy element, zaaranżować wnętrze według swojego gustu i pomysłu, dlatego stan deweloperski jest najczęściej wybierany przez klientów" – mówi Tomasz Wnuk, z poznańskiej firmy Kalbud Deweloper. - "Standard deweloperski ma jeszcze jedną niebagatelną zaletę. Nieruchomość taka jest tańsza niż wykończona pod klucz i łatwiej jest kupującemu zmieścić się w limicie kredytowym" – dodaje.

 

Przyjęło się, że w standardzie wykończenia deweloperskiego zawiera się otynkowanie zewnętrzne i wewnętrzne, pokrycie ścian biała farbą, wylewka oraz podstawowe instalacje: wodno-kanalizacyjna, grzewcza, elektryczna.

 

Deweloperzy jednak, chcąc zachęcić klienta, podwyższają ten stan. Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk we wszystkich swoich inwestycjach zachęca dodatkowymi udogodnieniami. Przykładowo na Osiedlu Przyjaznym w poznańskim Skórzewie, deweloper oferuje szeregowce w stanie deweloperskim z dodatkowymi instalacjami, w tym alarmową i internetową, z roletami zewnętrznymi na parterze, z pełnym zewnętrznym wykończeniem, czyli nawiezioną ziemią, zasianą trawą i ogrodzonymi ogrodami. - "Dodatkowo kupujący dom szeregowy otrzymuje w standardzie zadaszony taras i zadaszone wejście do budynku, które wykończone są płytami tarasowymi. To naprawdę bardzo rozbudowany stan deweloperski, zwłaszcza w stosunku do ceny, jaką proponujemy za szeregowiec, czyli nieco ponad 350 tys. zł" – mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. sprzedaży Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk.

 

 

Jeśli chodzi o mieszkania, to deweloperzy mają nieco mniejsze pole do popisu. - "Różnice w standardzie deweloperskim mieszkaniowym nie są tak widoczne jak w przypadku domów czy szeregowców. Tu decyduje głównie cena. Jednak nasi klienci w standardzie deweloperskim otrzymują wszelkie instalacje, takie jak TV czy domofonową, parapety zewnętrzne i wewnętrzne, czy drzwi zewnętrzne antywłamaniowe" – mówi Tomasz Wnuk, z firmy Kalbud Deweloper, budującej m.in. Osiedle Kalinowe w podpoznańskiej Rokietnicy.

 

Partner Nieruchomości, inwestor Willi Leśnej przy ul. Świętowidzkiej w Poznaniu, zachęca klientów rzadko spotykanym w inwestycjach budowlanych 134-metrowym ogrodem na dachu. Jest on dostępny dla wszystkich mieszkańców.

 

- "W cenie stanu deweloperskiego oferujemy także m.in. wbudowane w elewację kasety pod rolety zewnętrzne na wszystkich kondygnacjach. Atutem jest także winda prowadząca z hali garażowej do ogrodu na dachu, pomimo iż budynek posiada zaledwie trzy kondygnacje" - mówi Filip Przyłuski, prezes Partner Nieruchomości.

 

Stan deweloperski mieszkania to nie tylko gołe ściany i wylewka na podłodze. Deweloperzy oferują w standardzie coraz więcej, aby przyciągnąć klientów. Dlatego często można też ponegocjować ze sprzedającym, aby zamontował nam dodatkowo drzwi antywłamaniowe, czy rolety. Firmy deweloperskie często się na to godzą, ponieważ mają duże zniżki u producentów, kupując hurtowe ilości elementów wykończenia wnętrz.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Passion PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >