Biuro – lista artykułów

Wnętrza, w których akustyka gra ogromną rolę

Akustyka jest jednym z ważniejszych elementów podczas planowania aranżacji biur. Częstym błędem jest jednak szukanie rozwiązań, które tylko pochłaniają dźwięki. Nie mniej ważne – szczególnie w przypadku takich pomieszczeń jak sale konferencyjne i gabinety – jest również izolowanie dźwięków. W końcu, to w tych pomieszczeniach omawiane są strategiczne i wymagające poufności tematy.

Urządzając biuro zrób to tak, aby podkreślało charakter twojego biznesu

W przestrzeni biurowej spędzamy zwykle jedną trzecią doby. Zaraz po mieszkaniu, to najważniejsze pomieszczenie w naszym codziennym życiu. I chociaż urządzanie tego wnętrza nie jest czynnością prostą, zdradzamy kilka zasad, które znacznie ułatwią ten proces.

Urządzamy home office - jak zrobić to dobrze?

Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę na przedmieścia. W takiej sytuacji praca zdalna wydaje się idealnym rozwiązaniem, ponieważ tworząc własne biuro w domu, można zaoszczędzić nawet kilka godzin dziennie na dojazdach.

Nowoczesne aranżacje przestrzeni biurowej.

Współczesne powierzchnie biurowe przechodzą ciągłe metamorfozy. Liczy się przede wszystkim estetyczna i przyjazna prostota oraz wykorzystanie możliwości nowoczesnych technologii w połączeniu z myślą modernistyczną. Wszystko to w celu humanizacji miejsca pracy i stworzenia jak najlepszych dla pracowników warunków. Ergonomia to dyscyplina kluczowa w myśleniu o miejscu pracy XXI wieku, a polska firma Fabryka Mebli Biurowych MDD ten klucz ma, czego przykładem jest jedna z ostatnich realizacji w Trójmieście.

Kupić czy wynająć lokal na biznes?

Od pomysłu na własny biznes do jego realizacji wiedzie droga pełna kluczowych decyzji. Jedną z nich jest wybór miejsca, w którym swój biznes będziemy prowadzić. Odpowiedni lokal może być kluczem do sukcesu. Dodatkowo nasuwa się pytanie. Co się bardziej opłaca - kupić lokal czy go wynająć?

Urządzamy biuro w mieszkaniu z gotowych zestawów meblowych.

Własna firma w domu to w ostatnich latach bardzo częsta praktyka. Nie zawsze jednak jest możliwe wygospodarowanie osobnego gabinetu do pracy ze względu na niewielki metraż mieszkania. Nie jest jednak niemożliwe posiadanie strefy biurowej nawet na bardzo małej powierzchni. Wystarczy zastosować kilka nowoczesnych systemów meblowych.

Pomieszczenie konferencyjne w biurze

Powierzchnie konferencyjne mieszczące się w budynkach biurowych to znaczące ułatwienie dla najemców oraz firm posiadających siedziby zlokalizowane w pobliżu takich biurowców. Znaczenia wysokiej jakości powierzchni konferencyjnych nie sposób przecenić. Sale konferencyjne w biurowcach mogą być ciekawą alternatywą dla firm chcących zorganizować spotkanie dla pracowników czy partnerów handlowych.

Elastyczny czas pracy

Działasz bardziej efektywnie po południu niż rano? Lubisz dłużej pospać i pracować w pidżamie? Zapewne ucieszy cię informacja, że wiele firm zaczyna wdrażać koncepcję elastycznego miejsca pracy.

Nowoczesne aranżacje pomieszczeń biurowych dla młodych pracowników z pokolenia Y

Przedstawiciele pokolenia Y wywierają coraz większy wpływ na wygląd i funkcjonalność biur. Jak wynika z raportu Deloitte, igreki stanowią dziś ponad połowę wszystkich pracowników, a ich oczekiwania są bardzo odmienne od wymagań starszych kolegów. Dlatego pracodawcy i deweloperzy zaczęli aktywnie włączać się w proces projektowania powierzchni biurowych.

Jak sprawnie przeprowadzić przenosiny do nowego biura? - praktyczny poradnik.

Znalezienie odpowiedniej powierzchni biurowej, negocjacje warunków umowy najmu, ustalenie planów powierzchni, projekt aranżacji wnętrz, wykonawstwo i wreszcie przeprowadzka do nowego biura. To skomplikowany proces, ale spróbuję opisać jak w idealnym świecie maksymalnie go uprościć.


Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17518 użytkowników

Użytkownicy online (7)

gości: 308

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >