Czy istnieje maszyna pomocna w ogrodzie przez cztery pory roku? Teraz już tak

Czy istnieje maszyna pomocna w ogrodzie przez cztery pory roku? Teraz już tak

Ogród jest miejscem relaksu, ale również całorocznej pracy. Aby zawsze zachwycał swoim wyglądem, trzeba go poddawać regularnym zabiegom pielęgnacyjnym.

 

Ridery Husqvarna to nowoczesne, profesjonalne i uniwersalne maszyny. Mają bardzo mały promień skrętu i dotrą niemal wszędzie. Jazda nimi jest łatwa i przyjemna. Urządzenie tnące umocowane z przodu umożliwia operatorowi doskonałą kontrolę terenu pracy. Pozwala to dotrzeć do powierzchni pod krzewami oraz w pobliżu płotów i ścian. Dodatkowo dzięki funkcji Bio-Clip trawa zostaje rozdrobniona na małe fragmenty, co stanowi naturalny nawóz i czyni trawnik bardziej odpornym na suszę.

 

 


Najwyższa wydajność

Łatwość manewrowania i doskonała równowaga przy pełnym skręcie, uzyskana dzięki przegubowemu układowi kierowniczemu sprawia, że ridery są niezwykle proste w obsłudze. Oznacza to bardziej wydajną pracę, nawet w przypadku napotykania przeszkód. Dodatkowo napęd na cztery koła (AWD) gwarantuje dobrą przyczepność nawet na nierównym, mokrym czy śliskim podłożu, oraz automatycznie reguluje przyczepność kół. Istotną kwestią jest łatwe zdejmowanie i unoszenie do pozycji serwisowej wszystkich urządzeń tnących – bez użycia narzędzi, co znacznie ułatwia ich czyszczenie i przeprowadzanie napraw.  Wszystkie dźwignie i urządzenia sterujące są zgrupowane w zasięgu ręki operatora, dzięki czemu osiągamy idealne wyniki pracy szybciej i przy mniejszym wysiłku.

 

 


Wiele możliwości

 

„Ridery Husqvarna  można wykorzystać do wielu  prac ogrodowych przez cały rok. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego osprzętu, użytkownik może dostosować maszynę do swoich potrzeb. O wszechstronności riderów świadczy bogata gama osprzętu: przyczepa, kosiarka bijakowa, rozsiewacz, brona pazurowa, szczotka a nawet lemiesz do odśnieżania” – powiedział Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.


• Urządzenie Combi – to połączenie urządzenia z opcją koszenia z rozdrabnianiem (BioClip) i tylnym wyrzutem w jednym (szerokości od 94 cm do 122 cm).

• Szczotka - Obrotowa szczotka do zamiatania liści, odśnieżania, itp. Może być ustawiona pod kątem 20° w prawą lub lewą stronę (szerokość: 120 cm).  

• Kosiarka bijakowa Profi - Solidna, niezawodna kosiarka bijakowa, przeznaczona do trudnych terenów porośniętych wysoką trawą i niskimi zaroślami. Wyposażona w wytrzymałą przekładnię stożkową, zapewniającą maksymalną trwałość. Może także współpracować z broną o swobodnie zawieszonych prętach, dostępną dodatkowo. Szerokość robocza (przy dwóch rolkach) 100 cm.

• Lemiesz do odśnieżania - Solidny stalowy lemiesz o stalowej krawędzi. Dodatkowo dostępna gumowa nakładka. Pięć kątów ustawienia (0°, 15° i 30° w prawo lub w lewo). Szerokość robocza: 107-125 cm. W przypadku riderów z napędem na tylne koła, podczas pracy z lemieszem należy stosować obciążniki kół i łańcuchy śniegowe.

• Pług wirnikowy - Wydajny, wytrzymały pług odśnieżny o szerokości roboczej 100 cm. Pług posiada przekładnię oraz lekką konstrukcję, co ułatwia jego montaż. Wyrzut obraca się o 210°.
 
• Przyczepa Profi - Solidna przyczepa wywrotka z unoszoną klapą.

• Brona - Regulowana głębokość robocza. Szerokość 110 cm. Obrotowe zęby, które się składają podczas cofania brony.
 

W ofercie produktowej Husqvarna znajdują się zarówno mocne, profesjonalne maszyny jak i mniejsze, kompaktowe modele:


• Husqvarna 13C

Rider ten posiada przegubowy układ kierowniczy i hydrostatyczną skrzynię biegów. Jazda jest komfortowa z możliwością regulacji prędkości/prędkości obrotowej. Urządzenie tnące Combi mocowane z przodu (o szerokości roboczej 94 cm) umożliwiające koszenie z rozdrabnianiem (BioClip®) lub z wyrzutem tylnym za pomocą tego samego urządzenia. Niskoemisyjny silnik górnozaworowy Briggs & Stratton.

 

 

 Husqvarna 18 AWD

Rider 18 AWD z przegubowym układem kierowniczym to bardzo wydajny i zwrotny model do pracy w przydomowym ogrodzie. Hydrostatyczna skrzynia biegów i napęd na cztery koła zwiększają bezpieczeństwo jazdy i przyczepność na nierównej, śliskiej nawierzchni. Możliwość zastosowania urządzenia tnącego Combi od 103 do 112 cm. Combi to nowy rodzaj urządzenia tnącego z nakładką BioClip®, umożliwiającą koszenie z rozdrabnianiem lub z wyrzutem tylnym, po jej wyjęciu. Smarowany ciśnieniowo silnik Husqvarna/Briggs & Stratton OHV sprawia, że Rider 18 AWD nadaje się doskonale do pracy przez cały rok.

 

 

• Husqvarna PF 21 AWD

Husqvarna PF 21 AWD jest największym i najlepiej wyposażonym modelem z rodziny ProFlex. Napęd na cztery koła zwiększa bezpieczeństwo jazdy oraz przyczepność maszyny na nierównym i śliskim terenie. Wysokowydajny silnik oraz mocna skrzynia biegów. Wspomaganie kierownicy i wygodny podnośnik hydrauliczny. Duży, 17-litrowy zbiornik paliwa jest przezroczysty, umożliwiając sprawdzenie poziomu paliwa. PF 21 AWD to wszechstronna maszyna do różnych zadań, przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników.

 

 

Źródło: comepress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15827 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 263

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >