Zima nie psuje planów deweloperów

Zima nie psuje planów deweloperów

Deweloperzy, którzy swoje inwestycje mają właśnie w budowie, są zadowoleni z tegorocznej zimy. Planując terminarze powstawania swoich inwestycji kalkulowali oni przestoje związane z niskimi temperaturami czy opadami. Tymczasem aura okazała się kapryśna, ale nieszkodliwa.

 

Wczesne opady śniegu i nadejście mrozów zdawały się zapowiadać szybkie nadejście zimy. Jak się jednak okazało – tak się nie stało. Pogoda tylko postraszyła w pierwszych tygodniach grudnia a zima w tym roku była stosunkowo ciepła. Choć występowały stopniowe wahania i bywały dni mroźne i białe, generalnie aura sprzyjała i nadal sprzyja budowlańcom. Czy z takiej sytuacji cieszą się deweloperzy i jaki rodzaj prac aktualnie wykonują przy swoich inwestycjach? Jak sami przyznają, lepsza pogoda działa zarówno na korzyści w postaci postępów w budowach, ale również odgrywa istotną rolę w procesie sprzedaży.

 

Czytaj również: Rozpoczyna się komercjalizacja Wola House

 

- Harmonogramy prac są tak zaplanowane, aby uwzględniały przestoje w okresie zimowym. Pomimo zmiany pogody, nie zmieniamy harmonogramów robót, ewentualnie wykonujemy drobne prace. Ciepła pogodna sprzyja jednak prezentacji ofert na budowie. Klienci chętniej się umawiają, a świecące słońce powoduje, ze inwestycje lepiej się prezentują – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M. Kalbud Deweloper kończy właśnie I etap inwestycji w podpoznańskim Swarzędzu. Utrzymująca się do tej pory przez większość czasu dodatnia temperatura umożliwiała wykonanie ostatnich prac wykończeniowych i porządkowych w otoczeniu budynku.

 

 

- Budowa za zewnątrz została wykonana jeszcze jesienią i dzięki temu mogliśmy spokojnie prowadzić prace wewnątrz budynku, nie patrząc na aurę. Skończyliśmy dwupoziomowy podziemny parking oraz wykończyliśmy mieszkania. Teraz trwają już tylko prace kosmetyczne, a dotychczasowa łagodna zima w tym bardzo pomaga – mówi Adrianna Ćwik z firmy Kalbud Deweloper. Podobnie rzecz ma się przy ulicy Milczańskiej, gdzie powstaje wielorodzinny budynek z 129 mieszkaniami.

 

 

- Każdego roku trzeba uwzględniać nadejście zimy w planach budowlanych. Dlatego w naszym przypadku najważniejsze było zamknięcie tych etapów budowy, które są zależne od aury pogodowej jeszcze przed nadejściem zimy. Wszystkie pozostałe prace możemy prowadzić na bieżąco. W związku z tym, jak to się często mówi, zima nam nie groźna – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny Malta Fountain.

 

 

Deweloperzy nie ukrywają, że mieli obawy w stosunku do ostrej zimy. Tym bardziej cieszą się z dodatnich temperatur, z którymi mieliśmy do czynienia tej zimy. Jeśli ufać zapowiedziom, kolejne mają nadejść lada moment.

 

 

- Groźba nadejścia dużych mrozów spędza sen z powiek każdemu inwestorowi, szczególnie w początkach realizacji inwestycji. My jednak nie przewidujemy żadnych opóźnień. Na Osiedlu Wschodnia w Luboniu wszystkie prace postępują zgodnie z planem. Wykonujemy właśnie prace wykończeniowe na poziomie hali garażowej. Po ich zakończeniu rozpoczniemy murowanie ścian na parterze pierwszego budynku – mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych Immo Invest.

 

 

Również KM Building, firma budująca osiedle domów w Brodowie koło Środy Wielkopolskiej, nie przewiduje żadnych opóźnień. - W bieżącym roku, zgodnie z założeniami, realizujemy kolejne etapy inwestycji w Brodowie. Mało tego, właśnie na pierwsze miesiące 2013 roku planujemy rozpoczęcie nowej inwestycji – osiedla domów w zabudowie szeregowej w okolicach Kórnika, zlokalizowanych w bardzo atrakcyjnym, zielonym otoczeniu. Lekka zima sprzyja realizacji tych planów – komentuje Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building.

 

Pogoda sprzyja budowlańcom. Cieszą się więc z dużej ilości cieplejszych dni na początku 2013 roku, dzięki nim bowiem prace przy inwestycjach mogą postępować zgodnie z harmonogramami, a i szanse na sprzedaż są większe, gdy aura nastraja pozytywnie i stwarza klientom możliwości do podglądania postępów na budowach.

 

 

Źródło: Mission PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 91

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >