Żywe kwiaty ozdobą na Święta

Żywe kwiaty ozdobą na Święta

Święta to trudny czas… dużo pracy, obowiązków. Kupowanie prezentów, przygotowywanie potraw, ubieranie choinki i ostatecznie dekorowanie całego domu. W tym całym zabieganiu nie możemy zapomnieć o roślinach, które na wigilijnym stole dodadzą uroku, podkreślą klimat i nadadzą wyjątkowego charakteru. Żywe rośliny wyglądają naprawdę imponująco i uroczyście… a Święta bez wątpienia są takim czasem!

 

Bardzo popularnym kwiatem w tym okresie jest roślina zwana potocznie gwiazdą betlejemską. Jej liście przebarwiają się, dzięki czemu wygląda ciekawie, kolorowo i imponująco. Trzeba jednak pamiętać, że poinsecja – bo tak brzmi jej nazwa – jest rośliną ciepłolubną. Zmiany temperatur są zgubne dla tych roślin. Trzeba więc uważać przy ich zakupie i przy przenoszeniu do domu, gdyż łatwo ją przemrozić. A wówczas roślina obumrze i na pewno nie będzie wyglądać dobrze.

 

 

W domu powinniśmy przechowywać ją w nasłonecznionym miejscu. Lubi również wilgotne podłoże. Więc jeżeli ustawimy ją w miejscu, gdzie będzie mogła wygrzewać się w promieniach słońca, będziemy ją często podlewać i dodatkowo będzie jej ciepło przetrwa w naszym domu dobrych kilka miesięcy.

 

Czytaj również: Kiedy zezwolenie na wycinanie drzew jest konieczne?

 

Kolejnym ciekawym kwiatem jest ciemiernik. W Polsce nie jest bardzo popularny – tak jak w Niemczech – ale z pewnością jest wyjątkowy. Jest to kwiat, który zakwita dopiero zimą. Można go także hodować w doniczce. Jest to roślina, która nie lubi zbyt dużej ilości słońca i wody. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji będzie wyglądać pięknie i stanowić doskonałą dekorację. Posiada piękne białe kwiaty, które prezentują się pięknie na stole.

 

 

Innym rodzajem rośliny, która zakwita zimą jest grudnik. Posiada on kwiaty w kolorze czerwonym lub różowym. W czasie kwitnienia należy go podlewać, jednak w innych okresach potrafi sobie poradzić nawet przy minimalnej jej ilości. Jest to wyjątkowy kwiat, który może stanowić piękną dekorację stołu.

 

Czytaj również: Przycinanie żywopłotu jesienią

 

Rodzajów zimowych kwiatów, które mogą stanowić piękną dekorację na Święta jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od gustów i preferencji. Warto jednak przed zakupem zdobyć nieco informacji na temat tych roślin, aby pielęgnacja nie poszła na marne. Wówczas będziemy mogli cieszyć się wyjątkową, naturalną i żywą dekoracją… która sprawi, że wiele osób będzie pod wielkim wrażeniem. 

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >