Tesco nowym klientem Panattoni

Tesco nowym klientem Panattoni

Panattoni Europe poinformował o podpisaniu największej w Polsce umowy najmu. Nowym Klientem Panattoni została sieć sklepów Tesco, dla której deweloper zbuduje 57 000 m2 powierzchni magazynowej przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 w Gliwicach.

Rekordowa umowa
Panattoni pobił kolejny rekord na rynku nieruchomości przemysłowych. Po umowach z H&M i Leroy Merlin, Panattoni zdobywa kolejny gigantyczny kontrakt BTS, realizowany dla branżowego lidera. Dla sieci sklepów Tesco deweloper zbuduje największy w Polsce magazyn o powierzchni 57 000 m2.       - Obiekt BTS dla Tesco to największa umowa na rynku nieruchomości w Polsce i kolejny dowód na profesjonalizm i dynamizm działu projektów szytych na miarę w Panattoni – mówi Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę     Środkowo - Wschodnią. - Wybór dewelopera był uzależniony od możliwości spełnienia kliku kluczowych warunków: strategicznej lokalizacji w rejonie Gliwic, dopasowania projektu magazynu do naszych oczekiwań oraz krótkiego terminu oddania inwestycji. Panattoni zagwarantował nam wszystkie trzy elementy, wykazując się profesjonalizmem i elastycznością oraz będąc specjalistą w swojej dziedzinie – mówi Wojciech Zabiłowicz, Dyrektor Dystrybucji Tesco Polska.

 

Magazyn w Gliwicach posłuży sieci sklepów jako centrum dystrybucyjne, zaopatrujące sklepy Tesco na południu kraju. Obiekt o wymiarach 400x127 m, będzie zawierał m.in. chłodnię o powierzchni 13 800 m2. Do dyspozycji najemcy zaplanowano również trzy biura wystające poza obręb budynku. - W projekcie w Gliwicach zaplanowaliśmy wiele rozwiązań energooszczędnych, przyjaznych środowisku. Mniejsze zużycie energii to mniejsza emisja CO2, co jest priorytetem i dla nas, i dla Tesco – komentuje Bartłomiej Krawiecki, Partner w Panattoni Europe. Więcej światła słonecznego zapewni przeszklony w 15 % dach. Inne niż w standardzie autodoki, z dużym zadaszeniem, zapewnią komfort załadunków oraz bezpieczeństwo produktów.

W magazynie docelowo będzie zatrudnionych ponad 1000 pracowników. Na jednej zmianie równocześnie będzie pracowało aż 300 osób! Centrum będzie działało non stop, trzy zmiany na dobę. Deweloper zapewni również wysoki standard infrastruktury drogowej wokół obiektu, magazyn będzie otaczała betonowa płyta, taka jak na lotniskach. Pojemny parking pomieści równocześnie 440 samochodów osobowych, 80 naczep oraz 36 TIR-ów. Obiekt będzie wyposażony we własną stację paliw oraz warsztat i myjnię dla naczep. Inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w 2010 roku.

 

Wyjątkowa lokalizacja

Centrum dystrybucyjne Tesco stanie nie tylko w centrum aglomeracji śląskiej, ale również w logistycznym sercu Europy. Obiekt zostanie zlokalizowany w sąsiedztwie węzła Gliwice-Sośnica, który łączy dwa korytarze transeuropejskie, biegnące przez Europę. Przez węzeł odbywać się będzie ruch międzynarodowy w czterech kierunkach (północ, południe, wschód, zachód) oraz krajowy w sześciu (dodatkowo północny zachód i południowy wschód). W tej chwili węzeł umożliwia dojazd do Berlina, Drezna, Lwowa, Ostrawy, Pragi i Wiednia. W przyszłości będzie można z niego dojechać m.in. do Helsinek i Sztokholmu.

Źródło: TBWA PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >