Zakończyła się budowa inwestycji drogowej w Małopolsce

Zakończyła się budowa inwestycji drogowej w Małopolsce

POLDIM S.A., spółka z Grupy Tiltra, specjalizująca się m.in. w budowie dróg oraz mostów zakończyła rekonstrukcję górskiego odcinka drogi krajowej nr 28 Zator-Medyka pomiędzy Nowym Sączem a Grybowem.

Prace przy realizacji kontraktu wartego 37 milionów złotych trwały przez 17 miesięcy. Odbiór końcowy inwestycji, którą zleciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, zakończył się w ostatnich dniach listopada. Roboty budowlane przy projekcie  tarnowski POLDIM realizował  na dwóch kontraktach jednocześnie, tj. odcinki Nowy Sącz-Mszalnica i Cieniawa-Ptaszkowa, jako pierwszy kontrakt oraz Grybów-Biała Niżna, jako kontrakt drugi. Oba wykonywano w systemie zaprojektuj i wybuduj.  Łączna długość remontowanych odcinków drogi to prawie 10 km.

 

 

W ramach kompleksowych prac odnowiono nawierzchnię drogi klasy GP (głównej poszerzonej)  i poszerzono jezdnie do szerokości 7 metrów na prostej. Wzmocniono istniejące konstrukcje, poszerzono i utwardzono pobocza oraz zbudowano chodniki wraz z oświetleniem ulicznym. Ponadto w trakcie realizacji inwestycji poprawiono odwodnienia, wyremontowano oraz przebudowano przepusty, wyremontowano mostki, przebudowano zjazdy i skrzyżowania z drogami powiatowymi, gminnymi i ulicami. Wyremontowano także i wybudowano nowe zatoki autobusowe i zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu (bariery, stacje monitoringu pogody i ruchu, oznakowanie pionowe, a także poziome).

 

 

- "Każdy odbiór inwestycji i otwarcie remontowanego odcinka to z jednej strony kolejny sukces naszej firmy a z drugiej satysfakcja z możliwości przyczynienia się do poprawy  jakości życia mieszkańców okolicznych miejscowości. Górzysty teren, na którym realizowaliśmy tę inwestycję, przyczynił się do tego, że projekt nie należał do najłatwiejszych. Tym bardziej cieszymy się, że dzięki naszej pracy, od grudnia podróżujący drogą krajową 28 będą mogli odczuć różnicę w komforcie jazdy" – skomentował obecny przy odbiorze inwestycji Marek Kaczmarczyk, Dyrektor Techniczny POLDIM SA.

 

 

Źródło: Solski Burson-Marsteller / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 101

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >