Wilgoć w lokalu - zakup nieruchomości z ukrytą wadą

Wilgoć w lokalu - zakup nieruchomości z ukrytą wadą

Zakup nieruchomości, w zależności od tego, w jaki sposób podejdziemy do jej wyboru i oceny jej stanu technicznego, może okazać się najlepszym interesem w życiu, albo z równie dużym prawdopodobieństwem, może okazać się najgorszym zakupem, na jaki mogliśmy się zdecydować. Co decyduje o tym, że jedni właściciele nieruchomości śpią spokojnie, a inni mają ciągłe koszmary, zarówno we śnie jak i na jawie? Czytaj dalej

 

Otóż na rynku nieruchomość, pojawia się wiele ofert dotyczących budynków i lokali, które mają ukryte wady techniczne. Z takimi wadami przeciętny nabywca, bez odpowiedniej wiedzy technicznej oraz znacznego kapitału na gruntowny remont, nie będzie w stanie się uporać. Oglądając nieruchomość wystawioną na sprzedaż, często wady te nie są dla potencjalnych klientów widoczne, nawet przy kilkakrotnych oględzinach, stąd rzeczywista nieświadomość problemu do momentu, w którym nie zamieszkamy czy nie zaczniemy użytkować nabytej nieruchomości.

 

Kiedy jesteśmy w fazie podejmowania decyzji o konkretnym wyborze, najczęściej oznaki tych wad są przed nami ukrywane, a przeciętny klient, nie wie gdzie i w jaki sposób szukać oznak tego, że nieruchomość, którą chce kupić, jest skarboną bez dna, mogącą dodatkowo zagrażać jego zdrowiu. Do najczęstszych wad tego typu zaliczyć niewątpliwie należy problemy z nadmierną wilgocią i brakiem poprawnej wentylacji, a co za tym idzie, pojawianiem się wilgoci oraz grzyba na ścianach i meblach.

 

Grzyb, który jest oznaką zawilgocenia lokalu czy budynku, jest nie tylko mało estetyczny, ale przede wszystkim bardzo szkodliwy dla zdrowia. Wdychanie powietrza, w którym obecne są zarodniki grzybów, a powietrze takie jest w każdym pomieszczeniu, w którym on występuje, drażni układ oddechowy, powoduje silne i stałe bóle głowy, wywołuje różne stanu alergiczne i zatruwa organizm. Przebywanie w takich pomieszczeniach jest absolutnie niewskazane dla żadnego człowieka. I co ważne dla osób chcących kupić mieszkanie czy dom, jeśli w nieruchomości już kiedyś pojawiła się pleśń i grzyb, nie w wyniku zalania, a w wyniku panujących w niej złych warunków - złej wentylacji, niewłaściwego ogrzewania, przesiąkania wody z gruntu itp., to bardzo trudno sobie z tym problemem poradzić. Próby poprawy sytuacji wiążą się z gruntownymi remontami i przeróbkami, a często kończą się niepowodzeniem.

 

Oglądając kolejne oferty na rynku warto uzbroić się w wiedzę o tym gdzie i jak odkryć, że w danym lokalu był, bądź jest grzyb. Można też sięgnąć po wiedzę i pomoc fachowca - osoby stale zajmującej się problemem osuszania budynków, poprawiania warunków wentylacji i usuwanie grzyba. Taka osoba, wyposażona w odpowiedni sprzęt, zbada czy ściany zewnętrzne w interesującej nas nieruchomości są szczelne i czy izolacja nie puszcza wody. Zmierzy także wilgotność przegród oraz samą wilgotności powietrza. Oceni stan kominów wentylacyjnych, szczelność okien i przepływy powietrza w lokalu. Ta wiedza wystarczy, aby ocenić, czy nieruchomość którą chcemy kupić wymaga jedynie niewielkiego remontu i odświeżenia, czy może w niedługim czasie będziemy zmuszeni gruntowanie ją przebudować.

 

Artykuł został przygotowany przez firmę Volumetric, developera oferującego między innymi mieszkania w Kielcach -Jagiellońska Point

 


Źródło: Jagiellońska Point / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 142

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >