5 trików, dzięki którym zaoszczędzisz i wykonasz wiele prac remontowych samodzielnie? Krótki poradnik o kreatywności i zaradności

5 trików, dzięki którym zaoszczędzisz i wykonasz wiele prac remontowych samodzielnie? Krótki poradnik o kreatywności i zaradności

Zaradność i kreatywność to ważne atrybuty, które zdecydowanie warto posiadać. Wszak dzięki nim można pokazać się od najlepszej strony, ale także zaoszczędzić. Gdy czeka Cię remont mieszkania, to także bardzo Ci się przydadzą, wszak remontowanie nie należy do przyjemności, nie tylko jest trudne, ale i czasochłonne. Dlatego warto poznać 5 trików, dzięki którym wykonasz remont samodzielnie, ewentualnie z małą pomocą. Czytaj dalej

Trik 1: nie bój się prosić o pomoc, ale sam ją oferuj

"Kto pytanie nie błądzi" i tą zasadą warto się kierować, dlatego też gdy zbliża się remont, warto poprosić przyjaciół, czy najbliższych o pomoc, w ten sposób masz szansę, że czegoś się nauczysz. Ale oczywiście to działa w dwie strony, co oznacza, że jeżeli ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy, to samemu ją oferujesz. Nie chodzi tutaj o wyrafinowane podejście z cyklu coś za coś, lecz raczej o wsparcie i pomoc. Może o remontach nic nie wiesz, ale zapewne masz inne zdolności, zatem możesz bliskiej osobie przygotować pyszny posiłek czy zresetować jej komputer. Dzięki temu, że będziecie sobie nawzajem pomagać, oboje zaoszczędzicie, a przy tym nauczycie się czegoś od siebie.

 

Trik 2: postaw na właściwe narzędzia i sprzęty

Żeby móc wykonać remont trzeba też pamiętać o tym, że potrzebne są do tego właściwe sprzęty. Nie wystarczy tylko mała skrzynka majsterkowicza, lecz profesjonalne narzędzia.  Oczywiście możecie takie zakupić i wbrew pozorom inwestycja bardzo szybko się zwróci, bo przecież jeżeli raz wykonacie remont samodzielnie, to pewnie kolejnym razem znowu to zrobicie. A warto, bo zyskacie satysfakcję i będziecie dumni z siebie i własnej pracy. Na pewno przydatna jest dobra wiertarka, ale z udarem, dzięki temu przebijecie się nawet przez betonową ścianę. Do mniejszych prac wystarczy wkrętarka. Zestaw kluczy czy śrubokrętów to kolejne absolutne must have, podobnie jak kleje montażowe. Przydadzą się też pędzle czy wałki do malowania. Oczywiście maszynka do cięcia płytek też jest potrzebna, ale bądźmy szczerzy płytki wymienia się naprawdę rzadko, dlatego też taki sprzęt akurat bez problemu można wypożyczyć. Jeżeli macie bliskich znajomych, to sprzęty możecie pożyczać, ale jednak zawsze lepiej mieć swoje, stąd gdy postanowicie coś naprawić czy wymienić, to macie je pod ręką. 

 

Czytaj również: Wiosenne porządki zgodne z zasadą zero waste

 

5 trików, dzięki którym zaoszczędzisz i wykonasz wiele prac remontowych samodzielnie? Krótki poradnik o kreatywności i zaradności

 

Trik 3:  jakość ma znaczenie

Oczywiście sprzęt sprzętowi nie równy, dlatego tak ważna jest jakość. Wysokiej jakości wiertarka czy wkrętarka ułatwi Wam pracę, ale i przyspieszy. Zatem warto kupować markowe, a nie supermarketowe sprzęty. Polecamy choćby markę Bosh, ale także zaprawy czy farby, a nawet kleje są ważne. I tak również w tym przypadku nie należy oszczędzać.  Pamiętajcie, aby wybrać klej montażowy w sklepie Ataszek, bo nie tylko dostępny jest w dobrej cenie, ale co ważne jest niezawodny. Na pewnych rzeczach nie powinno się oszczędzać, a nawet nie wolno oszczędzać i sprzęty czy materiały definitywnie do nich należą. 

 

Trik 4: oglądaj filmiki

Wykreśl ze swojego słownika słowa " nie wiem", "nie potrafię" i powiedź sobie "umiem i mogę". Jeżeli macie z czymś problem, to nie zniechęcajcie się lecz wręcz przeciwnie, próbujcie. Tym bardziej że zawsze możecie wykorzystać możliwości jakie daje technologia informatyczna, co oznacza, że wystarczy tylko obejrzeć film na Youtube, by rozwiać swoje wątpliwości. Ale dzięki filmikom możecie też sporo się nauczyć. Tym bardziej, że bez problemu znajdziecie filmiki poradnikowe, zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych. 

 

Trik 5: daj na luz

Nasza rada może nie jest bardzo odkrywcza, ale jednak rzeczywiście czasami zapominamy o prostych rzeczach. Jeżeli czeka Cię remont, to owszem musisz wszystko zaplanować, ale dzięki temu, że zrobisz to względnie wcześnie unikniesz zdenerwowania. Ponadto pamiętaj, że nie ma sensu się stresować, bo przecież jeżeli Ci nie wyjdzie jakaś praca, to zawsze możesz ją poprawić, a w ostateczności zatrudnić fachowca, który wykona poprawki. Zatem daj na luz.

 

Czytaj również: Znaczenie chemii gospodarczej w codziennym życiu

 

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad i pamiętajcie, że nie ma co zanadto się stresować, bo przecież każdej pracy można się nauczyć, a nie jest to fizyka kwantowa.


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16542 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >