Wolontariusze Geberit wylecieli do Nepalu

Wolontariusze Geberit wylecieli do Nepalu

13 listopada wolontariusze z firmy Geberit, w ramach współpracy ze szwajcarską organizacją Helvetas, wylecieli do Nepalu. Zespół weźmie udział w dwutygodniowym wyjeździe, w czasie którego będzie pracował przy doprowadzeniu wody pitnej do wioski w Nepalu Zachodnim. Prace będą polegać na wybudowaniu infrastruktury – począwszy od wykopania rowów, układania i spawania rur, aż do wybudowania zbiornika wodnego służącego magazynowaniu wody. Czytaj dalej

 

Wsparcie zespołu Geberit

Zespół pracowników firmy Geberit weźmie udział w dwutygodniowym wyjeździe do Nepalu, w czasie którego będzie przez tydzień pracować przy projekcie realizowanym przez organizację Helvetas w Nepalu Zachodnim. To już kolejna taka inicjatywa wolontariuszy Geberit, którzy w ramach kooperacji z organizacją, realnie wpłyną na poprawę warunków sanitarnych w tych rejonach.

 

Wolontariusze Geberit wylecieli do Nepalu

 

Czytaj również: Jakie ma plany UE w przypadku braku dostaw gazu z Rosji?

 

Wolontariusze będą wykonywać szereg zadań, które mają na celu wsparcie górskiej wioski Badipati w doprowadzeniu czystej wody pitnej. W ich skład będą wchodzić takie czynności jak: kopanie rowów, układanie i spawanie rur, budowanie konstrukcji zbiornika do magazynowania wody. Oferując swoją pomoc bezpośrednio na miejscu, zespół pracowników ma za zadanie pokazać lokalnej ludności, w jaki sposób można tworzyć za pomocą dostępnych środków i materiałów, zbiorniki na wodę i studnie.

 

Wolontariusze Geberit, swoją podróż rozpoczną w stolicy Nepalu, Katamandu. Następnie udadzą się, dostępnymi środkami transportu, do regionu położonego w dystrykcie Surkhet, gdzie realizowany będzie projekt. Prace pomocowe wolontariuszy w górskiej wiosce w Nepalu Zachodnim potrwają około tygodnia. W tym czasie pracownicy będą mieszkać u nepalskich rodzin w najprostszych warunkach, bez zachodnich udogodnień, tak aby poznać życie codzienne i problemy, z jakimi zmagają się zamieszkujący tam Nepalczycy. Brak prysznica, latryna jako WC – to tylko część problemów sanitarnych. Na miejscu, oprócz codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności, zespół będzie miał okazję poznać nową kulturę, historię a także spróbować kuchni Nepalu.

 

Wolontariusze Geberit wylecieli do Nepalu

 

Czytaj również: Kabina akustyczna hushHybrid z nagrodą „Best of NeoCon 2022”

 

Nepal jest jednym z krajów, w którym ilość wody jest nadal dużym problemem. Inicjatywy, takie jak pomoc lokalnej ludności w tworzeniu zbiorników do magazynowania wody, stanowią cenne wsparcie i pozytywny bodziec do działania. Co więcej, ułatwią codzienne życie mieszkańcom, którzy nie będą musieli chodzić wiele kilometrów po wodę. Decyzja o zaangażowaniu firmy Geberit w działalność na rzecz poprawy warunków sanitarnych w Nepalu wypływa wprost z jej DNA – woda jest w centrum wszystkiego, czym zajmuje się Geberit. To firma świadoma i odpowiedzialna, która patrzy nie tylko na biznes, ale także na ludzi, angażując się w projekty społeczne. – podkreśla Agnieszka Sąsiadek, koordynatorka wyjazdu z ramienia firmy Geberit.

 

Projekt Helvetas w Nepalu

Projekty, inicjowane przez szwajcarską organizację, wspierają lokalne władze Nepalu w zakresie podziału dostępnych zasobów wodnych w ich społecznościach, a także w zarządzaniu nimi w ekonomicznie efektywny sposób. Zazwyczaj stanowią niewielkie projekty związane z wodą i kanalizacją w zachodnich częściach Nepalu. Prowadzone inicjatywy mają na celu edukowanie władz lokalnych i rzemieślników, małych przedsiębiorstw w zakresie wykorzystania latryn w rolnictwie i budowania studni.

2022-11-14
Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pozycjonowanie stron Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Szukam agencji, która wykonuje pozycjonowanie stron Toruń. Jaką polecacie?
  • Jak spędzasz swój wolny czas? Liczba postów: 57 Grupa: Trudne tema... Pomysł o kursie żeglarstwa podczas wakacji jest bardzo trafiony. W poszukiwaniu instruktorów którzy odpowiednio Cie przygotują polecam skorzystać z usług https:...
  • Jak dbać o samochód? Liczba postów: 455 Grupa: Trudne tema... Co jakiś czas warto postawić przede wszystkim na autodetailing Piaseczno. Warto doprowadzić auto do odpowiedniego stanu i to nie tylko przed jego sprzedażą.
  • samochód Liczba postów: 28 Grupa: Trudne tema... A jak nadać wniosek na bank ochrony środowiska dofinansowania? Bo wiecie co dowiedziałam się od znajomych, że można starać się o dofinansowanie na zakup lub lea...
  • Skuteczna reklama dla e-biznesu? Liczba postów: 216 Grupa: Trudne tema... Wszystkim osobom zainteresowanym tematem polecam sprawdzić stronę http://reklamowe.ucoz.pl , na której znajdziecie bardzo interesujący artykuł na temat wykorzys...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18190 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >