Wystartowała nowa platforma wideo - Betclic Studios

Wystartowała nowa platforma wideo - Betclic Studios

Na polskim rynku debiutuje Betclic Studios - studio i platforma wideo, na której dostępne są filmy dokumentalne o ciekawych historiach ze świata sportu, kultury i nie tylko. Równocześnie ze startem Studios, Betclic ogłosił uruchomienie programu grantowego dla młodych twórców. W ramach inicjatywy marka przeznaczy aż 1 milion złotych na realizację najciekawszych pomysłów. Czytaj dalej

Nowe otwarcie w polskiej dokumentalistyce

Betclic Studios jest miejscem, do którego powinien zajrzeć każdy, kto lubi dobre, prawdziwe historie. Na platformie dostępne są filmy dokumentalne, które mają inspirować. To bezprecedensowy projekt w polskiej filmografii, bo w jego tworzeniu może brać udział każdy.

 

W ramach inicjatywy Betclic przygotował specjalny fundusz wsparcia dla młodych twórców wynoszący aż 1 milion złotych. Pieniądze te czekają na osoby, które za pośrednictwem platformy zgłoszą swój własny, ciekawy, oryginalny pomysł na produkcję wideo. Nie muszą to być profesjonalni twórcy filmowi - Betclic wesprze każdego, kto wyróżni się ciekawą koncepcją i brakuje mu pieniędzy na jego realizację. Powstałe w ten sposób produkcje będą miały szansę na debiut na platformie Betclic Studios.

 

Wystartowała nowa platforma wideo - Betclic Studios

 

Czytaj również: Wykorzystanie chmury hybrydowej w zabezpieczeniu danych przedsiębiorstwa

 

„Program grantowy to szansa nie tylko dla utalentowanych reżyserów, ale także dla internetowych twórców wideo z ciekawymi pomysłami do wdrożenia. Ważna jest dla nas dobra koncepcja oraz determinacja, by, podobnie jak bohaterzy Betclic Studios, wybrać swój kurs i dążyć do celu” - mówi Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Polska w Betclic.

 

Pierwsze polskie produkcje Betclic Studios

Pierwszy film dostępny na platformie opowiada historię Marka „Looneya” Rybowskiego. To jeden z najbardziej znanych obecnie artystów graffiti w Polsce, o którym mówi się, że „pokolorował” Gdańsk. Film pokazuje drogę, którą Rybowski przeszedł, by z ulicy, gdzie zaczynał swoją przygodą, dotrzeć do największych galerii sztuki w Polsce i za granicą. Wyjątkowe murale jego autorstwa zdobią dziś ściany i elewacje budynków w całym kraju, a Rybowski jest inspiracją dla wielu twórców młodego pokolenia.

 

Każda z produkcji Betclic Studios przedstawiać będzie inny temat. Zawsze będą to jednak ciekawe historie. W kolejnym z filmów poznamy życie Rafała „Lipka” Lipińskiego, jednego z najlepszych dunkerów na świecie, czterokrotnego mistrza świata we wsadach i uczestnika wielu konkursów i turniejów FIBA, m.in. w Paryżu, Miami czy Stambule. Dzięki miłości do koszykówki bohater filmu nie tylko dotarł na szczyt swojej dyscypliny, ale również odkrył w sobie zupełnie nową, zaskakującą pasję - pasję do pomagania innym, z czym wiąże swoją przyszłość.

 

Wystartowała nowa platforma wideo - Betclic Studios

 

Czytaj również: Czy instalacja fotowoltaiki się zwraca?

 

Równie ciekawie zapowiada się historia Soni Truszkowskiej. Polka znana jako SONYA DXB jeszcze kilka lat temu chciała zwiedzić świat jako stewardessa. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ek. Ma za sobą trasy koncertowe w Europie, Indiach, Indonezji oraz w Afryce i obu Amerykach, a na co dzień mieszka i gra w Dubaju.

 

Oprócz rodzimych produkcji na platformie Betclic Studios dostępne są międzynarodowe produkcje m.in. z Włoch, Portugalii i Francji.

 

Betclic inwestuje w świat filmu

Betclic Studios to niejedyna inicjatywa marki w sektorze filmowym. Firma rozpoczęła współpracę z Papaya New Directors. Organizatorzy konkursu już od dekady umożliwiają młodym reżyserom bezpośrednie wejście do zawodu w branży filmowej, reklamowej i kreatywnej. W ramach współpracy utalentowani twórcy stworzą dla Betclic aż osiem filmów konkursowych. Będą to nie tylko produkcje reklamowe, ale również filmy dokumentalne i teledysk.

 

Wystartowała nowa platforma wideo - Betclic Studios

 

2023-03-15
Źródło: Betclic / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18517 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >