Balkonowe dekoracje z kwiatów

Balkonowe dekoracje z kwiatów

Nadchodzi wiosna i wszystko wraca do życia. Rośliny zaczynają kwitnąć i rozwijać się. To chyba dobry moment, aby zastanowić się, co zrobić z naszym balkonem. Oczywiście balkon wiosną nie będzie wyglądał doskonale, jednak warto pomyśleć już teraz jakie kwiaty wybrać. Czytaj dalej

 

Najczęściej na balkonach spotyka się surfinie. Jest to roślina bardzo okazała, której podstawowa odmiana ma barwę cyklamenową. Oczywiście można dostać także inne kolory. Rośliny te wymagają dobrego naświetlenia i żyznej gleby. Wówczas będą pięknie rosły i pachniały. Rośliny te należy często podlewać i nawozić. Lepiej nie doprowadzać do przesuszenia surfini, ponieważ prowadzi to później do licznych chorób.

 

Balkonowe dekoracje z kwiatów

 

Czytaj również: Żywe kwiaty ozdobą na Święta

 

Bardzo znaną i często wykorzystywaną rośliną jest pelargonia. Sprawdza się  dobrze w cienistych miejscach, rozwija się pięknie tworząc kaskady kwiatowe najczęściej o czerwonej barwie. Charakteryzuje się także ciemnozielonymi liśćmi. Pelargonia jest w miarę odporna na przesuszenia, można ją jednak łatwo uszkodzić.

 

 

Pięknie na balkonach prezentują się wilce. Są to rośliny jednoroczne o dość dużych, kolorowych kwiatach. Wilce rosną bardzo szybko i osiągają naprawdę duże rozmiary. Można je bez problemu rozmnażać z nasion. Najlepiej posiać je dość gęsto, dzięki czemu będą prezentować się zdecydowanie lepiej. Rośliny te trzeba obficie podlewać.

 

Balkonowe dekoracje z kwiatów

 

Czytaj również: Kiedy zezwolenie na wycinanie drzew jest konieczne?

 

Ostatnimi laty coraz częściej spotyka się roślinę o tajemniczej nazwie sundaville, która charakteryzuje się wielkimi, czerwonymi kwiatami. Roślina ta lubi bezwietrzne miejsca o sporym nasłonecznieniu. Wymaga częstego podlewania,  lubi być także nawożona, jednak dzięki temu prezentuje się wyjątkowo.

 

Balkonowe dekoracje z kwiatów

 

Na cienistych balkonach idealnie sprawdzi się fuksja. Posiada ona piękne, kolorowe kwiaty. Jest to roślina wieloletnia, którą swobodnie można zimować w domu.

 

 

Werbena jest odmianą rośliny o drobnych kwiatach, która tworzy kuliste kwiatostany. Kwitnie od końca wiosny do jesieni. Zadbana prezentuje się wspaniale, dlatego warto o niej pomyśleć.

 

Balkonowe dekoracje z kwiatów

 

Czytaj również: Przycinanie żywopłotu jesienią

 

Petunie w wersji miniaturowej posiadają kolorowe, drobne kwiaty. Rośliny te są odporne na warunku pogodowe oraz choroby i szkodniki. Nie można ich podlewać zbyt często. Lubią nasłonecznione miejsca. 

 

Balkonowe dekoracje z kwiatów

Balkonowe dekoracje z kwiatów

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >