Wiosna, czyli idealny czas na inwestycję

Wiosna, czyli idealny czas na inwestycję

Utrzymująca się dodatnia temperatura i wiosenne słońce cieszą budowlańców, deweloperów i drogowców. Dla branży budownictwa mieszkaniowego i komunikacyjnego oznacza to powrót do normalnego trybu pracy. Czytaj dalej

 

Tegoroczna zima już chyba na dobre się skończyła. Deweloperzy, choć brali pod uwagę przestoje spowodowane mrozami i śniegiem, w końcu jednak mogą ruszyć pełną parą. Jeszcze w marcu niektóre z inwestycji wokół Poznania będą mogły się zakończyć. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza” lada dzień sfinalizuje pierwszy etap inwestycji przy ul. Róg Renifera w Murowanej Goślinie. Do nowoczesnych budynków wielorodzinnych z widokiem na Puszczę Zielonka wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

 

Gdzie kupić najtańsze stołeczne mieszkanie?

 

- Pogoda umożliwia nam wykonanie ostatnich prac wykończeniowych i porządkowych w otoczeniu budynku.  Dzięki temu nie będzie żadnych opóźnień i mieszkańcy otrzymają klucze zgodnie z podpisanymi umowami – mówi Adam Szweda, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zielone Wzgórza”. Także Kalbud Deweloper, rozpoczynający nową inwestycję w Swarzędzu cieszy się ze sprzyjającej aury. - Obecnie wykonujemy fundamenty nowej inwestycji i pracujemy nad podziemnym parkingiem. Gdyby nie poprawa pogody, już na wstępie mielibyśmy opóźnienia, ponieważ zmarznięty grunt wstrzymuje wiele prac – mówi Tomasz Wnuk z firmy Kalbud Deweloper.

 

Wiosna to dobry czas dla budowlańców nie tylko ze względu na ruch na budowie, ale także na wzmożone zainteresowanie klientów. - Nie ukrywamy, że ta pora roku jest jedną z najlepszych, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań czy domów. Wiosną wraca ożywienie na rynek, świadczy o tym choćby frekwencja na kolejnych targach nieruchomości w Poznaniu. Wiosna to także doskonały czas do przeprowadzek, wykańczania mieszkań, zagospodarowania ogrodów – mówi Tomasz Bolewski, z firmy Swój Dom sp. z o.o., która oferuje szeregowce i mieszkania w Mosinie.

 

 

Najbardziej na poprawę pogody czekali jednak drogowcy. – Tegoroczna zima była wyjątkowo sroga i mroźna. Niemal wszystkie inwestycje drogowe zostały wstrzymane. Przeszkodą były nie tylko długotrwałe mrozy, obfite opady śniegu, ale również częste zmiany temperatury. Duża ilość cykli zamrażania i odmrażania - tak zwane przechodzenie przez zero jest dla drogowców bardziej niekorzystne niż ujemna temperatura – wyjaśnia Maciej Raczak z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki Sp. z o.o.

 

Nowa inwestycja Atal we Wrocławiu Agrestowa Aleja

 

Od niedawna na drogach widać jednak coraz większe ożywienie. – Dzięki poprawie pogody rozpoczęliśmy kolejne inwestycje – remont ul. Źródlanej w Czerwonaku czy przebudowę drogi powiatowej w Biedrusku. Kontynuujemy również prace na ul. Strzeszyńskiej i Bosej w Poznaniu, które z powodu warunków atmosferycznych zostały wcześniej wstrzymane. Pełną parą ruszyły także roboty na ulicy Dymka – dodaje M. Raczak z BDS.

 

Plusowe temperatury i słońce za oknem cieszą zatem nie tylko amatorów rekreacji na świeżym  powietrzu, ale są sygnałem dla całej branży budowlanej. Widok dźwigów na budowach i walców na drogach świadczy, że branża ta wychodzi z zimowego przestoju.

 

Źródło: Passion PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >