Biuro – lista artykułów

Zdrowa moda less waste na dobre zagościła już w projektowaniu nowoczesnych pomieszczeń biurowych

Moda na wzory i kolory przychodzi falami. Są jednak trendy, przed którymi nie powinno być odwrotu, które powinny zagościć w naszych wnętrzach na stałe. I tak jak już od kilku lat sektor biurowy przoduje na polskim rynku nieruchomości w kwestiach związanych z prośrodowiskowymi certyfikatami, tak teraz wyznacza kierunek kolejnych zmian – i nie chodzi tu jedynie o segregację odpadów. W pierwszej kolejności myślmy o minimalizacji zużycia zasobów, a w drugiej – o ponownym wykorzystaniu już zużytych. Podpowiadamy kilka sposobów na urządzenie biura, które będzie „less waste”.

Mobilne biuro do wynajęcia #biuronakółkach - dla kogo takie rozwiązanie będzie idealne?

Pierwsze w Polsce mobilne biuro właśnie rozpoczęło swoją działalność. Oferta wynajmu w pełni wyposażonego biura na kółkach, dostosowanego do prowadzenia spotkań z klientami w terenie, to odpowiedź na potrzebę coraz bardziej popularnej pracy zdalnej, a także sposób na redukcję kosztów w firmie.

Jak zorganizować nierozpraszającą przestrzeń w domowym biurze?

Rynek pracy dynamicznie się zmienił. Młode pokolenia coraz bardziej cenią sobie równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Preferują niezależność i przykładają mniejszą wagę do poczucia stabilizacji, jakie daje praca stacjonarna. Stąd coraz popularniejsza staje się praca zdalna. Wykonywanie zadań z domu wymaga nie tylko nienagannej samodyscypliny, ale także wydzielenia dodatkowej przestrzeni. Podpowiadamy, o co zadbać, aranżując domowe biuro.

Jak sprawić, aby praca lub nauka w domu stały się odrobinę przyjemniejsze?

Home office w ostatnim czasie stał się w Polsce codziennością. Wiele osób pracuje obecnie w tym trybie, starając się jak najefektywniej dzielić czas pomiędzy obowiązki zawodowe a życie domowe. Jeśli zawodowe obowiązki przenosimy do domu, warto zorganizować sobie w nim „biurową” przestrzeń. Podpowiadamy, jak stworzyć praktyczny kącik do pracy we własnym mieszkaniu, który będzie sprzyjał koncentracji i pozwoli lepiej skupić się na wykonywanych zadaniach.

Sztuka ulicy w przestrzeni biurowej - murale to coraz bardziej popularna dekoracja w biurach

Murale coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych biurach jako inspirujący element aranżacji wnętrza. Zwiększają efektywność pracy oraz pobudzają kreatywność. Sztuka zawitała do jednego z lokali wiodącego operatora elastycznych powierzchni biurowych. To nie koniec nowości.

Jak urządzić kącik do pracy w mieszkaniu, kiedy do wyboru mamy sypialnię lub salon?

Ostatnio nasze domy stają się miejscami pracy. Nie tylko wiele osób tworzy ważne projekty we własnych mieszkaniach, ale również po przyjściu z pracy zasiadamy do komputera i do późnych godzin spędzamy czas przy biurku. Warto zatem zadbać o tę przestrzeń i stworzyć przytulny, sprzyjający skupieniu kącik. Największą swobodę w aranżacji biura daje możliwość wydzielenia gabinetu. W wielu domach trzeba jednak wygospodarować kawałek miejsca w sypialni lub w salonie. Wtedy z pomocą przychodzą ergonomiczne rozwiązania.

Jak urządzić biuro w domu i oddzielić przestrzeń do pracy od tej "po pracy"

W dobie rosnącej popularności wolnych zawodów, zaaranżowanie w mieszkaniu „domowego biura” staje się coraz częściej niezbędnym rozwiązaniem. Największym wyzwaniem jest oczywiście oddzielenie sfer prywatnej od zawodowej. Trudność polega na tym, że w przypadku pracy zdalnej oba wymiary naszego życia realizują się w tej samej przestrzeni. Jak je ze sobą pogodzić? I czego nie powinno zabraknąć w domowej strefie biurowej? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Tapety, panele filcowe, dekoracyjne płyty akustyczne - jak jeszcze można ozdobić ściany w pomieszczeniach biurowych

Współczesne biura coraz częściej łączą w sobie elementy przestrzeni pracy i odpoczynku. W roli inspiracyjnych detali pojawiają się w nich na przykład tapety projektowane według indywidualnych wzorów. Przedstawiamy kilka propozycji producenta tapet obiektowych, systemów akustycznych oraz paneli dekoracyjnych, który od ponad 20 lat dekoruje ściany w polskich biurach.

Jakie biura dziś są najchętniej wynajmowane - oczekiwania najemców i potrzeby pracowników

Prawdopodobnie każdy słyszał o piramidzie Maslowa, czyli hierarchii potrzeb człowieka – od najbardziej podstawowych, aż po te najwyższego poziomu. Okazuje się, że podobny model można odnieść do… firm poszukujących nowego biura. Dziś nie wystarczy już jedynie dobra lokalizacja czy udogodnienia techniczne, które oferują praktycznie wszyscy. Czego pragną najemcy? O czym marzą sami zatrudnieni? I kto może pomóc w spełnieniu tych życzeń?

Jak branża nieruchomości komercyjnych i biurowych przeciwdziała zanieczyszczaniu środowiska

Podczas gdy Greta Thunberg, nastoletnia szwedzka aktywistka zostaje człowiekiem roku magazynu „TIME”, w Polsce dokonuje się nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, popularnie nazywanej ustawą śmieciową. Zwrot w „zielonym” kierunku jest silny, a firmy coraz bardziej świadomie podchodzą do ekologii w miejscu pracy. Jak w nowych realiach odnajduje się branża nieruchomości? Czy biuro zero waste to melodia przyszłości czy dzisiejsza rzeczywistość?


Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16557 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >