Biuro – lista artykułów

Jak urządzić biuro w domu i oddzielić przestrzeń do pracy od tej "po pracy"

W dobie rosnącej popularności wolnych zawodów, zaaranżowanie w mieszkaniu „domowego biura” staje się coraz częściej niezbędnym rozwiązaniem. Największym wyzwaniem jest oczywiście oddzielenie sfer prywatnej od zawodowej. Trudność polega na tym, że w przypadku pracy zdalnej oba wymiary naszego życia realizują się w tej samej przestrzeni. Jak je ze sobą pogodzić? I czego nie powinno zabraknąć w domowej strefie biurowej? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Tapety, panele filcowe, dekoracyjne płyty akustyczne - jak jeszcze można ozdobić ściany w pomieszczeniach biurowych

Współczesne biura coraz częściej łączą w sobie elementy przestrzeni pracy i odpoczynku. W roli inspiracyjnych detali pojawiają się w nich na przykład tapety projektowane według indywidualnych wzorów. Przedstawiamy kilka propozycji producenta tapet obiektowych, systemów akustycznych oraz paneli dekoracyjnych, który od ponad 20 lat dekoruje ściany w polskich biurach.

Jakie biura dziś są najchętniej wynajmowane - oczekiwania najemców i potrzeby pracowników

Prawdopodobnie każdy słyszał o piramidzie Maslowa, czyli hierarchii potrzeb człowieka – od najbardziej podstawowych, aż po te najwyższego poziomu. Okazuje się, że podobny model można odnieść do… firm poszukujących nowego biura. Dziś nie wystarczy już jedynie dobra lokalizacja czy udogodnienia techniczne, które oferują praktycznie wszyscy. Czego pragną najemcy? O czym marzą sami zatrudnieni? I kto może pomóc w spełnieniu tych życzeń?

Jak branża nieruchomości komercyjnych i biurowych przeciwdziała zanieczyszczaniu środowiska

Podczas gdy Greta Thunberg, nastoletnia szwedzka aktywistka zostaje człowiekiem roku magazynu „TIME”, w Polsce dokonuje się nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, popularnie nazywanej ustawą śmieciową. Zwrot w „zielonym” kierunku jest silny, a firmy coraz bardziej świadomie podchodzą do ekologii w miejscu pracy. Jak w nowych realiach odnajduje się branża nieruchomości? Czy biuro zero waste to melodia przyszłości czy dzisiejsza rzeczywistość?

Aranżujemy biuro w domu

Ekstremalne doznania w godzinach pracy, komfortowo wyposażone gabinety, szereg atrakcji i rozrywek – granica między życiem w pracy i po niej powoli się zaciera. Wszystko dla podniesienia efektywności i motywacji. Innowacyjne koncepcje designerów nadają nową jakość w dziedzinie wystroju wnętrz i zagospodarowywania przestrzeni biurowych.

Funkcjonalnie zaprojektowane biuro stanowi podstawę efektywnej i przyjemnej pracy

Przystępując do tworzenia skomplikowanych projektów i wprowadzania innowacyjnych strategii powinniśmy zagwarantować sobie i pracownikom odpowiednie warunki pracy. Nie od dziś wiadomo, że wygląd biura ma wpływ na wydajność i kreatywność pracowników. Według badań* aż 78% ankietowanych potwierdza, że jakość i warunki miejsca pracy są ważne, a 69% byłoby w stanie zamienić część z przywilejów na komfortową i estetycznie zaplanowaną przestrzeń. Od czego zatem zacząć projektowanie eleganckiego gabinetu, sekretariatu lub open space’u? Oczywiście od podłogi!

Budki akustyczne - must have każdego nowoczesnego biura

Wraz ze wzrostem popularności biur typu open-space, mocno rozwinął się rynek różnorodnych kabin akustycznych, które zapewniają większy poziom prywatności i ciszy – tak potrzebnych w sytuacjach wzmożonej koncentracji. Dziś urządzając przestrzeń do pracy mamy do dyspozycji gamę rozwiązań, wzorów, kolorów i stylów.

Jak kolory we wnętrzach biurowych wpływają na koncentrację pracowników?

Beżowy gabinet, niebieska sala konferencyjna czy open space z zielonym akcentem. Okazuje się, że odpowiednio dobrane kolory w przestrzeni biurowej mają ogromny wpływ na pracowników, ich emocje oraz wydajność. Potwierdzają to opinie ekspertów z branży wnętrzarskiej, gdzie psychologia koloru znajduje praktyczne zastosowanie w codziennym życiu.

Wynajmij biuro taniej, bez pośrednika nieruchomości bezpośrednio od właściciela

W dzisiejszych czasach, chcąc wynająć powierzchnię na biuro czy magazyn, najczęściej udajemy się do biura nieruchomości. Proces ten jednak może być prawdziwą męką dla biznesu - może być męczący i długotrwały. Ale możemy to zrobić także korzystając z innowacyjnego podejścia, jakim jest platforma internetowa Realko24. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma metodami szukania powierzchni do wynajęcia? Na czym polegają nowoczesne rozwiązania w sposobie dystrybucji nieruchomości na rynku komercyjnym? A przede wszystkim, dlaczego technologia jest tańsza i robi to lepiej od pośrednika biura nieruchomości?

Jak tworzyć zdrowe środowiska pracy - rozwija się nowy trend biophilic

Na świecie istnieje kilka miejsc, w których widok żwawych stulatków raczej nikogo nie dziwi. Większość z tych „krain długowieczności” znajduje się w Azji, choć niektóre położone są też w Europie. Co sprawia, że w dobie codziennego wyścigu, w którym codziennie ściera się człowiek i nowe technologie, ludzie dożywają sędziwego wieku w psychicznym i fizycznym dobrostanie? W przestrzeni OFF Piotrkowska Center w Łodzi już wiedzą – w myśl idei biofilii, chodzi o kontakt z naturą. Także w środowisku… pracy!


Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15888 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >