Zakończył się program Wzornictwo Plus Przemysł

Zakończył się program Wzornictwo Plus Przemysł

W środę, 17 października, w łódzkim Domku Ogrodnika oficjalnie zainaugurowano wystawę prac studentów Akademii Sztuk Pięknych realizowanych dla przemysłu w ramach programu Wzornictwo Plus Przemysł.

 

Strategicznym partnerem programu jest firma Deante, która od lat aktywnie angażuje się w działania wpierające młodych projektantów.Wzornictwo Plus Przemysł to program prowadzony od siedmiu lat na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego celem jest kształcenie praktycznej umiejętności współpracy młodych projektantów z przemysłem i inwestorami. W ramach programu realizują oni projekty produktów w ścisłej współpracy z największymi producentami działającymi na polskim rynku, w tym dla firmy Deante, która jest strategicznym partnerem programu.Partnerstwo to jest jednym z elementów wspierania przez Deante młodych, polskich projektantów.

 

Czytaj również: Podsumowanie konferencji „BIOGAZ – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”

 

Firma współpracuje z nimi przy opracowywaniu nowych modeli produktów marki, czego doskonałym przykładem jest kolekcja zlewozmywaków MODERN. Za jej niecodzienne wzornictwo odpowiedzialna jest Marcjanna Kołat - absolwentka łódzkiej ASP oraz współzałożycielka Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce. Współpraca z artystką zaowocowała ekskluzywną serią produktów o najwyższym standardzie, łączącą w sobie najnowsze trendy branży. W listopadzie, do sprzedaży trafi też kolekcja zlewozmywaków projektu innej artystki z łódzkiej uczelni – Bogumiły Zawady.

 

 

Rapsodia to linia niezwykle innowacyjnych produktów granitowych o oryginalnym kształcie komór, których brzeg łagodnie przechodzi w ociekacz, tworząc praktyczną powierzchnię ułatwiającą codzienne prace w kuchni.Z myślą o młodych adeptach wzornictwa przemysłowego, firma Deante zorganizowała też konkurs „Projekt produktu z najwyższej półki”. Dał on studentom i absolwentom uczelni wzorniczych z całej Polski możliwość przygotowania projektów produktów, takich jak zlewozmywaki i baterie łazienkowe w ścisłej współpracy z przedstawicielami firmy Deante.

 

Czytaj również: Podsumowanie “Startuj lokalnie. Planuj globalnie”

 

 

Dzięki temu poznali wymogi technologiczne produkcji i są w stanie lepiej przystosować swoje projekty do ich do potencjalnego wdrożenia.Firma Deante docenia młodych twórców i wspiera ich rozwój poprzez współpracę przy tworzeniu nowych produktów marki oraz aktywnie angażując się w przedsięwzięcia takie, jak program Wzornictwo Plus Przemysł. W trakcie tegorocznej, drugiej już edycji wystawy prac studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowane zostaną projekty produktów, wnętrz i komunikacji wizualnej przygotowane dla inwestorów, w tym projekt, który zwyciężył w konkursie Deante.

 

 

 

– Podobne wydarzenia to dla młodych designerów doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia niezbędnego do owocnej współpracy z przemysłem – mówi Katarzyna Dietrich – Kierownik Działu Marketingu Deante –  Nam zaś dostarczają one przede wszystkim mnóstwa inspiracji i pokazują kierunki, w których będzie się rozwijało wzornictwo. Mamy też możliwość poznania najzdolniejszych, młodych artystów, z którymi być może będziemy mieli możliwość współpracować w przyszłości.

 

2012-10-31
Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • fotografia biznesowa Liczba postów: 172 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • How to choose a Forex trading platform? Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema...
  • Wulkanizacja Liczba postów: 39 Grupa: Trudne tema... Potrzebujecie solidnych materiałów wulkanizacyjnych, które sprostają wymaganiom Waszych pojazdów? To miejsce, które warto odwiedzić: https://swistowski.pl/pl/ F...
  • Jaka drukarka do małej firmy Liczba postów: 46 Grupa: Trudne tema... Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Przy wyborze drukarki trzeba uwzględnić mnóstwo rzeczy. Jeśli o czymś zapomnisz, to potem nie będziesz zadowol...
  • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 340 Grupa: Trudne tema... Z tego co wiem, szukanie pomocy w leczeniu alkoholizmu jest kluczowe na drodze do wyzdrowienia. Dlatego ważne jest mówienie o https://alkodoktor.pl/ jako źródle...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 69

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >