Aukcja Publiczna Biura Projektów Budownictwa Komunalnego w Białymstoku

Aukcja Publiczna Biura Projektów Budownictwa Komunalnego w Białymstoku

26 kwietnia 2010 r. Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło wszystkich zainteresowanycvh do uczestnictwa w ustnej aukcji publicznej, której przedmiotem jest zakup udziałów w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku.

Aby wziąć udział w aukcji należy przesłać do Ministerstwa Skarbu Państwa swoje zgłoszenie do 4 czerwca br. Przeprowadzenie aukcji zaplanowane jest na 10 czerwca br. na godzinę 12.00.

W ramach prywatyzacji białostockiej Spółki Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza sprzedać jednemu nabywcy pakiet 10.710 udziałów stanowiących jednocześnie 85% kapitału zakładowego Spółki. Cena wywoławcza pakietu udziałów została ustalona na poziomie 4.176.900 złotych, co w przeliczeniu oznacza, że cena jednego udziału to 390 złotych.
 
Spółka w ramach swojej działalności zajmuje się opracowywaniem dokumentacji projektowej w zakresie budowyoraz modernizacji dróg i ulic z kompleksowym projektowaniem budowy lub przebudowy istniejącej infrastruktury technicznej. Opracowania projektowe dotyczą następujących mediów: kanalizacji deszczowej (odwodnienie ulic), oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, sieci wodociągowej magistralnej i rozdzielczej, kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, sieci cieplnej, telekomunikacji i elektroenergetyki. W ramach budowy i modernizacji dróg i ulic Spółka opracowuje dokumentację projektową obiektów inżynierskich, takich jak estakady, wiadukty, kładki i podziemne przejścia dla pieszych, mosty i przepusty, inne obiekty (ekrany dźwiękochłonne, przejścia dla zwierząt, itp.). Na rynku przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem w obszarze branży drogowej w regionie północno-wschodniej Polski Spółka zajmuje jedną z czołowych pozycji.

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego Sp. z o. o. planuje rozbudowę potencjału biura poprzez zatrudnienie nowej kadry inżynierskiej w poszczególnych branżach projektowych. Spółka posiada majątek w postaci nieruchomości gruntowej, budynku biurowego (8-kondygnacyjny wieżowiec o powierzchni użytkowej ok. 2.500 m2) oraz parterowych budynków gospodarczych w Białymstoku. Powierzchnia użytkowa w biurowcu jest częściowo podnajmowana. Zlecenia na prace projektowe Spółka pozyskuje w drodze przetargu. Aktualnie w związku z funduszami unijnymi organizowana jest znaczna ilość przetargów na prace projektowe w zakresie budowy, przebudowy i modernizacji dróg i ulic w Białymstoku oraz miastach powiatowych województwa podlaskiego.  Z uwagi na duże opóźnienia w inwestycjach drogowych i budowy infrastruktury, rynek prac projektowych w najbliższych 5-10 latach będzie charakteryzował się dużym potencjałem rozwoju, tym samym sprzyjać będzie możliwościom pozyskiwania nowych zleceń dla Spółki.

Zasady dotyczące uczestnictwa w aukcji sprzedaży udziałów Spółki dostępne są w ogłoszeniu prywatyzacyjnym, umieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa pod adresem:
http://www.msp.gov.pl/portal/pl/250/9804/Zapraszenie_do_wziecia_udzialu_w_aukcji_ogloszonej_publicznie_prowadzonej_w_form.html 


Informacje o Planie Prywatyzacji na lata 2008-2011

Realizowany od dwóch lat Plan Prywatyzacji 2008-2011 to pierwszy tak spójny i kompleksowy program prywatyzacyjny w Polsce mający na celu sprywatyzowanie do 2011 roku jak największej liczby polskich przedsiębiorstw. Ma on przynieść łącznie blisko 37 miliardów złotych do budżetu państwa. Rok 2010 ma być rekordowym pod względem transakcji prywatyzacyjnych i wpływów z tego tytułu.

Założenia Planu Prywatyzacyjnego mówią o  przekazaniu w prywatne ręce ponad 800 spółek Skarbu Państwa, działających w kilkudziesięciu sektorach gospodarki. W sierpniu 2009 r. ogłoszono przyspieszenie prywatyzacji, wyznaczając jednocześnie 54 kluczowe spółki przeznaczone do sprzedaży do końca 2010 r.

Więcej informacji na temat Planu Prywatyzacji dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa pod następującym adresem:

http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/141/4047/Plan_prywatyzacji_na_lata_20082011.html


Informacje o Centrum Relacji Inwestorskich


Centrum Relacji Inwestorskich zostało powołane przez Ministerstwo Skarbu Państwa w lipcu 2009 roku w celu bieżącej obsługi inwestorów zainteresowanych firmami uczestniczącymi w procesie prywatyzacji. Pracownicy CRI odpowiadają na zapytania telefoniczne i mailowe. Pomagają także potencjalnym inwestorom skontaktować się z osobami nadzorującymi poszczególne spółki, organizują spotkania oraz osobiście przybliżają program prywatyzacyjny wszystkim, którzy zechcą odwiedzić Ministerstwo.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.


Kontakt dla inwestorów:
Centrum Relacji Inwestorskich
Aleksandra Karpowicz, inwestor@msp.gov.pl, tel. (022) 695 90 01 lub 695 90 02

Kontakt dla mediów:
Rzecznik Prasowy
Maciej Wewiór, media@msp.gov.pl, tel. (022) 695 81 82

 

 

Źródło: Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Skarbu Państwa / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki samochód dla rodziny? Liczba postów: 393 Grupa: Trudne tema... Wydaje mi się że najlepiej wybrać taki samochód, który będzie bezpieczny i opłacalny. Przykładowo wymiana takich części jak katalizatory może sporo kosztować, w...
  • Opony na lato Liczba postów: 227 Grupa: Trudne tema... Gdzie Wy kupujecie opony? Ktoś z Was zamawiał opony w sklepie internetowym? google ads
  • Prezent dla dziecka Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... Dla maluszka to ja poleca kupić śpiworki dla niemowlaka to super opcja. Dzieci je kochają. Są ciepłe wygodne i przytulne. Śpią w nich spokojnej i bezpieczniej....
  • Dobry producent palet Liczba postów: 26 Grupa: Trudne tema... Ja też mogę polecić ekstra namiar na firmę od palet i jest to firma https://starpal.pl/skup-palet/. Ja zamawiam u nich palety do naszego magazynu i potrzebujemy...
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 329 Grupa: Trudne tema... Gdzie wesele? Najlepiej tam, gdzie się najbardziej podoba.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17309 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >